Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

emc6767
46 dakika önce, Anilcanatan :

Bu araçtan 2 tane var diğeri bende 1,5 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim fiyatı da çok uygun yazılmış 4.500 TL tramer  bu araç için önemsiz bence.

Kafa karıştıran olay şu. Aynı araç iki farklı ilanda var şu anda. Dün akşam 150.000 tlye kadar indi bu araç. Şimdi 179.000 oldu. Parayı denkleştirsem kaça bırakır acaba:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
22 saat önce, emc6767 :

Kafa karıştıran olay şu. Aynı araç iki farklı ilanda var şu anda. Dün akşam 150.000 tlye kadar indi bu araç. Şimdi 179.000 oldu. Parayı denkleştirsem kaça bırakır acaba:)

150.000 TL'ye falan veriyorlarsa ben 2. yi alırım 190 altı gayet güzel 170 altı çok çok iyi fiyat düşünüyorsanız biri bende biri de bu araba başkası yok zaten kaçırmayın bence .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
3 saat önce, Anilcanatan :

150.000 TL'ye falan veriyorlarsa ben 2. yi alırım 190 altı gayet güzel 170 altı çok çok iyi fiyat düşünüyorsanız biri bende biri de bu araba başkası yok zaten kaçırmayın bence .

150.000 hiç etmeyin istediği kadar iyi araba olsun vergisi yüksek satmak imkansıza yakın olduğunu düşünüyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
6 saat önce, Mazda41 :

150.000 hiç etmeyin istediği kadar iyi araba olsun vergisi yüksek satmak imkansıza yakın olduğunu düşünüyorum 

Haklısınız, 150.000e comfortline 1.6 tdi passat alsın değil mi? 😁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
41 dakika önce, serkan306 :

Haklısınız, 150.000e comfortline 1.6 tdi passat alsın değil mi? 😁

1.5 dci megane bile yeğlerim paraya hiç mi ihtiyacımız olmayacak bu arabanın parçası alması satması büyük sıkıntı Mazda buraya değil her foruma yazın herkes Mazda tavsiye ediyor ama internetten çıkıpta sokağa indiğimizde her yer passat.Almayacağımız arabaları başkalarına önermeyelim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767
59 dakika önce, Mazda41 :

1.5 dci megane bile yeğlerim paraya hiç mi ihtiyacımız olmayacak bu arabanın parçası alması satması büyük sıkıntı Mazda buraya değil her foruma yazın herkes Mazda tavsiye ediyor ama internetten çıkıpta sokağa indiğimizde her yer passat.Almayacağımız arabaları başkalarına önermeyelim 

Satılmıyacak araba yok. Bu arabaları bir buçuk sene önce mazda türkiye satışa koydu. 160.000 tl idi fiyatları. 1 ay içinde tükendi. Sonuç olarak insanlar 2.0 araçlara biniyorlar. Onunda 2015 modellerine bakınca 2800 tl yıllık vergi. Buda 1.6 motora göre çok yüksek kalyo ama biniyor insanlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
1 saat önce, Mazda41 :

2 üst mesajınızda arkadaş bahsedilen aracı almış, o fiyata ikincisini bile alabilirim diyor, siz almayacağımız arabaları başkalarına önermeyelim diyorsunuz. 

3 yaşında olup da parçası bulunamayacak araba yok. Sizin mantığınızla herkese bmw 3-5 serisi, mercedes c-e serisi, passat vs mi önermeliyiz. Kızılay dağıtmışcasına her sokakta üçer beşer tane var bunlardan. Gören, çok ucuza veriyorlar bu arabaları zanneder. Üstelik bir de dalga geçer gibi 2 sene garanti veriyorlar. Millet de hava atma yarışından koyun gibi sıraya falan giriyor. 

Şahsen ben hiç şikayetçi değilim bu durumdan. Ne fiyat avantajları var, ne donanımları. Adam 200 küsür bin tl para verip bmw 3 serisi alıyor, cruise control yok arabada. Tek avantajları evet hızlı satılmaları. Az biraz güvenliğe önem veren insan bile, sırf bu sebepten gidip Mazda alır.

Adamlar mühendisliğin dibine vurmuşlar. 2017'de Volvo'yu bile geride bırakıp dünyanın en güvenli markası seçilmişler. Millet hala passat derdinde. Derdini seveyim onların. Alana saygım var ama bi tarafımla gülüyorum. Arabayı daha alırken, nasıl satacağını düşünen bir millet için Mazda biraz fazla. Eğer, paraya her an ihtiyacım olabilir diyorsanız, 1.5 dci megane fazla bile lüks. Kendi aracımın üzerine 25-30 bin tl koyunca alabileceğimi bilsem hiç düşünmeden gidip yarın alırdım bu aracı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
1 saat önce, Tarahumara :

2 üst mesajınızda arkadaş bahsedilen aracı almış, o fiyata ikincisini bile alabilirim diyor, siz almayacağımız arabaları başkalarına önermeyelim diyorsunuz. 

3 yaşında olup da parçası bulunamayacak araba yok. Sizin mantığınızla herkese bmw 3-5 serisi, mercedes c-e serisi, passat vs mi önermeliyiz. Kızılay dağıtmışcasına her sokakta üçer beşer tane var bunlardan. Gören, çok ucuza veriyorlar bu arabaları zanneder. Üstelik bir de dalga geçer gibi 2 sene garanti veriyorlar. Millet de hava atma yarışından koyun gibi sıraya falan giriyor. 

Şahsen ben hiç şikayetçi değilim bu durumdan. Ne fiyat avantajları var, ne donanımları. Adam 200 küsür bin tl para verip bmw 3 serisi alıyor, cruise control yok arabada. Tek avantajları evet hızlı satılmaları. Az biraz güvenliğe önem veren insan bile, sırf bu sebepten gidip Mazda alır.

Adamlar mühendisliğin dibine vurmuşlar. 2017'de Volvo'yu bile geride bırakıp dünyanın en güvenli markası seçilmişler. Millet hala passat derdinde. Derdini seveyim onların. Alana saygım var ama bi tarafımla gülüyorum. Arabayı daha alırken, nasıl satacağını düşünen bir millet için Mazda biraz fazla. Eğer, paraya her an ihtiyacım olabilir diyorsanız, 1.5 dci megane fazla bile lüks. Kendi aracımın üzerine 25-30 bin tl koyunca alabileceğimi bilsem hiç düşünmeden gidip yarın alırdım bu aracı.

Abimiz doğrudur almış Allah tekerine taş değdirmesin. Bir araya satmayı niyetlenmişti kendisi bende o ara araçla ilgilendim kendisi ile görüştüm farklı lüks segment araba almak için satmayı düşünüyordu neden satmadı ya da satamadı bilmiyorum. 3 5 yaş sıkıntı değil abi parça konusunda sıkıntı parçanın fiyatları.Hali hazırda 2012 yılında 0 km aldığım Mazda 3 dışarıda parçası yok servistende parça beklemek ayrı dert onu alabilmek ise daha farklı bir dert. Türkiye de bu arabalardan kendi servisi anlamıyor yapamıyor. Paraya sıkıştığımda son ekonomik sıkıntılardan dolayı Corollamı 3 gün içerisinde sattım. Mazdamı 2 hafta olmasına rağmen ciddi bir alıcıyla bile karşılaşmadım. Piyasası 65 70 lira olan aracı galeriye bırakmak zorunda kalıyordum ki çok şükür sıkıntı geçince vazgeçtik. Ben de sizlere otomobil konusunda katılıyorum.Mazda 6 veya Mazda 3 bence segment lideri otomobil gözüyle bakarsak ancak malum ülke şartları piyasa durumu Mazda Türkiyenin tutumu Mazda mantıklı bir seçenek kılmıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ben arabamı ikinci el aldım.  saat saat power ve power sense ilanlarını güncelleyerek takipte oldum. satan arkadaşın ilani cumartesi gece yayınlandı, mesajlaştık, pazar günü araşıp anlastık, arkadaşla pazar geceden yola cıktık ankara'dan, edirne'ye, sabahtan aldık geldik.

şimdi satan arkadaş diyebilir mi abi mazda satılmıyor diye?

ilani düzgün verip fiyatta fantastik coşmadıktan sonra satılmayacak araba yoktur. insanlar keyfe keder atıyorum 50 binlik araci ya tutarsa diye 60'tan koyuyor sonra vay efendim satılmıyor. bir yıl falan evvel gıcık oldugum tabiriyle "çeyrek altın" dedikleri fiesta'yı bir ayda zar zor sattım. araba en dolu paket, 40 binde makyajlı kasa ve sıfır hataliydı...?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mertus

2.2 dizel yerine 2.0 lt benzinli düşünülemez mi? Vergi diliminde daha avantajlı. 165 beygir olduğundan çok da güç farkı hissedilmez diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
2 saat önce, mertus :

2.2 dizel yerine 2.0 lt benzinli düşünülemez mi? Vergi diliminde daha avantajlı. 165 beygir olduğundan çok da güç farkı hissedilmez diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

İkisini de sürmüş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, birisi at birisi eşek. 2.0 atmosfetik. 2.2 çift turbo. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
burakarslan
8 saat önce, Tarahumara :

İkisini de sürmüş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, birisi at birisi eşek. 2.0 atmosfetik. 2.2 çift turbo. 

Beygir candır, ancak torksuzluk araba sattirir 😀

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mertus
11 saat önce, Tarahumara :

O zaman bizim 120 bg atmosferik mazda 3 el arabası oluyor 😄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed

Chevrolet Cruze mı? 1.6 124ps 0-100 10.9 sn Son Hız 190 kmh Ortalama tüketim 6.5

Mitsubishi Lancer mı? 1.6 117ps 0-100 10.7 sn Son Hız 191 kmh Ortalama tüketim 5.7

Malzeme kalitesi cruze daha iyi iken tüketim biraz fazla 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Cruze komşumuzda vardı. Satın aldıktan 2 ay sonra lpg'de bile yakıtına dayanamadığı için satmıştı. Mitsubishi Lancer hakkında bir bilgim yok ama forumda @zoptrikbir süre kullanmıştı. Onun da memnun kalmadığı aklımda kalmış. Burada kendisinden bahsettiğimizi görürse daha geniş bilgiler verir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
09.11.2018 at 20:08, Mazda41 :

Bu forumda dahi böyle ezber ve yanlış bilgileri görünce üzülüyorum gerçekten. Ben daha önce iki tane Mazda 3 sattım, biri pert kayıtlıydı 10 günde sattım, 12.000 küsür görüntüleme, 100ün üstü favori, arayan soranın haddi, hesabı yoktu. İkinci Mazda 3 ümü çok güzel bir kârla bir gün içinde anlaştım, sonra alacağım arabada sıkıntı çıkınca vazgeçtim, anlaştığımda bir hafta sürmedi satmam. Demem o ki ya siz arabanızın ederini bilmiyor, havadan uçuyorsunuz ya da çok bahtsızsınız. Ha ikinci el araç için de birçok kişinin bildiği piyasanın ölü olduğu dönemler vardır, ben ikinci Mazdamı o ölü dönemde sattım. Ben şu anda 2.0 benzinli araca biniyorum, ilk aldığımda alır almaz lpg taktırmayı düşündüm ama vazgeçtim, şu an bu kararımdan o kadar memnunum ki, aynı segmentte benim aracın yaktığını lpg ile yakan araçlar var. Yani ben imkanım olsa bir dakika durmayacağım, alacağım aracı öneriyorum, siz megane önermeye devam edin. 

3 saat önce, speed :

Chevrolet Cruze mı? 1.6 124ps 0-100 10.9 sn Son Hız 190 kmh Ortalama tüketim 6.5

Mitsubishi Lancer mı? 1.6 117ps 0-100 10.7 sn Son Hız 191 kmh Ortalama tüketim 5.7

Lancer köpek balığı dediğimiz kasa ise bir dakika düşünmem alırım Lancer'i. Cruzeyi ben de düşünmüştüm bir aralar, hatta pazarlığa gitmiştim ama araçla ili tur atınca büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Özellikle kokpit rezaletti, döşeme renginde kumaş yapmışlar yolcu tarafına 😁 Lancer hemen her alanda üstündür diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Benim lancer 05 modeldi. 48 binden 161 bin kadar bindik. Neredeyse rutin bakımlar dışında para harcamadık. Ama aracın yol tutuşu ve oturma pozisyonu vs hiç premium değildi. Problemsiz japon otomobili olması dışında bir esprisi yoktu. Üst kasayı bilmiyorum. Bakın sürün deneyin. Beğenirseniz alın. 

Bu arada yakıt konusunda güncel benzinli araçlar kadar az yakıyordu. Uzun yolda hızlı kullanımda 7-7.5 litre LPG ile yürüyordu. Sakin kullanımda baya az yakıyordu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
7 saat önce, speed :

Lancer içine binene kadar güzel. Böyle güzel bir kasaya böyle kalitesiz bir iç malzeme olamaz. Az kalsın mazda 3 BL -lancer takası yapacaktık. Koşarak uzaklaştım desem yeri var.

Cruze yakıt tüketimi, ş.içindeki hantallığı ve büyüklüğü, kötü montaj sonucu lpg-hararet sıkıntılarını saymazsak on numara bir araba. HB olanlarına bakmıyorum değil tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed

Valla arkadaşlar gönül isterdi mazda 3 almak eski mazda 323f kedi farlı kasasına sahiptim mazdanın eşsiz motor sesi ve performansını o araçla tanımıştım 87 beygir olmasına rağmen fabrika verisi 0-100 10.3sn Son Hız 180 tasarım desen ferrari çakması harika bir araçtı

y68ap7.jpg

2010 üstü araç istediğim içim elimdeki parayla mazda 3 alamam 

Cruze ve Lancer arasında kaldım 

3 dakika önce, Lupara :

Lancer içine binene kadar güzel. Böyle güzel bir kasaya böyle kalitesiz bir iç malzeme olamaz. Az kalsın mazda 3 BL -lancer takası yapacaktık. Koşarak uzaklaştım desem yeri var.

Cruze yakıt tüketimi, ş.içindeki hantallığı ve büyüklüğü, kötü montaj sonucu lpg-hararet sıkıntılarını saymazsak on numara bir araba. HB olanlarına bakmıyorum değil tabi.

Aynen çok kalitesiz varsın biraz fazla yaksın lancer 85 lira yakarken cruze 100 lira yaksın zaten fazla gezen tozan birisi değilim artı lancer in yedek parçaları cruze den çok çok daha pahallı bizzat inceledim

11 dakika önce, Lupara :

Cruze hantal demek yanlış olur Mazda RX8 e kafa tutuyor araç

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
4 saat önce, serkan306 :

Bu forumda dahi böyle ezber ve yanlış bilgileri görünce üzülüyorum gerçekten. Ben daha önce iki tane Mazda 3 sattım, biri pert kayıtlıydı 10 günde sattım, 12.000 küsür görüntüleme, 100ün üstü favori, arayan soranın haddi, hesabı yoktu. İkinci Mazda 3 ümü çok güzel bir kârla bir gün içinde anlaştım, sonra alacağım arabada sıkıntı çıkınca vazgeçtim, anlaştığımda bir hafta sürmedi satmam. Demem o ki ya siz arabanızın ederini bilmiyor, havadan uçuyorsunuz ya da çok bahtsızsınız. Ha ikinci el araç için de birçok kişinin bildiği piyasanın ölü olduğu dönemler vardır, ben ikinci Mazdamı o ölü dönemde sattım. Ben şu anda 2.0 benzinli araca biniyorum, ilk aldığımda alır almaz lpg taktırmayı düşündüm ama vazgeçtim, şu an bu kararımdan o kadar memnunum ki, aynı segmentte benim aracın yaktığını lpg ile yakan araçlar var. Yani ben imkanım olsa bir dakika durmayacağım, alacağım aracı öneriyorum, siz megane önermeye devam edin. 

Lancer köpek balığı dediğimiz kasa ise bir dakika düşünmem alırım Lancer'i. Cruzeyi ben de düşünmüştüm bir aralar, hatta pazarlığa gitmiştim ama araçla ili tur atınca büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Özellikle kokpit rezaletti, döşeme renginde kumaş yapmışlar yolcu tarafına 😁 Lancer hemen her alanda üstündür diye düşünüyorum. 

WqAv58.jpg 

Cruze malzeme kalitesi 2. nesil mazda 3 le neredeyse aynı kalitede 

r5Bklm.jpg

Lancer malzeme kalitesi yerlerde sanki B segmentinde, Mazda 2 kalitesinde Lancer...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.