Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina
3 saat önce, Zozkul :

2016da trafiğe çıkan aracımın fabrika çıkışlı lastikleri olan 215/45/18 Michelinleri iki ay önce 225/40/18 Nokian Powerproof 4 kanallı lastiklerle değiştirdim.

Michelin 3 senede parça pinçik oldu. Öyle virajlara sert giren, drift yapan biri de değilim ve lastik basınçlarını düzenli takip ederim. Ama lastiklerin taban kenarları yarıldı ve bazı parçaları koptu. Bu yüzden artık balans da tutmamaya başlamıştı. Fiyatlar uçuk olduğu için farklı markaları denemek istedim. Kış lastiğiyle ün yapan bir markanın yeni çıkan yaz lastiğini internetten aldım. Kağıt üzerinde yakıt, ıslak zeminde yol tutuş ve ses olarak michelinden daha iyi. Sadece yanak kısmı 6 mm kadar küçüldü. O da bir diş derinliği kadar olduğu için farkedilmiyor bile. 

Gerçekten lastiği ilk taktığımda sertleşmiş lastikten yeni bir lastiğe geçtiğim ciddi manada hissedildi. Bakalım şimdilik bir problemim yok. İlerde sorun çıkarırsa buralara yazarım. :)

3. neslin genelinde bu ayarsız yıpranma problemi var. sanırım hepsi fabrikadan rot ayarsız çıkıyor. benim michelin lastikler de fena halde kenarlardan yıpranmıştı. buraya bir yerlere de eklemiştim sanırım fotolarını yeni lastiğe geçince.

siz de yeni lastikleriniz için iyi bir rot ayarı yaptırın yoksa aynı şekilde yıpranırlar. bende ikinci yılında yeni lastiklerde bir sorun yok. siz de ihmal etmeyin bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...