Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Renegade

Mutlu ben bu aracı 4 yıl önce alırken 2 alternatif vardı, bir yerde 2012 beyaz dizel, diğer yerde 2012 benzin&LPG fiyat neredeyse aynı idi, km leri arasında 10 000 vardı, benzinliyi tercih ettim, dizel clio olan meslektaşım evden okula gelince neredeyse araç hala çiğ mazot atıyordu, hava -10, doğal olarak benzinliyi tercih ettim. Yılda 2 veya 3 defa uzun yol yapıyoruz, memleket ve tatil gibi. Dizel için uzun yol yapmak gerek, yoksa birde soğuk bölgede yaşıyorsanız dizel sıkıntı demek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
2 dakika önce, Renegade :

Mutlu ben bu aracı 4 yıl önce alırken 2 alternatif vardı, bir yerde 2012 beyaz dizel, diğer yerde 2012 benzin&LPG fiyat neredeyse aynı idi, km leri arasında 10 000 vardı, benzinliyi tercih ettim, dizel clio olan meslektaşım evden okula gelince neredeyse araç hala çiğ mazot atıyordu, hava -10, doğal olarak benzinliyi tercih ettim. Yılda 2 veya 3 defa uzun yol yapıyoruz, memleket ve tatil gibi. Dizel için uzun yol yapmak gerek, yoksa birde soğuk bölgede yaşıyorsanız dizel sıkıntı demek.

Bi kac ay once 0 arac aldim alirkende dizel almak baya avantajsiz duruma gelmis. Ya 1.2 turbo alacaktim yada 1.6 dizel benzinliyi tercih ettim satis elemani garip garip bakti yuzume.

Alirken daha pahali , bakimi daha pahali ,arizasi daha pahali , vergisi daha pahali ve dizeller yasaklanmaya basladi. Ah su turk insaninin dizel sevgisi yokmu garip cidden. 100 km de 2 litre kar etcem diye bunca cileye gerek yok.

Hele birde lpg konusu varki onu hiic acmiyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
11 saat önce, alpulusoglu :

Alirken daha pahali , bakimi daha pahali ,arizasi daha pahali , vergisi daha pahali ve dizeller yasaklanmaya basladi. Ah su turk insaninin dizel sevgisi yokmu garip cidden. 100 km de 2 litre kar etcem diye bunca cileye gerek yok.

Benim de hiç anlayamadığım bir konudur bu, aynı zamanda hengi marka olursa olsun bir süre sonra dizelden gelen o tor-tor sesi yok mu halen nasıl dizele bu kadar para veriyorlar şaşırıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
16 dakika önce, BMK :

Neyse aldım ben arabayı temiz baya 🤣🤣

hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.