Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zealot

225 / 45 18   takarsanız   

güç azalır.

konfor artar.

her bir devirde aracın hızı artar..   örneğin 3000 devirde 115 değilde  117 ile gider..

225 /40 /18 takarsanız 

güç artar

yol tutuş artar

konfor azalır.

her bir devirde aracın hızı azalır..   örneğin 3000 devirde 115 ile değilde 113 ile gidersiniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness

Konu Falken'den açılmışken şuan aracımda Falken ZIEX Ze914 takılı ve yaklaşık 22 aydır kullanıyorum. Zamanında fiyat performansı düşünerek almıştım ve beklediğimi buldum. 

Bu da lastiği araştırma ve alma evresinde ilgili konuya yaptığım yorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ultrass34
11 saat önce, zealot :

225 / 45 18   takarsanız   

güç azalır.

konfor artar.

her bir devirde aracın hızı artar..   örneğin 3000 devirde 115 değilde  117 ile gider..

225 /40 /18 takarsanız 

güç artar

yol tutuş artar

konfor azalır.

her bir devirde aracın hızı azalır..   örneğin 3000 devirde 115 ile değilde 113 ile gidersiniz 

Hocam peki her iki lastigin yakita etkisi nasil olur arti eksi

11 saat önce, kindness :

Konu Falken'den açılmışken şuan aracımda Falken ZIEX Ze914 takılı ve yaklaşık 22 aydır kullanıyorum. Zamanında fiyat performansı düşünerek almıştım ve beklediğimi buldum. 

Bu da lastiği araştırma ve alma evresinde ilgili konuya yaptığım yorum

Lastikle ilgili en cok merak ettigim konu ses olayi sessiz bir lastikmi gercekten

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
11 dakika önce, Ultrass34 :

Hocam peki her iki lastigin yakita etkisi nasil olur arti eksi

Lastikle ilgili en cok merak ettigim konu ses olayi sessiz bir lastikmi gercekten

Lastikler ülkemizde ses konforu konusunda, %100 performansı gösterebildiğini sanmıyorum. Sebebi açık ve net, ülkemizdeki yol/asfalt kalitesi iyi değil. Ses konforundan şikayet etttiğimiz otomobilleri, adamlar Avrupa'da, dünyada kullanıyorlar. Bizim kadar bu konuda hayıflanma yok. Niye yol/asfaltları kaliteli o yüzden. 

Aracımızın yakıt sarfiyatından hayıflanırız. Halbuki araç çok yakmıyor, çok olan yakıtın litre birim fiyatıdır.

Lastik/otomobil içeri çok ses alır. Kusur ne lastikte ne arabadadır..Kusur kullandığımız yolda/asfalttadır.. Ama biz lastiğe arabaya hayıflanırız.

Bu köprü/viyadük gibi yollarda beton katkılı asfalt kullanıyorlar. Özellikle bu tip yollardan geçerken aracınızın çıkardığı sese dikkat edin derim. Yol sesi o kadar azalıyorki buralarda. Benim şirketim Organize sanayi bölgesine yakın. Organize yolunu ağır tonajlı tırlar kullandığı için, bu yolu beton takviyeli yaptılar. Ne bir göçük, yarılma, çökme vs hiç bir şey olmuyor. Buraya geldiğimde aracım bir sessizleşiyor, bir sessizleşiyor...Şaka gibi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ultrass34
9 dakika önce, İlhan :

Lastikler ülkemizde ses konforu konusunda, %100 performansı gösterebildiğini sanmıyorum. Sebebi açık ve net, ülkemizdeki yol/asfalt kalitesi iyi değil. Ses konforundan şikayet etttiğimiz otomobilleri, adamlar Avrupa'da, dünyada kullanıyorlar. Bizim kadar bu konuda hayıflanma yok. Niye yol/asfaltları kaliteli o yüzden. 

Aracımızın yakıt sarfiyatından hayıflanırız. Halbuki araç çok yakmıyor, çok olan yakıtın litre birim fiyatıdır.

Lastik/otomobil içeri çok ses alır. Kusur ne lastikte ne arabadadır..Kusur kullandığımız yolda/asfalttadır.. Ama biz lastiğe arabaya hayıflanırız.

Bu köprü/viyadük gibi yollarda beton katkılı asfalt kullanıyorlar. Özellikle bu tip yollardan geçerken aracınızın çıkardığı sese dikkat edin derim. Yol sesi o kadar azalıyorki buralarda. Benim şirketim Organize sanayi bölgesine yakın. Organize yolunu ağır tonajlı tırlar kullandığı için, bu yolu beton takviyeli yaptılar. Ne bir göçük, yarılma, çökme vs hiç bir şey olmuyor. Buraya geldiğimde aracım bir sessizleşiyor, bir sessizleşiyor...Şaka gibi. :)

Bu konuda size sonuna kadar katiliyorum ses konusunda mesela kartal samandira tem baglanti yolunda yuksek hizlarda arac asiri yol sesi yapiyor ama e5 e ciktigim an ses kesiliyor yakit konusunda ise dusunun benzinin litresi 3 tl olsa en baba sehir ici 10 lt yakan araca kim der bu araba çok yakiyor diye bizim skyactive saymiyorum bile sehir ici 7.5 lt ile dolasiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

225 40 18   ile 225 45 18 arasında kayda değer bir yakıt farkı olmaz.  

ama limit x sıfıra giderken =)      illede hangisi az yakar derseniz,  son dişli oranınızı uzattığı için  225 45 18 az yakar.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Jaquetonur

Arkadaşlar aracıma lastik almayı düşünüyorum.Ama 215*45*18 lastik bulmak çok zor.Denizli'de yaşıyorum ve bugüne kadar hiç kışlık lastik kullanmadım.Genelde 4 mevsim veya yazlıklarla geçiriyoruz burada kışı.Önceki aracımda Michelin Crossclimate kullanmıştım ve memnundum.Şu an aracımda Michelin Pilot Sport 3 yazlık lastikler var.

Bu durumda,

215*45*18 tavsiye edebileceğiniz,arabanın yakıt,konfor,yol tutuş ve performans değerlerini bozmayacak bir lastik tavsiyeniz var mı?

225*40*18 alsam bu durumda çok seçenek var ama bu araçta olumlu olumsuz ne gibi etkileri olur?Bu ölçülerde Michelin,Conti gibi güzel lastikler var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
9 dakika önce, Jaquetonur :

Arkadaşlar aracıma lastik almayı düşünüyorum.Ama 215*45*18 lastik bulmak çok zor.Denizli'de yaşıyorum ve bugüne kadar hiç kışlık lastik kullanmadım.Genelde 4 mevsim veya yazlıklarla geçiriyoruz burada kışı.Önceki aracımda Michelin Crossclimate kullanmıştım ve memnundum.Şu an aracımda Michelin Pilot Sport 3 yazlık lastikler var.

Bu durumda,

215*45*18 tavsiye edebileceğiniz,arabanın yakıt,konfor,yol tutuş ve performans değerlerini bozmayacak bir lastik tavsiyeniz var mı?

225*40*18 alsam bu durumda çok seçenek var ama bu araçta olumlu olumsuz ne gibi etkileri olur?Bu ölçülerde Michelin,Conti gibi güzel lastikler var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mustafa merhaba,

Mesajını Mazda 3 İçin En Uygun Lastik konusundan buraya taşıdım.

Otomobilin 3.Nesil Mazda 3. Ve yanlış anlamadıysam kışlık lastik arıyorsun.

Bu konu altındaki mesajlara göz gezdirebilirsin.

Fiyat performans kış lastiği olarak Falken önerebilirim. MazdaClubTR'de ve SubaruClubTR'de kullananlardan şu ana kadar olumsuz bir şey duymadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Jaquetonur
48 dakika önce, İlhan :

Mustafa merhaba,

Mesajını Mazda 3 İçin En Uygun Lastik konusundan buraya taşıdım.

Otomobilin 3.Nesil Mazda 3. Ve yanlış anlamadıysam kışlık lastik arıyorsun.

Bu konu altındaki mesajlara göz gezdirebilirsin.

Fiyat performans kış lastiği olarak Falken önerebilirim. MazdaClubTR'de ve SubaruClubTR'de kullananlardan şu ana kadar olumsuz bir şey duymadım.

Merhaba,

Yok kışlık lastik aramıyorum.Aslında dediğim gibi 4 mevsim veya yazlık lastiklerle kışı geçirebiliyoruz.Kar bazen 1 defa yağıyor bazen de hiç yağmıyor diyebilirim.Kuru ve ıslak zeminle daha fazla muhatap oluyoruz.Bu nedenle tüm sene kullanabileceğim bir lastik arıyorum açıkçası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
13 dakika önce, Jaquetonur :

Merhaba,

Yok kışlık lastik aramıyorum.Aslında dediğim gibi 4 mevsim veya yazlık lastiklerle kışı geçirebiliyoruz.Kar bazen 1 defa yağıyor bazen de hiç yağmıyor diyebilirim.Kuru ve ıslak zeminle daha fazla muhatap oluyoruz.Bu nedenle tüm sene kullanabileceğim bir lastik arıyorum açıkçası.

Konunuzu bu sefer doğru yerde birleştirdim. :)

Şu konuya da bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Aracınız kaç km'ye geldi ?

Michelin Pilot Sport 3 lastiklerden memnun değil misiniz ?

Lastik bütçeniz nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murataslanix

Michelin crossclimate sizin dediklerinize uyan sesizlij ve yumuşak bir lastik yaz ağırlıklı 4 mevsim %80 yaz %20 kış lastiği öneriyorum. 10cm kara kadar sıkıntı yapmaz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Jaquetonur
21 dakika önce, İlhan :

Konunuzu bu sefer doğru yerde birleştirdim. :)

Şu konuya da bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Aracınız kaç km'ye geldi ?

Michelin Pilot Sport 3 lastiklerden memnun değil misiniz ?

Lastik bütçeniz nedir ?

Aracım 29000km de,MichelinPS3 ler güzel lastik ama lastik dişleri baya aşınmış,kalkışlarda tam tutunamıyor ve esp devreye giriyor,düşük hızlarda da abs devreye giriyor.Sanırım tutunmada sıkıntı var.Birazdan lastikçiye göstereceğim bakalım ne diyecek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
15 saat önce, Jaquetonur :

Aracım 29000km de,MichelinPS3 ler güzel lastik ama lastik dişleri baya aşınmış,kalkışlarda tam tutunamıyor ve esp devreye giriyor,düşük hızlarda da abs devreye giriyor.Sanırım tutunmada sıkıntı var.Birazdan lastikçiye göstereceğim bakalım ne diyecek. 

Lastiklerinizin havasını bir kontrol edin öncelikli olarak. Sıcak / soğuk lastik basınçlarında değişiklik olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR
15 saat önce, Jaquetonur :

Lastiklerin üzerinde aşınma sınırını belirten kanallar mevcut. Aşınmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız onları bir kontrol edin derim. Resimdeki gibi lastik üzerine yatay şekilde yerleştirilmiş olan çizgiler aşınma sınırlarını belirler. Lastik yüzeyleriniz bu çizgilere yaklaştıysa lastikleriniz yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor demektir.

michelin_pilotsport3__.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yucansoft

215 45 R18 orjnal lastiklerim eskidi ve yenileyeceğim. Aynı zamanda ilk muayene zamanım da geldi. 225 40 R18 için muayenede problem yaşar mıyım sizce ? ayrıca 235 40 R18 lastik alırsam muayenede problem çıkmaz ama ne gibi farklar yaşarım?

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti
05.02.2018 at 15:16, yucansoft :

215 45 R18 orjnal lastiklerim eskidi ve yenileyeceğim. Aynı zamanda ilk muayene zamanım da geldi. 225 40 R18 için muayenede problem yaşar mıyım sizce ? ayrıca 235 40 R18 lastik alırsam muayenede problem çıkmaz ama ne gibi farklar yaşarım?

muayenede lastik ebatına mı bakılıyor? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan
‎2‎/‎5‎/‎2018 at 15:16, yucansoft :

Bence lastik ebadlarinizi degistirmeyin.  Hele daha düsük profile (45->40) hiç geçmeyin.  Daha düsük profil demek, jantlariniz yere daha yakin olabilir demektir.  Ülkemizin uygunsuz yol kosullarinda bunun riskleri bellidir.  Tabii siz bilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serdarx

Bende Ekim ayında 225 45 R18 ile değiştirdim. Araç yerden yaklaşık 0,50 cm. yükselmiş oldu. Aralıkta da muayenesini yaptırdım. Sıkıntısız kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Muayenede lastik ebadina bakiliyor normalde. Aracin uzerinde yazan ebatlar disinda bir lastik oldugu zaman muayeneden gecememe ihtimaliniz var. Kimi yer bakiyordur, kimisi bakmiyordur. Bu yuzden muayeneden gecemeyen arkadasim var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...