Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

9 saat önce, disstortion :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-temiz-mazda-6-sorunsuz-671429746/detay Arkadaşlar şöyle bir Mazda 6 yla ilgileniyorum. Ağır bakımları yapılmış . 3. Sahibi. Bakımlarını Kayseri'de Üçel Mazda'da yaptırmış.Siz ne düşünüyorsunuz?

İlandaki fotolar mega değil, hepsi düşük çözünürlük. Yakından bakmak istedim, bakamadım. Yine de arka sol koltuk derisindeki çizikler görünüyor. Beni hiç sarmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
21 saat önce, volokine27 :

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Yazın aracımı değiştireceğim ve mazda 3 almak istiyorum ama kafamda bazı sorular var. öncelikle 2012-2013 model 1.6 dizel almayı düşünüyorum ben ortalama temizi 65-70bin ₺ civarında. yakıtı, motoru nasıldır? araç seri mi? yol tutuşu nasıl? arıza verme, kronik sorunları vs var mı bunları merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Dizel mazda 3 kullanıcısıyım. Araba da kronik motor sıkıntısı yok üzerinde psa motor var. Cidden dikkat edince uzun yolda 90 km 4 litre altı şehir içi 6 litre yakıyor. 140 sabit 7.2 160 tam 3 bin bandında oluyor devir 9 litre cıvarı yakıyor. Hali hazırda dizel araç kullanıyorsunuz.Benzinli atmosferik motor tork fakiri oldugu için garipseyecek gitmediğini çekmediğini düşüneceksiniz dizel de ki tork kandırmacasıyla. Temiz benzinli impressive dizel de aynı para. Arada fiyat farkı yokken dizel araç almak daha mantıklı duruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Mazda41 :

Dizel mazda 3 kullanıcısıyım. Araba da kronik motor sıkıntısı yok üzerinde psa motor var. Cidden dikkat edince uzun yolda 90 km 4 litre altı şehir içi 6 litre yakıyor. 140 sabit 7.2 160 tam 3 bin bandında oluyor devir 9 litre cıvarı yakıyor. Hali hazırda dizel araç kullanıyorsunuz.Benzinli atmosferik motor tork fakiri oldugu için garipseyecek gitmediğini çekmediğini düşüneceksiniz dizel de ki tork kandırmacasıyla. Temiz benzinli impressive dizel de aynı para. Arada fiyat farkı yokken dizel araç almak daha mantıklı duruyor. 

Dizelin bakım masraflarından ötürü almak istemiyorum açıkçası hocam. Herşeyine dikkat etmek gerekiyor. 

12 saat önce, Lupara :

Bende manuel benzinli var. Dizel gibi dikkatli kullanmaniza, egrsine, partikulune vs. dikkat etmeniz gerekmiyor. 

Performans olarak ben suana kadar ne rampada ne sollamada "gitmiyor bu araba" demedim.

Uygun viteste basinca gayet iyi gidiyor. Yol tutus konusunda guvensizlik de yaratmiyor  yeter ki radar ve trafik olmasin. :) 

Sorunsuzlugun yaninda performans da istiyorsaniz manuel almalisiniz. 

Arkadasimda otomatik civic var. Araba kalkacak da gidecek de. Sac bas yoldurur bana. O arabayi kullaninca otomatik atmosferik arabanin bana gore olmadigi kanisina vardim. 

Ben de otomatik vitesi oldum olası sevmemişimdir. Manuel daha zevkli geliyor açıkçası. Kararımı verdim ya eğer bütçeyi zorlayabilirsem skyactive  benzinli motor, olmazsa 2011-2012 atmosferik benzinli alacağım.🙂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, volokine27 :

Dizelin bakım masraflarından ötürü almak istemiyorum açıkçası hocam. Herşeyine dikkat etmek gerekiyor. 

Abi 20 k da elde ettiğin yakıt tasarrufu sayesinde bakım insanın gözüne pek gelmiyor. Benzinli arabaya binmedikçe LPG'li mazda 3 ile de aynı miktarda bakım masrafı yapar üzerine daha düşük performanslı bir araç sahibi olursunuz. Aracımız 130 k yaklastı. Rutin bakım harici 800 TL enjektör revizyon ettirdik o kadar. Yılda 20 km yaptıgınızı varsayalım ortalama 9 litre ile benzinli Mazda 3 güncel yakıt fiyatları ile benzin şuan 6.60 11.880 TL yakıt harcayacak. Dizel mazda 3 ise ortalama 6 litre mazotla güncel motorinin fiyatı  6.37 7644 TL yakıt harcayacak. Aradaki 4236 TL çok ciddi bir rakam. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım hocam yani çok mantıklı aslında kararsız kaldım yine arkadaş 😕

43 dakika önce, Mazda41 :

Abi 20 k da elde ettiğin yakıt tasarrufu sayesinde bakım insanın gözüne pek gelmiyor. Benzinli arabaya binmedikçe LPG'li mazda 3 ile de aynı miktarda bakım masrafı yapar üzerine daha düşük performanslı bir araç sahibi olursunuz. Aracımız 130 k yaklastı. Rutin bakım harici 800 TL enjektör revizyon ettirdik o kadar. Yılda 20 km yaptıgınızı varsayalım ortalama 9 litre ile benzinli Mazda 3 güncel yakıt fiyatları ile benzin şuan 6.60 11.880 TL yakıt harcayacak. Dizel mazda 3 ise ortalama 6 litre mazotla güncel motorinin fiyatı  6.37 7644 TL yakıt harcayacak. Aradaki 4236 TL çok ciddi bir rakam. 

Anladım hocam yani çok mantıklı aslında kararsız kaldım yine arkadaş 😕

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg ve daha düşük performansa katılmıyorum. İyi montaj ve ayarla benzinden farksızdır. Daha çevrecidir. Dizelden de az yakar. Çıkaracağı tek masraf subaptır. 

Manuel alınacaksa dizel alınmalı bence. Chip ile tadından yenmez. Turbo olmadıktan sonra atmosferik manuelden zevk alamıyorum şahsen.

Dediğim gibi dizele binmek özen ister. Dilinden anlarsanız hiçbir araç masraf açmaz. Murat abimiz var 196bin km.de dizel mazda 3ü. Dizelde de masraf açacak 2 şey var turbo ve enjektör. İkisinin de revizyonu oluyor. Ne kadar sağlıklı olur bilemem ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

42 dakika önce, Mutlu Tekir :

Lpg ve daha düşük performansa katılmıyorum. İyi montaj ve ayarla benzinden farksızdır. Daha çevrecidir. Dizelden de az yakar. Çıkaracağı tek masraf subaptır. 

Manuel alınacaksa dizel alınmalı bence. Chip ile tadından yenmez. Turbo olmadıktan sonra atmosferik manuelden zevk alamıyorum şahsen.

Dediğim gibi dizele binmek özen ister. Dilinden anlarsanız hiçbir araç masraf açmaz. Murat abimiz var 196bin km.de dizel mazda 3ü. Dizelde de masraf açacak 2 şey var turbo ve enjektör. İkisinin de revizyonu oluyor. Ne kadar sağlıklı olur bilemem ama.

Bir de şöyle bir durum var benzinli araçlarda satarken kilometreye çok dikkat edilmiyor yani ediliyor ama daha rahat satılıyor. Dizelde ise kilometre çok önemli görülüyor satarken maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG sadece dizele göre çevrecidir.  Aslında dizel araçlar da temiz fakat sadece Mercedes gibi bazı araçlar temiz. Geçenlerde yokuş yukarı sokakta yürürken bir dizel Mercedes geçti, özellikle duman kokusu gelecek mi diye yolun ortasından yürüdüm, hiçbir koku yoktu.  Diger markalar BMW dahil dizelde üç kağıtçı. Hepsinin dumanı pis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, volokine27 :

Bir de şöyle bir durum var benzinli araçlarda satarken kilometreye çok dikkat edilmiyor yani ediliyor ama daha rahat satılıyor. Dizelde ise kilometre çok önemli görülüyor satarken maalesef.

Abi mazda alırken zaten satmayı düşünmek pek doğru olmaz piyasası canlı değil düşük orta bütçe ile alınacak en iyi araba yok tutuşu ve üst segmentte göz kırpan donanımları ile 

3 saat önce, Mutlu Tekir :

Abicim performans olarak mazda 3 dizel ve benzinli motorunu karşılastırdım daha güçlü tabiki atmosferik motorlar var turbolu benzinlilere hiç değinmiyorum zaten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎13‎.‎03‎.‎2019 at 14:10, disstortion :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-temiz-mazda-6-sorunsuz-671429746/detay Arkadaşlar şöyle bir Mazda 6 yla ilgileniyorum. Ağır bakımları yapılmış . 3. Sahibi. Bakımlarını Kayseri'de Üçel Mazda'da yaptırmış.Siz ne düşünüyorsunuz?

hasar, boya-değişen  durumu ile ilgili detaylı bilgi alıp paylaşabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Kırcı :

hasar, boya-değişen  durumu ile ilgili detaylı bilgi alıp paylaşabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Sadece sağ arka çamurluk boyalı , sağ arka stop da değişmiş. 3000 TL civarı hasar kaydı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, masumss :

2012 Mazda 3 impressive 85.000 de 7000 tl kaza kaydı var 55.000 tl aliniri arkadaşlar. 

Boya değişen durumu da önemli. Kazalar aracın hangi kısımlarını etkilemiş?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, abcsefa :

Boya değişen durumu da önemli. Kazalar aracın hangi kısımlarını etkilemiş?

Kaza kaydı var kaza sol iki kapı ve çamurluk sürtmedeñ dolayı yarım boyali boya olan yerlerde macun yok. Fiyat 55bin degil  59.000 tl yanlis yazdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ozgur35 :

Arabaya bakmak lazım kozmetıgı temızse ıcı hala sıfır kokusu varsa olabılır

85 bin demiş özgür. Sen şundan bahsediyorsun sanırım :)

8A290F11-C4F5-46F3-A1B3-053E850036EC.jpeg

11 dakika önce, masumss :

Kaza kaydı var kaza sol iki kapı ve çamurluk sürtmedeñ dolayı yarım boyali boya olan yerlerde macun yok. Fiyat 55bin degil  59.000 tl yanlis yazdım. 

Boyaya takılmayın. Kaza fotosunu isteyin. Kazalar ne zaman olmuş? Son 1 senede fiyatlar uçtu. Onarımlar serviste yapılmışsa tramer yüksek olabiliyor. Parça fiyatları gerçekten pahalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎14‎.‎03‎.‎2019 at 17:30, disstortion :

Sadece sağ arka çamurluk boyalı , sağ arka stop da değişmiş. 3000 TL civarı hasar kaydı var.

yaşına göre  km' si ve hasar durumu çok iyi bence , denildiği gibi bakımlı ve masrafsız ise pazarlık yapılabilir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selamlar,

2014'de aldığımMazda 6'yı iki yıl kullanıp sattım, pişmanım...

Araç değiştirme arefesindeyim aşağıdaki araçlar için fikir almak isterim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-1.6-impressive-otomatik-sunroof-lu-673575401/detay

buna 60 teklif ettim, ok deseler hemen alacaktım ama satıcının pazarlığa pek niyeti yok 65 gibi ancak alınır.

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-impressive/sahibinden-mazda-3-1-6-impressive-2011-model/10983197

ikinci araca ise teklif yapmadım ama bunu 60'a alabilirim gibi geliyor.

Belki forumca bilindik araçlardır? Fiyatlara ne dersiniz? Mazda'nın tutulmadığı dönemler geride kalmış gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...