Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabalar

406 2.0 SV'yi kullanmadım fakat pejo ailesinden 206cc , 307 ve 607 'yi uzun süre kullandım. 2001 model bir pejoyu tavsiye etmem doğrusu. Sebebi ise en azından modelinden dolayı türlü çeşit arızalarla karşılaşma olasılığı.

607     2003 modeldi 6 yıllık iken satın almıştım ve dört defa sağ aks sıyırmıştı. Aks yatağıda cabası olmuştu. Çok sinir bozucuydu. Tam trafiğin içinde giderken birden boşa geçmiş gibi araç yırtınmaya başlıyor ve ekrana o ünlü not düşüyor " print out " .

Sonra geç bakalım sağa geçebilirsen :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ekrem Usta RX-8

yapılacak en güzel hamle.aracı expertize götürmektir..zira resimler bizleri yanılta bilir.bir çok arkadaşımızında değindiği gibi..2.el araç alıyoruz, illaki ufak tefek şeyler olacaktır.. bu tarz şeylerden rahatsız oluyorsak, sıfır araca yönelmeliyiz. tabi bir kaç kat fazla ödeyerek 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
16 saat önce, Arabalar :

406 2.0 SV'yi kullanmadım fakat pejo ailesinden 206cc , 307 ve 607 'yi uzun süre kullandım. 2001 model bir pejoyu tavsiye etmem doğrusu. Sebebi ise en azından modelinden dolayı türlü çeşit arızalarla karşılaşma olasılığı.

607     2003 modeldi 6 yıllık iken satın almıştım ve dört defa sağ aks sıyırmıştı. Aks yatağıda cabası olmuştu. Çok sinir bozucuydu. Tam trafiğin içinde giderken birden boşa geçmiş gibi araç yırtınmaya başlıyor ve ekrana o ünlü not düşüyor " print out " .

Sonra geç bakalım sağa geçebilirsen :)

İş ciddiye binince 406 konusunda hanımdan veto yedik. Ptesi araca bakmayı / almayı düşünüyordum.
"Alıyorsan kendine al,ben 406ya binmem. 406 alırsan mazda 3 ü satma. İlla araba değiştireceksen ya mazda 6 olsun yada yeni kasa mazda 3 " dedi.

İşin sonu berbat yerlere gidecek gibiydi. Kanalı değiştirdim ve  Zuhal Topal imdadımıza yetişti de konu kapandı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81
21 saat önce, Lupara :

İş ciddiye binince 406 konusunda hanımdan veto yedik. Ptesi araca bakmayı / almayı düşünüyordum.
"Alıyorsan kendine al,ben 406ya binmem. 406 alırsan mazda 3 ü satma. İlla araba değiştireceksen ya mazda 6 olsun yada yeni kasa mazda 3 " dedi.

İşin sonu berbat yerlere gidecek gibiydi. Kanalı değiştirdim ve  Zuhal Topal imdadımıza yetişti de konu kapandı :)

Konuyu Müge Anlının programına denk getirseydiniz 406 a hayırlı olsun derdik :).  Ama yengem haklı Mazda 6 çok daha iyi bir tercih  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

406'yı Peugeot 407 ile karıştırdım bu arada. Yukarda bahsettiğim Bursada yollarda bazen sık rastlıyorum dediğim Peugeot 407.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
18.01.2019 at 15:09, Revivo73 :

@serkan306  atasözü sadece 2001 Peugeot 2004 Mazda 6 'yı yanyana bakınca aklıma geldi. Birşey alırken coğu kez mantıktan cok duygu önplanda. 2001 Peugeot mantıken iyi olsa da duygu olarak tam tersi his oluşturdu :) Bunda rengin de katkısı olabilir, koyu metalik mavi midir nedir, tamponlarda sarı sis farı ve resimler de dikey cep telefonu ile cekilmiş. 

VW olayında ise coğunluğun ilgisi önplanda. Önceki sene 2 cep telefonu sattım; birisi 2012 sony xperia digeri iphone 5s 2012 xperia cok kaliteli ve ucuz olmasına ragmen alıcı yok, iPhone'a nerdeyse Siirt'teki kasabadan bile talipli vardı, telefonum günlerce hiç susmadı ve iphone'u 2-3 günde istediğim fiyattan sattım, xperia'yı ise  ölü fiyatına zar zor sattım, hatta sattıktan sonra pişman oldum cunku alıcısı bana patronluk taslar gibi havada kıl şeyler söyledi, öyle birine neden sattım diye düşündüm iphone satarken ise satış olayını tamamen ben yönettim, hiç kimse ne bana ne ürüne birşey söyleyemedi. Coğunluğun ilgisi önemli birşey :)

Ben araç işinde olduğu gibi telefonda da kullanımımı esas alıyorum, bu yüzden şimdiki telefonum 10. Sonym olmuştur herhalde. Şu anda da XZ kullanıyorum, bir yılı geçti alalı, çekmediği dertle, çile kalmadı desem yeridir :) Bir sürü güzel özelliğinin yanında sorunsuzluğu, tasarımı ve herkesin elinde olmayışını seviyorum. Bu konuda Mazda ikisini bağdaştırıyorum açıkçası :D Bence zaten günümüzde akıllı telefonlar kimseye satılmamalı, hem tehlikeli hem de çok gerek yok. Canını çıkarana kadar, artık iş görmeyene kadar kullanılmalı ya da yakın akraba, eş dosta verilerek değerlendirilmeli. Tabi onlar da satmayacak, imha edilecek.

Araç konusunda da fikrim bütçe üstüne. Yani 20.000 TL varsa 406 iyi araba, ama 35.000 TL civarı ise elbette 6 :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

2002 Peugeot 406 LPG takılmamış halde bulursan okey fakat hepsi LPG'li; son kullanıcısını bekliyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
3 saat önce, Revivo73 :

2002 Peugeot 406 LPG takılmamış halde bulursan okey fakat hepsi LPG'li; son kullanıcısını bekliyor :)

Lupara öyle bir şart koşmuyor sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Yukarida linkini verdigim 406 ile mazda 6 ya baktim. 

Hanim 406 yi broadwaye benzetince vazgectim. Mazda 6 da cok uygun fiyatliydi. Satici arkadas bayagi uygun bir fiyat soyledi. Ama renginden mi, dosemelerden mi, kaporta kalite hissi ve ufak ezik,ciziklerden  mi anlamadim. Nedense beni carpmadi. 

Mazda 6 fikrini simdilik rafa kaldirdim. 

Mevcut ilanlarda isindigim tek 6 asagidaki. Ama cesaret edemiyorum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-son-fiyat-pazarlik-yok-643703330/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
11 saat önce, Lupara :

Yukarida linkini verdigim 406 ile mazda 6 ya baktim. 

Hanim 406 yi broadwaye benzetince vazgectim. Mazda 6 da cok uygun fiyatliydi. Satici arkadas bayagi uygun bir fiyat soyledi. Ama renginden mi, dosemelerden mi, kaporta kalite hissi ve ufak ezik,ciziklerden  mi anlamadim. Nedense beni carpmadi. 

Mazda 6 fikrini simdilik rafa kaldirdim. 

Mevcut ilanlarda isindigim tek 6 asagidaki. Ama cesaret edemiyorum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-son-fiyat-pazarlik-yok-643703330/detay

Eşinizi 406'ya ısındırmak için Taxi filmi serisini izletin bence, imajı değişecektir :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed

Tavan boyalı araç ilk sahibinden alınır mı acaba? 2011 model

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

alınır / alınmaz. tek kriter yetersiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

cruze.. benzinli... sııfırı hediye gelse almam. elektrik arızası başladığı günü sizin bittiğiniz gün olur

teknik olarak, tavana ayak çarptığı için boyanırsa da sonra bir sıkıntı çıkarmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
11.02.2019 at 20:50, speed :

Ben nasıl bir hasar verdi ki, boyasız düzeltememişler merak ettim ama modeline göre günümüz piyasasında fiyatı çok uygun.

LPG takılmamış olması da bir avantaj ama bu araçların 2 çeşit motoru vardı, ilk çıkanlar LPG uyumundan dolayı tutuluyor yenileri tutulmuyordu ya da tam tersi ama öyle bir detayı vardı, siz taktıracaksanız araştırın derim. Bir ara ben de yeşillenmiştim ama Opel'in çıkardığı masraflardan sonra soğudum bu araçtan da. Kronik arızalarını bilmiyorum ama Opeller masraf çıkarmaya başlayınca bitmez, bu da onun gibiyse, sahibi de bunun için satıyorsa uzak durun derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
11.02.2019 at 17:50, speed :

Araç ve satıcısı gayet iyi görünüyor. Chevy araçlara cok alıcı gözle bakmam fakat cok kötü gözle de bakmam; tasarımı sade ve güzel. Beyaz renk te gitmiş. İlk sahibi old için km ve kaza bilgileri doğru. Yukarda arkadaşın dediği elektrik sorununu bilmem. araç ekspertizde bakılarak ve denenerek alınabilir. 35bin TL gayet uygun fiyat.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
21 saat önce, Revivo73 :

Araç ve satıcısı gayet iyi görünüyor. Chevy araçlara cok alıcı gözle bakmam fakat cok kötü gözle de bakmam; tasarımı sade ve güzel. Beyaz renk te gitmiş. İlk sahibi old için km ve kaza bilgileri doğru. Yukarda arkadaşın dediği elektrik sorununu bilmem. araç ekspertizde bakılarak ve denenerek alınabilir. 35bin TL gayet uygun fiyat.

Bir de bu araç var ikisi arasında kararsız kaldım 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-full-plusfull-110-000-km-cruze-642117089/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
44 dakika önce, speed :

İlkinden sonra bu pek sarmadı. Unutma her 10 arabadan 1'i ancak sağlamdır. Yani bir tane sağlam arabaya denk geldiysen bir sonraki için 10 tane daha araç bakmamız gerekli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
33 dakika önce, Revivo73 :

İlkinden sonra bu pek sarmadı. Unutma her 10 arabadan 1'i ancak sağlamdır. Yani bir tane sağlam arabaya denk geldiysen bir sonraki için 10 tane daha araç bakmamız gerekli.

Arada 5 bin fark var ama araç 2011 değil 2012 model en donanımlı lpg li km si daha düşük ama gel gelelim senin dediğin gibi benimde kaportası içime sinmedi ikinci aracın. Lakin ilk aracın tavan boyayı olması ne kadar değer kaybettirir işte o düşündürücü ayrıca çelik subap ve lpg montajı bana 5_6 bin tl ye patlayacak 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

2 önceki aracım Peugeot Minivan 'dı tavanı oldukça yüksek onların. Önceki sahibi alçak bi yerden geçerken hafif tümsekte zıplayıp tavanın arkasında 2 karışlık yer hafif göçmüştü. Sonra ben onları düzelttirip boyattırdım. Tavan boyalı oldu. Ama kazasız :) İlandaki Chevy de bir motosikletlinin tavana carpması ile oldu diyor. Motosikletlinin kask, bot vs göçürmüş olabilir. bir inceletmen gerek. 2. aracı 40bin değil 25bin TL yapsa almazdım, şahsen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.