Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

karakulak
Çağlar Bayur

3 ilanda da tercihi etkileyebilecek bir bilgi verilmemiş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
67Bulent1976

1. İlan araç çok pahalı 2. 3. Km çok istenen fiyatta ok bu km ye bence. 1. İlandaki aracın özelliklerinde 2 hafta önce sahibinden .com da 65 e gitti füme renkliydi 80  binn km idi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
karakulak
5 saat önce, 67Bulent1976 :

1. İlan araç çok pahalı 2. 3. Km çok istenen fiyatta ok bu km ye bence. 1. İlandaki aracın özelliklerinde 2 hafta önce sahibinden .com da 65 e gitti füme renkliydi 80  binn km idi

Bana da fiyat çok yüksek geldi ama exclusive olan çok hoş. Bende de seat ibiza var. 2015 model benizinli ve manuel. Eşim kullanabilsin diye satıp otomatik ve geniş bir araç bakıyorum

6 saat önce, Çağlar Bayur :

3 ilanda da tercihi etkileyebilecek bir bilgi verilmemiş

Anlamadım üstat. Yani üçü de işe yaramaz mı demek istedin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
67Bulent1976
12 saat önce, karakulak :

Bana da fiyat çok yüksek geldi ama exclusive olan çok hoş. Bende de seat ibiza var. 2015 model benizinli ve manuel. Eşim kullanabilsin diye satıp otomatik ve geniş bir araç bakıyorum

Anlamadım üstat. Yani üçü de işe yaramaz mı demek istedin?

1.ilana bence teklifde bulunun belli olmaz kabul eder belli olmuyor araç sahiplerinin son kaça bırakacağı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

LPG'li ise o araç bitmiştir. 1.ilandaki de gerekli bilgileri vermemiş, gereksiz / şahsi yorumlar vermiş buna karşılık tavan fiyat vermiş. Bence 3 'ü de bakmaya ve görüşmeye dahi değmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
karakulak
23 dakika önce, Revivo73 :

LPG'li ise o araç bitmiştir. 1.ilandaki de gerekli bilgileri vermemiş, gereksiz / şahsi yorumlar vermiş buna karşılık tavan fiyat vermiş. Bence 3 'ü de bakmaya ve görüşmeye dahi değmez.

Aslında exclusive olan hoş. Sahibinden. Telefonda arkadaş bütün bakımlarının yetkili serviste yapıldığını söyledi. Daha ciddi düşünsem bakımda yapılanların listesini isterdim. Bakalım. 3 yıl önce sadece temiz araç bulamadığımdan sıfır km tercih etmiştim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

mesela aşağıdaki videoda,  200bin kmde lpg li bir mazda 6 nın düz yolda rasgele çekilmiş bir hızlanma videosunu görebilirsiniz. 

Hatta araç bu 8.5 snlik hızlanmasını benzin ile değil de lpg ile gerçekleştiriyor..

lpg motora ne kadar zarar vermiş açıkça ortada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur
49 dakika önce, Zealot :

bu 8.5 snlik hızlanmasını

10,1 videoda ama lastikler çok patinaj çekmiş.toyo olsa iyileşebilir :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
8 hours ago, karakulak said:

Aslında exclusive olan hoş. Sahibinden. Telefonda arkadaş bütün bakımlarının yetkili serviste yapıldığını söyledi. Daha ciddi düşünsem bakımda yapılanların listesini isterdim. Bakalım. 3 yıl önce sadece temiz araç bulamadığımdan sıfır km tercih etmiştim. 

Exclusive derken 78.250TL 'lik 2011 ise, kaçıncı sahibinden olduğuna da bakmalı. renk kişiye göre değişir fakatbence beyaz Mazda'ya pek gitmiyor ve bir de beyaz, aracı bir süre kullanıp satmayı düşünenler tarafından tercih edilen bir renk gibi, satışta renk tercihleri engeline en az takılan renk olduğu için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

2 ve 3. Seçenekleri eleyin. Km’ler aşırı yüksek. Ve lpg’li. Bu araçlar euro 5 normlarında. Subaplar hafif alaşımlı. Yani muhakkak bir çok değişim işlemi görmüşlerdir. Ve açılan kutu asla eskis gibi olmaz. 

1.seçenek üzerinde durun. İyice inceledikten sonra kafanıza yatarsa alırsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

mazda 6 nın sübaplarına lpg çok fazla zarar vermiyor..  mazda 3 gibi değil..  sadece lpg ile 150 bin km kullanılmış ve bir sorun oluşmamış araçlar çok gördüm..  keza en son 180 bin km de yıllardır lpg ile kullanılmış bir bir motoru açtığımda subaplarda yanma - erime olmadığını fakat aşağıda belirteceğim hadisenin gerçekleştiğini gördüm...

mazda 6 nın sübaplarını LPG OLMASA BİLE  120 bin km den itibaren sesli olarak dinleyip,  gözlemlemek gerekiyor.. sesle gözlem yaptıktan sonra gerekliyse değiştirilmelidir.

Çünkü bu süplar  ne  mazda 626 gibi valve lifter - hidrolik iticiye sahiptir..

ne de honda gibi 40bin km de bir sübap ayarı yapılır.

sübap saplarının taşlanması suretiyle fabrikadan çıktığında ayarlanır  ve geçen zaman içerisinde kendi kendini ayarlayamaz. çok kabaca : bu da zamanla eskimesine sebep olur ve değişimi gereklidir.   mazda mühendisleri bunu  bu şekilde tasarlamışlar..  bir çok çeşit motorda görülebilir bir alternatif yöntemdir.

piyasa şartlarında 1200 tl -1500 tl civarı bir ücretle değişim sağlanır. bunun yarısı işçiliktir. 

kullanım kılavuzna bakarsanız da  periyodik bakım bölümünde bu konu ile ilgili bir açıklama görebilirsiniz

servis bülteninde belirtildiği şekilde silindir kapağı montajı yapılırsa   ilk günki gibi olur.   silindir kapağı saplamaları ezbere sıkılmamalı, tork anahtarı ile  belirtilen sıralama ile, belirtilen yüke sıkılmalıdır..  en son 2 turda  kuvvetten bağımsız, 45 er derecelik dönüşler ile sonlandırılmalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
7 hours ago, biyoserkan said:

İlan iyi. LPG hiç takılmamış olması en büyük artı ve iddia edildiği gibi kazasız ve boyasız ise cok iyi. Fakat buna rağmen alttan herhangi bir darbe almış mı, sel felaketine maruz kalmış mı bakılmalı. Japonya'da 2.el otomobil ilanlarında araçların alttan resimleri de vardır, bizde yok. Araç 9 senede 66bin km yapmış, insanın aklında biraz şüphe oluşturmuyor değil fakat olamaz diye birşey yok, olabilir de. 66bin km'yi destekler nitelikte sürücü koltuğu düzgün görünüyor. 66bin km için biraz daha düzgün olması beklenirdi ancak bu temizlik te okey. Kacıncı sahibinden olduğuna bakılmalı. Direksiyon, orta konsol parlak kısımlar, kapı tutma kolları, aşınma çizik vs açısından bakınca gayet düzgün görünüyor yani onlar da 66bin km'yi destekler nitelikte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
67Bulent1976

İlandaki araç exlusiv yazıyor ama değil.far yıkamalı bixenon vardır exclusiv donanımda dışdan hemen farkedebilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Reicht

Buraya koyduktan yarım saat sonra kaldırmış herhalde :D şansa bak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

çok makul rakam ise ucuz kurtulmuşsunuz veya tesadüf biri aldı o da şans iişi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
karakulak
21.06.2018 at 10:48, biyoserkan :

21.06.2018 at 15:13, Zealot :

mazda 6 nın sübaplarına lpg çok fazla zarar vermiyor..  mazda 3 gibi değil..  sadece lpg ile 150 bin km kullanılmış ve bir sorun oluşmamış araçlar çok gördüm..  keza en son 180 bin km de yıllardır lpg ile kullanılmış bir bir motoru açtığımda subaplarda yanma - erime olmadığını fakat aşağıda belirteceğim hadisenin gerçekleştiğini gördüm...

mazda 6 nın sübaplarını LPG OLMASA BİLE  120 bin km den itibaren sesli olarak dinleyip,  gözlemlemek gerekiyor.. sesle gözlem yaptıktan sonra gerekliyse değiştirilmelidir.

Çünkü bu süplar  ne  mazda 626 gibi valve lifter - hidrolik iticiye sahiptir..

ne de honda gibi 40bin km de bir sübap ayarı yapılır.

sübap saplarının taşlanması suretiyle fabrikadan çıktığında ayarlanır  ve geçen zaman içerisinde kendi kendini ayarlayamaz. çok kabaca : bu da zamanla eskimesine sebep olur ve değişimi gereklidir.   mazda mühendisleri bunu  bu şekilde tasarlamışlar..  bir çok çeşit motorda görülebilir bir alternatif yöntemdir.

piyasa şartlarında 1200 tl -1500 tl civarı bir ücretle değişim sağlanır. bunun yarısı işçiliktir. 

kullanım kılavuzna bakarsanız da  periyodik bakım bölümünde bu konu ile ilgili bir açıklama görebilirsiniz

servis bülteninde belirtildiği şekilde silindir kapağı montajı yapılırsa   ilk günki gibi olur.   silindir kapağı saplamaları ezbere sıkılmamalı, tork anahtarı ile  belirtilen sıralama ile, belirtilen yüke sıkılmalıdır..  en son 2 turda  kuvvetten bağımsız, 45 er derecelik dönüşler ile sonlandırılmalı

21.06.2018 at 18:42, Revivo73 :

İlan iyi. LPG hiç takılmamış olması en büyük artı ve iddia edildiği gibi kazasız ve boyasız ise cok iyi. Fakat buna rağmen alttan herhangi bir darbe almış mı, sel felaketine maruz kalmış mı bakılmalı. Japonya'da 2.el otomobil ilanlarında araçların alttan resimleri de vardır, bizde yok. Araç 9 senede 66bin km yapmış, insanın aklında biraz şüphe oluşturmuyor değil fakat olamaz diye birşey yok, olabilir de. 66bin km'yi destekler nitelikte sürücü koltuğu düzgün görünüyor. 66bin km için biraz daha düzgün olması beklenirdi ancak bu temizlik te okey. Kacıncı sahibinden olduğuna bakılmalı. Direksiyon, orta konsol parlak kısımlar, kapı tutma kolları, aşınma çizik vs açısından bakınca gayet düzgün görünüyor yani onlar da 66bin km'yi destekler nitelikte.

Bu araca en çok ne ödenir? Çünkü gerçek exclusive değil. Bir de @Zealot dostum motor kompresyon testi motor durumunu öğrenmek için yeterli bir ölçüt müdür? Belki bu teste bakarak yüksek km olsa bile alırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.