Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çağlar Bayur
5 saat önce, Atmaca :

Beklentim,böyle az yüksek araçları seviyorum.Özellikleri de bana yeterli geldi.Fiyatı emsallerine göre az daha uygun.Japon araçlarının daha az sorunlu olması,modelinin yüksek olması ve tabiiki paramın ancak buna yetmesi:)

yerden yüksekliği avantaj doğrudur, sessiz değilidr, 4x4 değildir, yüksek kompakt sw olarak alınırsa beklenti karşılnaır. Az yakmaz çok kaçmaz. fiat sedici ile ikiz kardeştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atmaca

yorum için teşekkürler.peki suzuki mi yoksa ford c max mı?hep gönlüm suzuki den yana kayıyor.halbuki ford donanım olarak daha dolu ama az km li bulmak zor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
7 saat önce, Atmaca :

yorum için teşekkürler.peki suzuki mi yoksa ford c max mı?hep gönlüm suzuki den yana kayıyor.halbuki ford donanım olarak daha dolu ama az km li bulmak zor.

Belki ocağınıza incir ağacı dikebilir ama Subaru Legacy nasıl bir alternatif olurdu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gümrükçü

çok güzel kampanyalar var, 0 araç almak isteyenler için kaçırılmayacak fiyatlar.

Not: Otomobil bayisi değilim 😃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
8 saat önce, serkan306 :

Belki ocağınıza incir ağacı dikebilir ama Subaru Legacy nasıl bir alternatif olurdu? 

Butce meselesi. Incir agaci dikerse ve masrafini karsilayabilirseniz guzel araba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Suzuki hiç kullanmadım, Ford ve Subaru kullandım. Bu 3 'ü arasında ben olsam Ford, özellikle yüksek tavanlı aile aracı olarak bakıyorsam banko Ford bakardım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atmaca

Teşekkürler fikirleriniz için.Bu incir ağacı subaru için söylendi galiba?SX4 için parça sorunu olur mu veya arıza durumu nasıldır?uygun fiyatta bulabilirsem fiat sedici bile olabilir.Sx4 ün ikizi olduğu için.Bu arada sunroof hakkında ne dersiniz bir araba için şart mıdır?nasıl olsa her zaman kullanamıyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Atmaca      Sunroof bence en kullanışlı aksesuarlardan biri.  Önde giden kamyon otobüs egzos dumanı pencerelerden girer fakat sunrooftan girmez. Yağmurlu havada beklerken pencereden  yağmur girer fakat sunroof az aralayınca yağmur girmez. Aracı güneşte parkedince az aralarsan kabin ısısını alır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed

Off road için Suzuki Jimny alacaksın vuracaksın dağlara aracı 😍

Virajlı şehir içi yollar için MX5 alacaksın keyif ala ala geziceksin 😍

Otoyolda gazlamak için RX8 wankel motor sesine duyacaksın 9500 devire varacaksın Özel bir araç kullandığını hissedeceksin 😍

Günlük kullanım için Mazda 3 😘

Alacaksın ve çok zengin olacaksın 😎

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
3 saat önce, Atmaca :

Teşekkürler fikirleriniz için.Bu incir ağacı subaru için söylendi galiba?SX4 için parça sorunu olur mu veya arıza durumu nasıldır?uygun fiyatta bulabilirsem fiat sedici bile olabilir.Sx4 ün ikizi olduğu için.Bu arada sunroof hakkında ne dersiniz bir araba için şart mıdır?nasıl olsa her zaman kullanamıyoruz.

Evet, çok masraflı bir araç değil ama yedek parçası, periyodik bakımı vs. hakikaten tuzlu. Yine de 2004-2006 model arası bir Legacy 40.000 TL civarında. Donanım, görünüm, güvenlik, motoruna göre düşük yakıt tüketimi ve sürekli dört çeker olması bence eşsiz. SX4 için servislerde parça bulursunuz, özelde de yürüyen ve periyodik bakım malzemelerinde sıkıntı çekmezsiniz. Ben 3-4 ay S-Cross modeline bindim. Yakıt tüketimi çok iyi, donanımı çok iyiydi ama ısınamadım bir türlü. Bir de motor kulağını 1.300 TL'ye değiştirince sattım gitti :) Yani malzeme kalitesi ve tasarımı çok iyi değil Suzuki'lerin. Bu forumda otomatik olanlarının şanzıman sıkıntısı olduğunu söylemişlerdi, bir araştırın bence. Bu arada 8 aracımın 5'inde sunroof/cam tavan vardı ama ben pek elzem olduğunu düşünmüyorum. Şu anki aracımda da var, olsa da olur, olmasa da olur tarzı bir donanım bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atmaca

teşekkürler fikirleriniz için.Yeni araç alırken yine sizlere başvuru yapacağım.bu arada şu anki aracım 94 mazda 323 hb aracımı satılığa çıkardım.Burada satılık araçlar bölümüne ilan veremiyorum şu an.İlgilenen olursa yardımcı olurum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
Bir saat önce, Atmaca :

teşekkürler fikirleriniz için.Yeni araç alırken yine sizlere başvuru yapacağım.bu arada şu anki aracım 94 mazda 323 hb aracımı satılığa çıkardım.Burada satılık araçlar bölümüne ilan veremiyorum şu an.İlgilenen olursa yardımcı olurum

Satılık araç ilanı verebilmek için 50 mesaj sınırını geçmeniz gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msuleme

27.06.2018 at 13:24, tansu87 :

56 verdik aldık. Sahibinden de biri aynı arabanın sedanını 57 ye satamıyor. O da temiz fakat sağ taraf boyalı, tek ayna motoru bozuk ve 700 lira trameri varmış. 

Acaba zarar mı ettik yoksa piyasa mı kötü

Geçtiğimiz Mayıs ayında 80.000 km de, düz sedan, 2010 impressive aracımı 50 ye verdim. Bence fiyat fena değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
17.11.2018 at 07:07, speed :

En büyük sıkıntısı fazla yağ kullanması motor özel sıvısı özel yağı motor kullanma prensiplerini değil motor ömrüde değil en büyük sıkıntısı çok yakması ortalama tüketim 11.5 fabrika verisi araç 20 yaşına falan geldiğinde bu fabrika verisinin üstüne yüzde yüz daha ekle ancak garajda yatar araç bu tüketimlerle......... Aslında benim fikrim eski araçların çok yakmasıyla ilgili yanlışım varsa düzeltin  subaplar değişim pistonlu motorlarda pistonlar değişim wankel motorlarda (rotary) lar değişim ateşleme sistemleri değişim enjeksiyon sistemi değişim egzoz sistemi değişim bunlar sıfır değiştiğinde araç neredeyse fabrika verisi yakıtı gibi olur diye düşünüyorum.... 

Yoksa RX8 çok sevdiğim araç hep derim ben, ÖLMEDEN ÖNCE KULLANMAK İSTEDİĞİM OTOMOBİL 😍

RX8 yerine züğürt tesellisi olarak MX5 alınabilir diye düşünüyorum 🤣 Masrafsız araç Ortalama tüketim 6 litre    Roadster     VE O BİR AT BİNİCİSİ 😊 ( TEK EKSİSİ WANKEL ROTARY MOTORUN OLMAMASI )

Turbo lu araç masraflı olur 🤔

Lpg de uyumsuz olur 😮

Tüketimi şehir içinde çok olur 🤒

Arıza durumunda çok canını sıkanlar olur 😥

Cebindeki paraya yazık olur 😱

Atmosferik motor candır 😉

Üst devirleri heyecandır 😍

Motor ömrü bir tanktır 😎

Kafan her zaman rahattır 😊

İnsallah sakadir hocam :) uzun sure mazda kullanmis ama daha sonra da satis temsilcilerine kizip turboya gecen biri olarak cevap veriyorum. Atmosferik turbodan daha dayanikli. Turbo daha az yakiyor. (Dikkatli kullanimda fark cok bariz yuklenince daha fazla yaktigi oluyor ama ) daha kucuk motordan daha fazla guc vergi avantaji vs girmiyorum. Eksisi varmi turbonun dolu ama kesinlikle deli isi degil. Bir atmosferik tadini nefesini alamasinizda mutsuzluk yaratmiyor turbo.

Lpg konusuna hic girmiyorum ne benzinli ne turbolu vs arabama taktirmam taktiranda sevmem acikcasi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
23 dakika önce, alpulusoglu :

İnsallah sakadir hocam :) uzun sure mazda kullanmis ama daha sonra da satis temsilcilerine kizip turboya gecen biri olarak cevap veriyorum. Atmosferik turbodan daha dayanikli. Turbo daha az yakiyor. (Dikkatli kullanimda fark cok bariz yuklenince daha fazla yaktigi oluyor ama ) daha kucuk motordan daha fazla guc vergi avantaji vs girmiyorum. Eksisi varmi turbonun dolu ama kesinlikle deli isi degil. Bir atmosferik tadini nefesini alamasinizda mutsuzluk yaratmiyor turbo.

Lpg konusuna hic girmiyorum ne benzinli ne turbolu vs arabama taktirmam taktiranda sevmem acikcasi.

Ne aldın hocam sen?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
7 saat önce, Mutlu Tekir :

Ne aldın hocam sen?

Qashqai. mazda yida acibadem merserin yanindaki nissan bayisine vermistimde satilmis coktan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
8 saat önce, alpulusoglu :

Ben de turbolu araç alanı da, sonradan turbo taktıranı da sevmem açıkçası 🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
55 dakika önce, serkan306 :

Ben de turbolu araç alanı da, sonradan turbo taktıranı da sevmem açıkçası 🤣

Tercih meselesi hocam turboya gecmem zorunluluktan idi atmosferigin tadini alan birakamaz ama malum turbosuz marka kalmamis :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
2 saat önce, alpulusoglu :

Qashqai. mazda yida acibadem merserin yanindaki nissan bayisine vermistimde satilmis coktan.

2014 sonrası 1.2 turbo mu? Hayırlı olsun hiç paylaşmıyorsun. Kaça aldın ne ettin vs. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
12 dakika önce, Mutlu Tekir :

2014 sonrası 1.2 turbo mu? Hayırlı olsun hiç paylaşmıyorsun. Kaça aldın ne ettin vs. :)

Tesekkur ederim daha iyisi size insallah :) 2018 model makyajli 1.2 aldim.( Gtr direksiyonlu olan ) fiyati bana ozel kalsin ama liste fiyatindan cok daha ucuza aldim elbette. Aslinda arabayi almayada 1 gunde karar verdim. Mazda bayisinden ciktim mazdayi birakmaya karar verdim 1 kurus indirim yapmadiklari icin. Arabayi 7 senedir yetkiliye gotureyim ki gercekten pahali olduklarini dusunuyorum ustune mudurunu taniyayim vs mazdanin az satmasina ragmen bir kurus indirim yapmamalari cok sevdigim markayi birakmama sebep oldu. Cikinca nissan gordum ugradim test surusu vs derken bi anda oldu :)

buda kuzunun anahtarini vermeden onceki nissan bayisi onundeki fotosu. Cok temizdi iyi biri almistir insallah. https://i.hizliresim.com/lqzJob.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.