Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

İsmail E.

Grupta yeniyim öncelikler hepinize merhabalar,

ben de bi Mazda 3 1.5 G Power Sense buldum 53.000 km alan arkadaş seramik kaplama yaptırdığını ve geri görüş kamerası takdırdığını yazmış ₺85.000 fiyat belirlemiş. Sizce fiyat olarak nasıl ilk arabam olacak eğer alabilirsem o yüzden biraz temkinliyim. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767
9 dakika önce, İsmail E. :

ben de bi Mazda 3 1.5 G Power Sense buldum 53.000 km alan arkadaş seramik kaplama yaptırdığını ve geri görüş kamerası takdırdığını yazmış ₺85.000 fiyat belirlemiş. Sizce fiyat olarak nasıl ilk arabam olacak eğer alabilirsem o yüzden biraz temkinliyim. :) 

Model yılı ne? Boya ve değişen parçalar nelerdir? Ilani paylasirsaniz yardımcı olurlar size.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Koray74
30 dakika önce, İsmail E. :

Araç Power sense ise iyi fiyat. model yılı 2014 diye tahmin ediyorum. Power 2014 modeller bu fiyata gidiyor. Hasar durumu da önemli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Haydard
1 saat önce, İsmail E. :

İlk araba deyince aklıma benim ilk arabam Rover 45 geldi:) onunla kıyaslayınca senin ilk araba fazla iddialı :) 

Yani tam detay bilmiyoruz ama temiz olduğunu düşünerek cevap veriyoruz fiyat makul gibi tok bir alıcı değilse düşürülebilir tabi bu günlerde tak diye alacak çıkmayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail E.
58 dakika önce, Haydard :

İlk araba deyince aklıma benim ilk arabam Rover 45 geldi:) onunla kıyaslayınca senin ilk araba fazla iddialı :) 

Yani tam detay bilmiyoruz ama temiz olduğunu düşünerek cevap veriyoruz fiyat makul gibi tok bir alıcı değilse düşürülebilir tabi bu günlerde tak diye alacak çıkmayabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-satilik-temiz-ekstrali-411789595/detay

İlan bu boya ile ilgili özellikle bir şey yazmamış ama ben de boyasız olduğunu tahmin ediyorum olsa yazardı sanırım. İlanı da bir 2 aydır takip ediyorum ilan Sahibi 84.500 ile başlamıştı 84.200e kadar indi fakat sonra fiyatı 85.200e çıkardı :) biraz ilginç bir fiyat politikası izliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
2 dakika önce, İsmail E. :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-satilik-temiz-ekstrali-411789595/detay

İlan bu boya ile ilgili özellikle bir şey yazmamış ama ben de boyasız olduğunu tahmin ediyorum olsa yazardı sanırım. İlanı da bir 2 aydır takip ediyorum ilan Sahibi 84.500 ile başlamıştı 84.200e kadar indi fakat sonra fiyatı 85.200e çıkardı :) biraz ilginç bir fiyat politikası izliyor. 

araç power sense değil ama, power.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail E.
37 dakika önce, Katil Balina :

O konuya tam hakim değilm ama Bose ses sitemi var o power senselerde olmuyor mu? Öyle değilse ikisinin farkı ne ben tam bilmiyorum çok fark var mı¿

41 dakika önce, Katil Balina :

Şimdi baktım da Bose ikisinde de varmış yanlış biliyormuşum power sense’de başka ek özellikler varmış şerit takip adaptif far vs  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
3 dakika önce, İsmail E. :

O konuya tam hakim değilm ama Bose ses sitemi var o power senselerde olmuyor mu? Öyle değilse ikisinin farkı ne ben tam bilmiyorum çok fark var mı¿

Şimdi baktım da Bose ikisinde de varmış yanlış biliyormuşum power sense’de başka ek özellikler varmış şerit takip adaptif far vs  

cevabı bulmuşsunuz hocam:)

hasarı kazası yoksa fiyat iyi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
2 saat önce, İsmail E. :

araç büyük ihtimalle kazasız. ancak satıcı 85bin TL'lik birşey değil de pazarda karpuz satar gibi bir havada görünüyor ve kaçıncı sahibi olduğunu belirtmemiş. 82,5 bin TL teklif verilebilir, şu anki piyasa şartlarında istediği şartlarda satamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail E.
Bir saat önce, Revivo73 :

araç büyük ihtimalle kazasız. ancak satıcı 85bin TL'lik birşey değil de pazarda karpuz satar gibi bir havada görünüyor ve kaçıncı sahibi olduğunu belirtmemiş. 82,5 bin TL teklif verilebilir, şu anki piyasa şartlarında istediği şartlarda satamaz.

Kaçıncı sahibi olduğunu ben de hiç düşünmemiştim hatırlattığınız çok iyi oldu fiyatı konuşurken onu da sormam lazım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
16.04.2018 at 00:14, alpulusoglu :

Merhaba yeni konu acmak istemedim sanirim bu basliga yazmak yanlis olmayacaktir eger hatam varsa sayet simdiden affola.

Ben tek tek ilan atmayacagim ama 2011 den beri mazda 3 kullaniyorum.artik degistirme zamaninin geldigini dusunuyorum. Marka model saplantimda yok yanliz bu forumun fikrinide almak istiyorum.

Mazda 3 dusunecektim ama hem yakiti (lpg dusunmuyorum) hem servis agi (su anlik istanbuldayim ama meslegimden dolayi artik tasinma durumlari var servis aginin az olmasi beni ciddi ciddi dusunduruyor cunku su anda bile anadolu yakasinda yetkili servis sayisi az o yuzdende diger illerde ne yaparim bilmiyorum) birde araclarin gucsuzlugunden acikcasi biraz sogudum.uzun zamandir 10 litre yakita dayaniyorum ama artik gucsuz olunca oda gozume batmaya basladi.ama tabi sorunsuzlugu yol tutusu ic mekan kalitesi ozgunlugu tasarim vs derken arada aklim gidiyor haliyle.

Sizce c segmentinde mazda 3 ten sonra hangi araca gecmeyelim veya yeni kasayami terfi edeyim ? Golf desem dsg gibi sorunlar var. Reno kendi nedenlerimden dolayi bakmiyorum vs listem aslinda cok fazla genis degil ikinci el araclarada guvenemiyorum. Sizlerin fikirleri nedir merak ettim vakit ayirip okuyanlara simdiden tesekkur ederim.

Alp merhaba,

Senin konu bu bölümde kaynıyor hatta kaynamış gitmiş. Dilersen yeni bir konu aç, oradan devam edelim.

Ama kriterlerini tam olarak bence belirtmelisin.

Misal "C" segmenti demişsin.  

Diğer en temel seçenek kriterleri;

Kasa olarak Sedan / HB

Otomatik / Manuel

Benzinli / Dizel

Turbo / Atmosferik motor

Vs.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
biyoserkan
16 saat önce, İsmail E. :

1-2 Parça boyası olanlar bile bazen boyasız,hatasız yazarken, hiçbir şey  yazmayandan korkarım   .)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
7 saat önce, freelion :

Arkadaşlar bu aracı almayı düşünüyorum. Herhangi bir bilgisi veya tavsiyesi olan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Aracın bağlantısı: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-6-ful-plusful-acill-fiyatini-52-den-50-dusurdum-pazarliksiz-573497697/detay

Aracın fiyatı modeline, km'sine göre iyi gibi duruyor, zaten biz pazarlık payı da olur belki ama siyah araçların boyası ekstra temiz olmalı bence ki bu aracın boyası epey hırpalanmış gibi duruyor ( size belki ışıl ışıl gelmiştir ama 3 adet siyah aracım oldu, dertlerini iyi bilirim :D ), canlı görmek lazım. İç mekan yine km'sine göre iyi. Fiyatın uygunluğundan dolayı özellikle motor ve şanzımana iyi bir kontrol yaptırıp alınabilir bence. Kaputta beyaz bir leke var, inşallah kuş pisliği falandır, sonuç olarak boyadaki çizikler vs. güzel bir pasta, cila, boya koruma işleminden sonra büyük ölçüde giderilir, siyah inci gibi parlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
freelion
3 saat önce, serkan306 :

Aracın fiyatı modeline, km'sine göre iyi gibi duruyor, zaten biz pazarlık payı da olur belki ama siyah araçların boyası ekstra temiz olmalı bence ki bu aracın boyası epey hırpalanmış gibi duruyor ( size belki ışıl ışıl gelmiştir ama 3 adet siyah aracım oldu, dertlerini iyi bilirim :D ), canlı görmek lazım. İç mekan yine km'sine göre iyi. Fiyatın uygunluğundan dolayı özellikle motor ve şanzımana iyi bir kontrol yaptırıp alınabilir bence. Kaputta beyaz bir leke var, inşallah kuş pisliği falandır, sonuç olarak boyadaki çizikler vs. güzel bir pasta, cila, boya koruma işleminden sonra büyük ölçüde giderilir, siyah inci gibi parlar :)

Önerileriniz için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Akuma

Arkadaşlar,abiler 

Ilandaki aracı gördüm beğendim.  Fakat fiyatı konusunda biraz tereddütte kaldım. Sizce fiyati bu araç için uygunmudur. Internette 2010 modellerin kasko bedeli 52.900 olarak gözüküyor. Kasko yaptırırken bu fiyattan daha yüksek kasko bedeli isletilebiliyor mu  (aldığım fiyata istinaden)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-essiz-temizlikte-orjinal-mazda-3-577822759/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

kasko bedeli zaten herhangi bir işlemde kullanılmayan referans bir rakamdır, yani poliçede 600000 de yazsa bir ifadesi yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Akuma

Max. 60.000 tl verebilirim diye teklifte bulundum. Bakalım kısmet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar

İlandan edinebildiğimiz  ilk izlenim olarak oldukça temiz kullanılmış bir araca benziyor.

Yinede aklınıza takılmış olan konular var ise   kontrollerini yaptırmadan almamanızı öneririm.

Sonrasında anlaşırsanız hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Akuma araç temiz görünüyor fakat resimler dijital zoom ile çekilmiş gibi. Kocaeli gibi bir yerde kar lastiği kullanıyorsa araç cok sık kullanılıyor olabilir. Bursa'da örneğin BMW 3 sahibi doktor bir arkadaşım var, kışın kar yağınca arac çıkarmıyor doğal olarak kış lastiği kullanmıyor. Filmli camlar da olumsuz bir ayrıntı. İlandaki en iyi şey, üyenin eski üye olması. Fakat aracın kaçıncı sahibi olduğunu belirtmemesi o iyi şeyi de götürüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.