Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

serkan306
9 saat önce, speed :

WqAv58.jpg 

Cruze malzeme kalitesi 2. nesil mazda 3 le neredeyse aynı kalitede 

r5Bklm.jpg

Lancer malzeme kalitesi yerlerde sanki B segmentinde, Mazda 2 kalitesinde Lancer...

Siz bize fikir sormuşsunuz ama kendiniz kararınızı vermişsiniz, sadece bizden de aynı şeyi söylememizi bekliyorsunuz. Madem Lancer tü kaka, madem malzeme kalitesi yerlerde, öyleyse kıyaslamanıza gerek yok, alın Cruze'yi geçin. Attığınız Rx-8 videosunun hiçbir anlamı yok, yol şartları müsait olduğunda ve şoför istediğinde Cruze aynada bir mazi olarak kalır. Öyle olması da normaldir, ikisi farklı sınıfta, farklı beklentilerin aracı. Rx-8'e kafa tutuyor demek komik geldi bana.

Evet Chevrolet Cruze'nin iç mekan tasarımı çok çok daha güzel, ben de ciddi olarak araştırmıştım, hatta dediğim gibi pazarlık etmeye kadar gitmiştim ama fotoğraflardan gerçeğe geçtiğimde ben hayal kırıklığına uğradım, hava yastığı patlatıp tamir gören araçların göğüs kısmı hariç, ilk kez kumaş kaplama kullanılan bir araç gördüm :) Lpg ile yaşanan sıkıntıları da bildiğim için ben vazgeçtim. Lancer'in dış tasarımı bence çok çok daha güzel, bağımsız süspansiyonu da var. İç mekan dış tasarıma göre biraz sönük kalıyor evet, katılıyorum ama dediğim gibi ikisinin arasında tercih yapsam 1.6 invite paketi alır, keyfime bakarım. Başkaları ne düşünür bilemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
09.11.2018 at 20:08, Mazda41 :

1.5 dci megane bile yeğlerim paraya hiç mi ihtiyacımız olmayacak bu arabanın parçası alması satması büyük sıkıntı Mazda buraya değil her foruma yazın herkes Mazda tavsiye ediyor ama internetten çıkıpta sokağa indiğimizde her yer passat.Almayacağımız arabaları başkalarına önermeyelim 

- Benim 4. mazdam 3 tane 1., 2., ve 3. nesil mazda 3 kullandıktan sonra çok severek aldığım mazda 6 aracımı şu an zevkle kullanmaktayım. 

- 3 aracımı da satarken hiç zorlanmadım en uzun ilanda kalan 15 gün kaldı.

- Bu aracın parçasını bulmak ile ilgili de sıkıntı yaşamadım. Garantiden 2 parça değişti 15 gün içerisinde avrupadan geldi.

- Bakımları ve parça fiyatları kesinlikle piyasadaki araçlardan ucuz.

- Aracı satma niyetim vardı işim gereği başka bir araç almayı düşünüyordum (Cayenne) emin olamadım mantıklı bir fiyat teklifi de gelmedi vazgeçtim  ve severek binmeye devam ediyorum.

- @Tarahumara nın dediği gibi almadığım aracı kimseye önermiyorum. Türkiye' de  bu araç için 150.000 TL gibi bir rakam  fiyat/performans olarak en düşük araçtır bence.

- Bence de vergisi yüksek bu tercih sebebi oluyor zaten.

- Benzinli olanı ile performansını kıyas etmek bile gereksiz uzaktan yakından alakası yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
11 saat önce, speed :

Cruze hantal demek yanlış olur Mazda RX8 e kafa tutuyor araç

🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
4 saat önce, SweepeR :

🤣

Kafa tutuyor derken ancak kafa tutuyor o kadar 😆 g.tüne turbo taksalar yetişemez rx8 e cruz  🤣 

Demek istediğim çok hantal araç değil 😊 Diğer atmosferik araçlar nasılsa cruz de o 😉 Tamam artık vurmayın bana ☺️

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gümrükçü

cruze vs rx8 dikkatimi çektiği için burdayım. Bence böyle kıyaslar daha çok yapılmalı 😃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Cruze RX-8'e kafa tutabilir ama şu farkla: Cruze sürücüsü azimle kasarken RX-8 sürücüsü bir elinde hamburger arkadaşları ile sohbet ederek gider. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Weya     araç sağ tarafından gönyesi kaymış. 46bin TL sanırım uygun göründüğü için düşünüyorsunuz fakat almanızı tavsiye etmem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Aracın fiyatı uygun km düşük , yan yatmış olması,  değişen olmamış sadece çekiçleme ve boya yapılmış ise bir sorun teşkil etmez bence lakin direkler önemli direklerde işlem varmı onu irdelemek lazım direkler hasar görmüş ise vazgeçin bence aksi durumda alınabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

@speed

Cruze 1.6 kalkışta, dur-kalklarda hantal. Yoksa uzun yolda hızını alınca 170-190 gibi hızlarda bile güven veren bir araba. Yine de rx8 e kafa tuması mümkün değil :)

1000 km kadar kullandım, yolcu olarak bulundum vs. Şahsen benim hoşuma gitti. Ama hararet ve subap erimesi olayını iyi incelemek lazım. 1.4 T versiyonları daha alınası bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ekrem Usta RX-8

arkadaşlar tartışmayalım.. herkes arabasını satıp  MAZDA RX-8 alsın.  beygirde var torkta var. hem 1.3cc motor vergiside yok.. karizma bir duruşu var..ufak tefek sorunları var..çok yakar ..parçası pahalı..polis gördümü gıcık olup çevirir cezayı basar..arka lastikler çabuk biter..sürekli yağ eklemek zorunda kalırsınız.. eskiden motor derdi vardı..allahtan şimdi tamiri mümkün...  yani bunları saymassak..bence şimdiye kadar MAZDA nın yaptığı en güzel araç..bende rx8 kullanıyorum..daha doğrusu kullanmıyorum garajda yatıyor .  rx8 candır can  .😁😄😁🤣🤣

armagarage-ekrem-usta.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
16 saat önce, Ekrem Usta RX-8 :

arkadaşlar tartışmayalım.. herkes arabasını satıp  MAZDA RX-8 alsın.  beygirde var torkta var. hem 1.3cc motor vergiside yok.. karizma bir duruşu var..ufak tefek sorunları var..çok yakar ..parçası pahalı..polis gördümü gıcık olup çevirir cezayı basar..arka lastikler çabuk biter..sürekli yağ eklemek zorunda kalırsınız.. eskiden motor derdi vardı..allahtan şimdi tamiri mümkün...  yani bunları saymassak..bence şimdiye kadar MAZDA nın yaptığı en güzel araç..bende rx8 kullanıyorum..daha doğrusu kullanmıyorum garajda yatıyor .  rx8 candır can  .😁😄😁🤣🤣

armagarage-ekrem-usta.jpg

En büyük sıkıntısı fazla yağ kullanması motor özel sıvısı özel yağı motor kullanma prensiplerini değil motor ömrüde değil en büyük sıkıntısı çok yakması ortalama tüketim 11.5 fabrika verisi araç 20 yaşına falan geldiğinde bu fabrika verisinin üstüne yüzde yüz daha ekle ancak garajda yatar araç bu tüketimlerle......... Aslında benim fikrim eski araçların çok yakmasıyla ilgili yanlışım varsa düzeltin  subaplar değişim pistonlu motorlarda pistonlar değişim wankel motorlarda (rotary) lar değişim ateşleme sistemleri değişim enjeksiyon sistemi değişim egzoz sistemi değişim bunlar sıfır değiştiğinde araç neredeyse fabrika verisi yakıtı gibi olur diye düşünüyorum.... 

Yoksa RX8 çok sevdiğim araç hep derim ben, ÖLMEDEN ÖNCE KULLANMAK İSTEDİĞİM OTOMOBİL 😍

RX8 yerine züğürt tesellisi olarak MX5 alınabilir diye düşünüyorum 🤣 Masrafsız araç Ortalama tüketim 6 litre    Roadster     VE O BİR AT BİNİCİSİ 😊 ( TEK EKSİSİ WANKEL ROTARY MOTORUN OLMAMASI )

13.11.2018 at 23:12, Lupara :

@speed

Cruze 1.6 kalkışta, dur-kalklarda hantal. Yoksa uzun yolda hızını alınca 170-190 gibi hızlarda bile güven veren bir araba. Yine de rx8 e kafa tuması mümkün değil :)

1000 km kadar kullandım, yolcu olarak bulundum vs. Şahsen benim hoşuma gitti. Ama hararet ve subap erimesi olayını iyi incelemek lazım. 1.4 T versiyonları daha alınası bence.

Turbo lu araç masraflı olur 🤔

Lpg de uyumsuz olur 😮

Tüketimi şehir içinde çok olur 🤒

Arıza durumunda çok canını sıkanlar olur 😥

Cebindeki paraya yazık olur 😱

Atmosferik motor candır 😉

Üst devirleri heyecandır 😍

Motor ömrü bir tanktır 😎

Kafan her zaman rahattır 😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
13.11.2018 at 23:12, Lupara :

@speed

Kullanmış olduğun araç eğer manuel ise sedan 2009 Mazda 3 (105 hp) 0-100 verisi 11 sn 185 kmh Tüketim 7.2

2011-2012 Cruze manuel ise (124 hp) 0-100 verisi 10.9 sn 190 kmh Tüketim 6.5

2011-2012 Mazda 3 manuel sedan (105 hp) 0-100 verisi 12.2 sn 185 kmh Tüketim 6.4

Cruze sanıldığı gibi hantal bir araç değil atmosferik motor olmasına rağmen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

@speed

Pratikte oyle olmuyor.

Cruzeda o verileri tutturmak icin 5000 devirde kalkis yapip, 5 viteste 70km hiz yapmalisiniz. 

Arkadasim da sirf s.icindeki kullanissizligindan satti. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Kalkışta ve 200km+ hızda iyi giden ve uygun fiyatlı otomobil isteyen Opel Vectra 2.0 'a da baksın, cok sağlam gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
7 saat önce, Lupara :

@speed

Pratikte oyle olmuyor.

Cruzeda o verileri tutturmak icin 5000 devirde kalkis yapip, 5 viteste 70km hiz yapmalisiniz. 

Arkadasim da sirf s.icindeki kullanissizligindan satti. 

Araçlar eskidikçe tüketimde artar mazda 323f kedi farlı aracım 90 kmh son viteste 11 litre yakıyordu fabrika verisine göre 5.5 litre yakması gerekirdi, araç sıfır olsa 5.5 litre yakardı 

Cruz 90 kmh sahit hız verisi 5.1 litre sıfır araçsa,

araç biraz eskidiği için 7-7.5 litre arası yakması lazım cruze ların

Şu an bende mazda da yok dedemden yadigar 84 model daha hiç lpg takılmamış 98 binde renault tsw12 var 90 la sabit gidersem son viteste tam 12 litre yakıyor şehir içinde ise 20 litre yakıyor bu aracın uzun yol verisi 6 litre, 34 yaşında eski bir araç ne kadar km si 98 binde olsa bile 90 kmh hızda tam 12 litre yakıyor, mecbur 60 kmh hızı geçmiyorum o zamanda 8 litre yakıyor, 40 kmh ile gidersende 15000 devirde 5.3 litre yakıyor daha az yaktıramadım

Motosiklet olarak BAJAJ NS200 var 90 la sabit 3 litre yakıyor, ben motosikletimle mutluyum 😁 Arabam sağolsun 12 litre 😢 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atmaca

sa arkadaşlar herkese iyi günler.Şu an elimde 94 mazda 323 var onu satıp model yükseltmek istiyorum.Sürekli takip ettiğim ve hoşuma giden bir japon aracı var;suzuki sx4 .Bu araç hakkında ne söyleyebilirsiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur
1 saat önce, Atmaca :

sa arkadaşlar herkese iyi günler.Şu an elimde 94 mazda 323 var onu satıp model yükseltmek istiyorum.Sürekli takip ettiğim ve hoşuma giden bir japon aracı var;suzuki sx4 .Bu araç hakkında ne söyleyebilirsiniz?

beklenti nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atmaca

Beklentim,böyle az yüksek araçları seviyorum.Özellikleri de bana yeterli geldi.Fiyatı emsallerine göre az daha uygun.Japon araçlarının daha az sorunlu olması,modelinin yüksek olması ve tabiiki paramın ancak buna yetmesi:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
20 saat önce, Atmaca :

Bir ara ben de vitara, asx gibi araclara bakiyordum.

Bu araclarin ic hacimleri normal otomobillere gore oldukca dar geldi bana.

Cam tavanli -sanrooflu degil- bir model almayinca ici ozellikle arkada oturanlar icin bogucu olabiliyor. Ayrica bagaj yalitimi iyi degilse ugultu rahatsiz edici.

O yuzden range rover, olmadi pug 3008 alamadikca bu tarz arabalardan uzak durmaya karar verdim :) Kisaca benim icin suv isi yatti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.