Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Renegade

Mutlu ben bu aracı 4 yıl önce alırken 2 alternatif vardı, bir yerde 2012 beyaz dizel, diğer yerde 2012 benzin&LPG fiyat neredeyse aynı idi, km leri arasında 10 000 vardı, benzinliyi tercih ettim, dizel clio olan meslektaşım evden okula gelince neredeyse araç hala çiğ mazot atıyordu, hava -10, doğal olarak benzinliyi tercih ettim. Yılda 2 veya 3 defa uzun yol yapıyoruz, memleket ve tatil gibi. Dizel için uzun yol yapmak gerek, yoksa birde soğuk bölgede yaşıyorsanız dizel sıkıntı demek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu
2 dakika önce, Renegade :

Mutlu ben bu aracı 4 yıl önce alırken 2 alternatif vardı, bir yerde 2012 beyaz dizel, diğer yerde 2012 benzin&LPG fiyat neredeyse aynı idi, km leri arasında 10 000 vardı, benzinliyi tercih ettim, dizel clio olan meslektaşım evden okula gelince neredeyse araç hala çiğ mazot atıyordu, hava -10, doğal olarak benzinliyi tercih ettim. Yılda 2 veya 3 defa uzun yol yapıyoruz, memleket ve tatil gibi. Dizel için uzun yol yapmak gerek, yoksa birde soğuk bölgede yaşıyorsanız dizel sıkıntı demek.

Bi kac ay once 0 arac aldim alirkende dizel almak baya avantajsiz duruma gelmis. Ya 1.2 turbo alacaktim yada 1.6 dizel benzinliyi tercih ettim satis elemani garip garip bakti yuzume.

Alirken daha pahali , bakimi daha pahali ,arizasi daha pahali , vergisi daha pahali ve dizeller yasaklanmaya basladi. Ah su turk insaninin dizel sevgisi yokmu garip cidden. 100 km de 2 litre kar etcem diye bunca cileye gerek yok.

Hele birde lpg konusu varki onu hiic acmiyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
11 saat önce, alpulusoglu :

Alirken daha pahali , bakimi daha pahali ,arizasi daha pahali , vergisi daha pahali ve dizeller yasaklanmaya basladi. Ah su turk insaninin dizel sevgisi yokmu garip cidden. 100 km de 2 litre kar etcem diye bunca cileye gerek yok.

Benim de hiç anlayamadığım bir konudur bu, aynı zamanda hengi marka olursa olsun bir süre sonra dizelden gelen o tor-tor sesi yok mu halen nasıl dizele bu kadar para veriyorlar şaşırıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
16 dakika önce, BMK :

Neyse aldım ben arabayı temiz baya 🤣🤣

hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
12 dakika önce, disstortion :

Birçok açıdan iyi bir araç. İlk sahibinden,  düşük km, LPG hiç takılmamış (düşük km ile uyumlu bir durum) kaza durumu normal, doludan kaynaklı hasar sahibinin kusuru değil; kader diyelim. Fiyat uyanık satıcı fiyatı değil. Renk güzel.  Tahminen bayan kullandığı için tampon, benzin kapağı gibi bazı yerlerde hafif düzensizlikler var ancak bunlar yeni sahibi için sorun değil. km konusunda hem aracın genel görüntüsü hem de ilk sahibinden olması dolayısıyla bir sıkıntı çıkması düşük ihtimal.  Fakat ekspertizde alttan da bakılarak incelenmeli. Sürpriz bir sorun çıkmazsa satıcıyı fazla uğraştırmadan alınacak bir araç gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

bu fiyata, bu kilomtrede hem impressive hem de otomatik. bence kaçmaz

Bedava. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Boya takıntısı olan tek ben miyim? Araç kesin takla atmıştır, dolu diye bahane sunuyorlardır. Bu fiyata ancak pert kayıtlı bulunabilir. Ya da alttan darbe almıştır. 

Arkadaşım 61bin tl ye anlaşmıştı istanbulda 39bin km touring 2010 model. İlanlarda da görürsünüz. Adam tüik de şef ve hiç boya yok diye söylüyor arkadaşıma. Arkadaş atladı gitti ekspere soktu, boyalı olmayan yeri yok. 

Km düşük ve impressive, trameri düşük diye bu aracı alır mıydınız gerçekten? Çok merak ediyorum. Eğer alıyorsanız, benim ön 2 çamurluğu yüzeysel boyalı ve kaza resimleri duran aracımın satılmaması çok normal birşey diyeceğim. Yok eğer tüm olanlar açıkça söylendiyse, sürpriz çıkarmayacaksa, acil ihtiyaçtan bu fiyata satılıyorsa tüm dediklerimi yutarım, ama sanmıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur
56 dakika önce, Mutlu Tekir :

Boya takıntısı olan tek ben miyim

bende de boya takıntısı var, boyasız olunca kavşaklar da içim ürperiyor :) o yüzden aldım mı önce boyuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Boya takıntısı şöyle, aracın trameri vardır ya da kişi söyler boya yerini ve kazalı ise sürtmüş ise oranın da fotoğrafı vardır, ona göre yorum yapılır. 

Ama bu araçta bir şey var. Bu km’de 2000 liralık tramer ile ve birkaç boyasız halledilecek göçüğü ile 50 bin olması imkansız. 

İlk gelen alır diyor bir de. Bu lafı da alınmayacak arabalar literatüre ekleyebiliriz bence :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Fiyat pahalı olsa şişirmiş fiyatı deriz uyguna kapatmak için çırpınırız.  fiyat makul olsa altında bir pislik ararız bu araç için haklıyızda belki :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

durumunu bilmiyorum ama öyle bir hale gelmişiz ki biraz olsun düzgün fiyat görünce hemen bi bit yeniği arıyoruz. 

iyi bir ekspertizle alınıp binilebilir. para cebinizde araba orada. bakana zorla satmıyorlardır. bi şansınızı deneyin derim. göcükler de düzeltilebilir cinsten. ankara'da olsa uygun fiyata yapan iyi bir yer biliyorum ama istanbulda falan iyice cerrah fiyatı çekmeye başlamışlardır. (ankara'da da öyle)

dediğim gibi şansınızı deneyin ve bu fiyata dendiği gibiyse de kaçırmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
Bir saat önce, tansu87 :

Boya takıntısı şöyle, aracın trameri vardır ya da kişi söyler boya yerini ve kazalı ise sürtmüş ise oranın da fotoğrafı vardır, ona göre yorum yapılır. 

Ama bu araçta bir şey var. Bu km’de 2000 liralık tramer ile ve birkaç boyasız halledilecek göçüğü ile 50 bin olması imkansız. 

İlk gelen alır diyor bir de. Bu lafı da alınmayacak arabalar literatüre ekleyebiliriz bence :) 

Demek istediğim buydu. işte. Adam değişeni, boyayı söylemiyor; ya da boyayı söylüyor, değişeni söylemiyor; boyasız diyor boyasız yeri yok. Bir sürü sürpriz çıkartıyor. Böyle yalancı insanlardan niye araba alayım? Geçen araba soruşturdum (benim aracın gideceğini sanarak), Çorlu VW yetkili servisi satıyor, boyasız. Ama piyasa fiyatının ortalama altında. Soruşturdum kuzene, meğer kaldırıma çıkmış, tekerden bir işlem yapılmış. Neler yapıldığını söylememiş, önemsiz bir şey demiş yetkili servis. Ne kadar önemsiz acaba?  Kimseye güven kalmamış durumda, aracımın herşeyini forumlarda inciğine cinciğine kadar paylaşmışken, ilanında herşeyini yazmışken, arayanlara aracın cam çatlağı ve pasta cila eksiğini, 2 küçük güneş yanığını söylemişken, kazasının resimlerini tutarken millet bana güvenmiyorsa, ben millete hiç güvenmem. 

Yoksa ne boyasız arabalar var, alttan darbe almış airbag patlatmış vs... Veya 2 başka araçtan toplanmış vs...

Benim gibi dobra dobra boyasını resimleriyle gösterirse, eksiğini söylerse, dediğinin harici bir şey çıkmazsa ancak öyle alırım. Piyasa fiyatının altına yazarsa da şüphelenirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3
53 dakika önce, Mutlu Tekir :

Demek istediğim buydu. işte. Adam değişeni, boyayı söylemiyor; ya da boyayı söylüyor, değişeni söylemiyor; boyasız diyor boyasız yeri yok. Bir sürü sürpriz çıkartıyor. Böyle yalancı insanlardan niye araba alayım? Geçen araba soruşturdum (benim aracın gideceğini sanarak), Çorlu VW yetkili servisi satıyor, boyasız. Ama piyasa fiyatının ortalama altında. Soruşturdum kuzene, meğer kaldırıma çıkmış, tekerden bir işlem yapılmış. Neler yapıldığını söylememiş, önemsiz bir şey demiş yetkili servis. Ne kadar önemsiz acaba?  Kimseye güven kalmamış durumda, aracımın herşeyini forumlarda inciğine cinciğine kadar paylaşmışken, ilanında herşeyini yazmışken, arayanlara aracın cam çatlağı ve pasta cila eksiğini, 2 küçük güneş yanığını söylemişken, kazasının resimlerini tutarken millet bana güvenmiyorsa, ben millete hiç güvenmem. 

Yoksa ne boyasız arabalar var, alttan darbe almış airbag patlatmış vs... Veya 2 başka araçtan toplanmış vs...

Benim gibi dobra dobra boyasını resimleriyle gösterirse, eksiğini söylerse, dediğinin harici bir şey çıkmazsa ancak öyle alırım. Piyasa fiyatının altına yazarsa da şüphelenirim.

Ben aracı almadan önce sizin araç satılık olsaydı kesin alırdım. Fabrikanın yapmadığı herşey yapılmış daha ne ? Ama bizim milletin 2.el anlayışı çok farklı. Kimisi 20 yıllık arabada orjinallik arar ,  kimi şahinde vakum kapı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Artık eş dosttan bilindik araba almalı. Ya da sıfır. Sahtekarlığın iyice suyu çıktı. Güvendiğiniz usta varsa o markayla ilgili ona göstermeli ki alttan bilmem neyden sıkıntısı da çıkmasın. İşten iyi anlayanlar kendi de bakar tabi.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

sahibinden'de tel no vermek isim-soyad cep no eşleştirmesi ile özel bilgi vermek anlamına da geldiği için ilan sahibi vermek istememiş olabilir ki, ben erkek olduğum halde cep no'mu yayınlamadan ilan veriyorum, burada bir bayan satıcı sözkonusu.

Bununla beraber ilanın sahte  olma ihtimali düşük ama sıfır değil. İlan açıklamasında yazı formatı tecrübeli bir satıcının kullanacağı türde; bence. Yani diş doktoru bayan öyle format ile yazma ihtimali düşük. Ayrıca "saçma sapan sorularla ve takas teklifleriyle gelmeyin" ifadesi de bir kadının yazma ihtimali düşük.

Mesaj sonrası ciddi alıcılara cep no'sunu vermiyorsa veya cep no verdiğinde diş hekimi bir bayan degil de alakasız başka biri çıkıyorsa ilan büyük ihtimalle sahte olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.