Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Holydao

Bu arada S40 malum 2010 oncesi, yeni uretimi yok, ancak S60 ve V60 2016ya kadar hafif makyajlar olsa bile ayni kasayla devam ediyor, bu sebeple V60 teknoloji ve saglamlik olarak daha iyi diye dusunuyorum S40'a gore.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY
2 saat önce, Holydao :

Bagaj onemli oldugu icin V60 bakiyorum, bir nevi SW olsun ama sekli srmali de yerinde olsun mantigiyla... Yakit sarfiyatini kabullenmek uzereyim, bakim masraflari mazda3'ten cik da farkli olmaz diye dusunuyorum, neticede sifir araba degil. Esas sorun teskil edebilecek konu powershift. V60, S60 ile bagaj kismi haric birebir ayni zaten. Olaydi mazda6'nin SW mideli bakar miydim hic 😔

@vethekim @Lupara gece 3'te mi yorum yazdiniz? 😂

Powershift arıza yapar bulaşmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ablamlar zamanında D sınıfı  bir araç bakarken volvo s60'a da bakmıştık ve iç tasarımından dolayı hayal kırıklığına ugrayıp koşarak uzaklaşmıştık. hatta hatırladığım kadariyla v40 bundan daha şık bir iç tasarıma sahip. şimdi tekrar görünce iyi ki mondeo almışlar diyorum.

işlevsellige gelince işler değişir tabi. neticede en güzel araç kişisel beklentileri en çok karşılayan  araçtır. kimi tasarıma bakar kimi rahatlığa kullanıma...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim
2 saat önce, Holydao :

Bagaj onemli oldugu icin V60 bakiyorum, bir nevi SW olsun ama sekli srmali de yerinde olsun mantigiyla... Yakit sarfiyatini kabullenmek uzereyim, bakim masraflari mazda3'ten cik da farkli olmaz diye dusunuyorum, neticede sifir araba degil. Esas sorun teskil edebilecek konu powershift. V60, S60 ile bagaj kismi haric birebir ayni zaten. Olaydi mazda6'nin SW mideli bakar miydim hic 😔

sorma valla 20lik diş yokladı dün gece 5 gibi anca uyudum. saat 2 de dişciye randevu aldım. mazda 6 sw bulmak samanlıkta iğne aramak gibi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
Bir saat önce, vethekim :

sorma valla 20lik diş yokladı dün gece 5 gibi anca uyudum. saat 2 de dişciye randevu aldım. mazda 6 sw bulmak samanlıkta iğne aramak gibi...

Gecmis olsun, dis agrisi da uyutmaz valla, gecen seneki dis agrisiyla gecen 1 haftam geldi aklima, agri kesici olarak minoset yazan disci sagolsun 3 gun uyumamistim.

Bir saat önce, Katil Balina :

ablamlar zamanında D sınıfı  bir araç bakarken volvo s60'a da bakmıştık ve iç tasarımından dolayı hayal kırıklığına ugrayıp koşarak uzaklaşmıştık. hatta hatırladığım kadariyla v40 bundan daha şık bir iç tasarıma sahip. şimdi tekrar görünce iyi ki mondeo almışlar diyorum.

işlevsellige gelince işler değişir tabi. neticede en güzel araç kişisel beklentileri en çok karşılayan  araçtır. kimi tasarıma bakar kimi rahatlığa kullanıma...

Şoyle de bir secenek var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-servis-bakimli-aile-araci-mondeo-sw-600365673/detay

Esasen dsg sebebiyle vw grubu olmasin diyordum, oyle olunca geriye cok secenek kalmiyor. Mondeo sw, insignia sw ve V60 var. Zaten sayica azlar, bir de donanim şu olsun, km bu olsun motordu sanzimandi derken zor ki ne zor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-birmot-anadolu-dan-2017-benzin-otomatik-ford-mondeo-556060093/detay 

araçla kıyaslandığında ilk ilandaki mondeonun fiyatı cazip gözüküyor. ilk ilanda ön kaput ve arka bağaj değişmiş diyor. kaza detayına bakmak lazım. 2. el piyasa fiyatı hakkında pek bilgim yok lakin konfor olarak gayet güzel araç. normal sedan kasa işinizi görmez mi? sw veya sport touer gibi kasalar malum pek tutulmuyor bizde. keza hatchbackler içinde bir çok markada durum çok farklı değil. avrupada ise durum çok daha farklı. mesela ben mercedes E serisinin ST modelini acayip seviyorum.ilerde bir gün denk gelirse hiç 2. el piyasası iyimi diye  bakmam alıp geçerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
19 dakika önce, vethekim :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-birmot-anadolu-dan-2017-benzin-otomatik-ford-mondeo-556060093/detay 

araçla kıyaslandığında ilk ilandaki mondeonun fiyatı cazip gözüküyor. ilk ilanda ön kaput ve arka bağaj değişmiş diyor. kaza detayına bakmak lazım. 2. el piyasa fiyatı hakkında pek bilgim yok lakin konfor olarak gayet güzel araç. normal sedan kasa işinizi görmez mi? sw veya sport touer gibi kasalar malum pek tutulmuyor bizde. keza hatchbackler içinde bir çok markada durum çok farklı değil. avrupada ise durum çok daha farklı. mesela ben mercedes E serisinin ST modelini acayip seviyorum.ilerde bir gün denk gelirse hiç 2. el piyasası iyimi diye  bakmam alıp geçerim.

10 aylik sibirya kurdu-golden melezi kizimiz arkan koltugu kullaniyordu normalde, fakat 4 ay sonra arka koltugu yeni dogacak kizimiz devralacak, haliyle kopegimizin de bagaja dogru kaymasi gerekecek. SUV'larin da masrafi cok, lastikten tutun yakita vergiye bakima kadar herseyi ekstra masraf. Hem bebek hem kopek ayni anda arabaya binmesi ihtiyaci dogacagi gune nerden baksaniz daha 10-12 ay var, haliyle zamanim cok, bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
16 saat önce, Holydao :

Bu gece hayatini birakmam lazim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
53 dakika önce, Lupara :

Bu gece hayatini birakmam lazim :)

1.5 Ecoboost Mondeo yorumalari okuyorum deli gibi  😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Station araçlarda arka görüntü kamyonet gibi kaba olur, Volvo nitekim öyle görünüyor. Ford station ise arka görünüm felaket sıradan. Mazda 6 Station da arka kısım sedan gibi estetik. Düşünsenize o kadar para verip Station alacağım ve arkası kamyonet gibi görüncek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
2 saat önce, Revivo73 :

Station araçlarda arka görüntü kamyonet gibi kaba olur, Volvo nitekim öyle görünüyor. Ford station ise arka görünüm felaket sıradan. Mazda 6 Station da arka kısım sedan gibi estetik. Düşünsenize o kadar para verip Station alacağım ve arkası kamyonet gibi görüncek.

Genel olarak SW kasalarin gorunumu hos degil, ancak V60 cok guzel bir cizgiye sahip, arka bagaj kapagi duz degil kavisli hatta keskin bir açı yaparak iniyor, arka farlarin da etkisi uyuk tabi bu gorunumde. SW kasalarin tek istisnasi V60 diye dusunuyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999
10 saat önce, Holydao :

Genel olarak SW kasalarin gorunumu hos degil, ancak V60 cok guzel bir cizgiye sahip, arka bagaj kapagi duz degil kavisli hatta keskin bir açı yaparak iniyor, arka farlarin da etkisi uyuk tabi bu gorunumde. SW kasalarin tek istisnasi V60 diye dusunuyorum.

Al bir doblo, fiorino çarşı pazar da yaparsın hem...,

ohhh mis :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
6 saat önce, Arman-1999 :

Al bir doblo, fiorino çarşı pazar da yaparsın hem...,

ohhh mis :) 

Daha ölmedik 😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
4 saat önce, Holydao :

Daha ölmedik 😂

😂😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY

98 model ford fiesta flair nasildir? Parçasi pahalimidir, sorun yaşarmiyiz gibi bilgisi olan varsa yardim lütfen 🤩

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

1.25 cc motoru sağlamdır, sempatik bir kasadır. flair boş olanı klima/abs bile olmayabilir. ilk kalkışı 1.6 gibidir sonra 1.25 kadar gider az yakar. en sık rastlanan parça ihtiyacı kalorifer vanası ve hız sensörüdür onlar da kolay bulunur.

fun bulursanız 1.4 motorlu o çok daha keyif verir. tüketimi de aşırı farklı değildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LegendTR

Selamlar; 

Affınıza sığınarak konuya hızlı bir giriş yapacağım. Rx-8 için ayırabileceğim çok bir bütçe yok. 50.000TL bandında alabileceğim en mantıklı olanı bulmaya gayret ediyorum.  Bir ilanı takip ediyorum ve sizin de fikrinizi almaya karar verdim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-kusursuz-rx8-466396947/detay

Şimdiden yardımlarınız/görüşleriniz için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@LegendTR 50bin TL civarına düzgün RX-8 bulmak zor. fakat gönderdiğin ilan bu fiyat düzeyindeki diger RX-8'lere göre oldukça düzgün. Ancak ilan resimlerinde sıkıntı var. 10 resim hakkı olan ilanda 8 resim 2'si mega foto değil, birisinde boya parlaklığını resmetmiş. Digerlerinde aracın en düzgün kısımlarına odaklanmış. Resimle alıcı çekmeye çalışan satıcılarda sürpriz yaşama ihtimali yüksek. Araca gereksiz aksesuarlar (iç/dış) takılmamış olması avantaj. 3. sahip diyor bu da tabi ki güzel fakat... aracın ömrü boyunca 3 kişi mi kullandı? Sahibi yolcu koltuğuna geçip, direksiyonu arkadaşına bıraksa dahi başkası aracı kullanmış sayılır. Bu araç Hyundai, BMW, Citroen falan değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LegendTR
4 saat önce, Revivo73 :

@LegendTR 50bin TL civarına düzgün RX-8 bulmak zor. fakat gönderdiğin ilan bu fiyat düzeyindeki diger RX-8'lere göre oldukça düzgün. Ancak ilan resimlerinde sıkıntı var. 10 resim hakkı olan ilanda 8 resim 2'si mega foto değil, birisinde boya parlaklığını resmetmiş. Digerlerinde aracın en düzgün kısımlarına odaklanmış. Resimle alıcı çekmeye çalışan satıcılarda sürpriz yaşama ihtimali yüksek. Araca gereksiz aksesuarlar (iç/dış) takılmamış olması avantaj. 3. sahip diyor bu da tabi ki güzel fakat... aracın ömrü boyunca 3 kişi mi kullandı? Sahibi yolcu koltuğuna geçip, direksiyonu arkadaşına bıraksa dahi başkası aracı kullanmış sayılır. Bu araç Hyundai, BMW, Citroen falan değil.

İlginize teşekkür ederim. Açıkçası bu devirde sadece araç sahibinin kullanmış olması nadir rastlanacak durum gibi. Spor araç olması,merak edilen özellikleri göz önüne alındığında direksiyon başına geçmek isteyen çok oluyor. Aracı bilemem ama sahibi iyi bir insana benziyor.Aracı alacaksan al demeden sohbete tutuştuğum az rastlanan satıcılardan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
‎11‎.‎09‎.‎2018 at 19:47, LegendTR :

İlginize teşekkür ederim. Açıkçası bu devirde sadece araç sahibinin kullanmış olması nadir rastlanacak durum gibi. Spor araç olması,merak edilen özellikleri göz önüne alındığında direksiyon başına geçmek isteyen çok oluyor. Aracı bilemem ama sahibi iyi bir insana benziyor.Aracı alacaksan al demeden sohbete tutuştuğum az rastlanan satıcılardan. 

Selamlar,

aracın plakasını göremedim. Eğer plaka bilgisine ulaşabilirseniz çevredeki arkadaşlara sorarım. Rx8 lerin geçmişini iyi bilen arkadaşlar var :) Bunun dışında 50 bin liralık bir bütçeniz varsa ve RX8 e binmek istiyorsanız 30-35 bin liralık bir araç bakmanızı öneririm. Zira her ne kadar kullanıcı ben iyi baktım dese de, @Ekrem Usta RX-8 ustayı referans gösterse de araç armagarage den çıkalı 8 bin km olmuş. @Ekrem Usta RX-8 dan araç çıktığında zaten sorunları çözülmüştür, sonrasında belki ateşleme vs de sorunlar oldu, kimse bilemez. Sizin bu ufak tefek gibi görünen parçaları değiştirmeniz min 5 bin lira civarında tutacaktır. Lastikleri, amortisörü falan derken fiyatlar iyice yükselir. İyi bir yere ekspertiz yaptırmanızı öneririm. Karşılıklı güven ile alınan arabalarda çok büyük sıkıntılar yaşanabiliyor, özellikle spor araçlarda işinizi şansa bırakmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.