Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

ozgur35

Bunlar hep demır tozu. DEmır tozu çözücü Iron Out urun kullanarak hepsı akar gıder. Boyayı korumak ıcın ıron out kullanmak gerek her sene

Sıfır km aracta bıle mevcut

https://www.youtube.com/watch?v=Ll0VOnXpvpM

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi

Arkadaşlar merhaba değerli görüş ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Yarın Diyarbakır’dan kısmetse cx3 için kocaeline gelicem ve haldız a göstermeyi düşünüyorum bu konuda fikirleriniz nelerdir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

eksper için mi soruyorsunuz?

2 saat önce, Sibiryaberberi :

Arkadaşlar merhaba değerli görüş ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Yarın Diyarbakır’dan kısmetse cx3 için kocaeline gelicem ve haldız a göstermeyi düşünüyorum bu konuda fikirleriniz nelerdir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi
5 dakika önce, Mehmet Özdemir :

eksper için mi soruyorsunuz?

ewet

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
2 dakika önce, Sibiryaberberi :

ewet

ben de alacak olsam eksper için servisi tercih ederdim. belki ekspertiz fiyatı yüksek olabilir ama araca daha önce neler yapıldığını görebilmek buna değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi

fiyat sıkıntı değil amaç doğru tespit ve Cx-3 ile ilgili yaşanan sıkıntılar vardı onları görmek.araç garantili ve servis bakımlı ayrıca.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
5 saat önce, Sibiryaberberi :

Hiç boşuna yol gelmeyin derim. Gezen Adam aracılığıyla arabaya baktırın, bir sürprizle karşılaşmazsanız yola çıkarsınız satışı almaya gidersiniz. 
Şahsi düşüncem kaliteli ekspertizlerin araçlardan daha iyi anladığı yönünde. Gezen Adam da çok detaylı ve en ufak noktasına kadar detaylı bilgi veriyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

servisler artık expertiz yapmıyor diye biliyorum. son dönemlerde youtube'da yükselen bir kanal var kocaeli tarcanlar expertiz. sıra bulabilirseniz oraya gösterin. diğer bilgileri servis telefonda da veriyor. ne yapılmış ne edilmiş diye ben aldığımda bana söylemişlerdi telefonda. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
03.05.2019 at 10:43, Sibiryaberberi :

Abi bende kocaelide oturuyorum tarcanlar oto expertiz getirebilirsin youtube videoları var merkezde ise araç senin için bakabilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mertus
2 saat önce, Anilcanatan :

Anıl Bey ilan gayet güzel, benim görüşlerim şöyle;

Mazda pek bilinen bir araba olmadığı için özellikleri detaylı yazmanız güzel olmuş.

TR'de okuma alışkanlığı düşük olduğu için ilanı biraz kısaltmanız veya özelliği kalın ve büyük yapıp açıklamasını küçük harflerle yapmanız iyi olabilir. Böylece hızla ilanı gözden geçiren birisi özellikleri görebilir ayrıca detaylı merak eden birisi açıklamaları okuyabilir. Bu haliyle meraklıları haricinde bu ilanı sonuna kadar okuyan az kişi olur.

Araç çok az bulunduğu için (eğer böyle bir durum varsa) nasıl temin edildiğiyle ilgili bilgi girmek yararlı olabilir. Örnek mazda servis müdürünün arabası, mazdanın fuar için getirdiği araba v.s. gibi.

2.2 motor olduğundan insanların gözü korkabilir. İlanın başlarında bir noktaya yakıt tüketimini yazmanız faydalı olabilir. TR'de yaygın inanış 1.6 üzeri motorun yakıtı içtiği yönünde. Durumun öyle olmadığını ilanın başında vurgulamakta fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
18 saat önce, mertus :

Anıl Bey ilan gayet güzel, benim görüşlerim şöyle;

Mazda pek bilinen bir araba olmadığı için özellikleri detaylı yazmanız güzel olmuş.

TR'de okuma alışkanlığı düşük olduğu için ilanı biraz kısaltmanız veya özelliği kalın ve büyük yapıp açıklamasını küçük harflerle yapmanız iyi olabilir. Böylece hızla ilanı gözden geçiren birisi özellikleri görebilir ayrıca detaylı merak eden birisi açıklamaları okuyabilir. Bu haliyle meraklıları haricinde bu ilanı sonuna kadar okuyan az kişi olur.

Araç çok az bulunduğu için (eğer böyle bir durum varsa) nasıl temin edildiğiyle ilgili bilgi girmek yararlı olabilir. Örnek mazda servis müdürünün arabası, mazdanın fuar için getirdiği araba v.s. gibi.

2.2 motor olduğundan insanların gözü korkabilir. İlanın başlarında bir noktaya yakıt tüketimini yazmanız faydalı olabilir. TR'de yaygın inanış 1.6 üzeri motorun yakıtı içtiği yönünde. Durumun öyle olmadığını ilanın başında vurgulamakta fayda var.

Bütün uyarılarınızı dikkate alarak ilanı güncelledim. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
23 saat önce, Mehmet Özdemir :

daha ne kadar güzel olabilir ki :)

Mazda’da müdür olunca böyle ufak şımarıklıklar yapılıyor işte :) normalde türkiye’de yaşayan vatandaş yurt dışından 2.el araç alıp al türkiye’de plaka alamıyor. Sıfır araç için de ithal edilmesi lazım. Sanırım o iş de distribitörlerin elinde. Mesela avrupa’da satılan modeli buradaki distribitörden isteyebiliriz ama onlar bu işe çok yaklaşmıyor. Neden yaklaşmıyor bilmiyorum. Mazda az tercih belki. Dizel getirme gereği yok ama diğer araçlardan ülkeye gelmeyen paket donanım modeller neden istek üzerine ithal edilmiyor anlamış değilim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

uğraşmak istemiyorlardır diye tahmin ediyorum. yeni gelen her model için servis çalışanlarına eğitim falan zor işler. elemanı eğitiyorsunuz, bir bakmışsınız 1 ay sonra işten ayrılmış eleman. para kazanma gibi bir dert de olmayınca, ne gerek var böyle maceralara :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
50 dakika önce, Mehmet Özdemir :

uğraşmak istemiyorlardır diye tahmin ediyorum. yeni gelen her model için servis çalışanlarına eğitim falan zor işler. elemanı eğitiyorsunuz, bir bakmışsınız 1 ay sonra işten ayrılmış eleman. para kazanma gibi bir dert de olmayınca, ne gerek var böyle maceralara :)

Doğrudur abi. Mantıklı :) peki bu 2.2 dizel motor için özel eğitim verildi mi acaba :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
4 dakika önce, tansu87 :

Doğrudur abi. Mantıklı :) peki bu 2.2 dizel motor için özel eğitim verildi mi acaba

bu motor zaten mevcut cx-5'lerde kullanılan bir motor, o yüzden sıkıntı çıkmamıştır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
9 saat önce, Hafizz93 :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-orjinal-tertemiz-682356278/detay

Selamün aleyküm arkadaslar araca bi bakabilir misiniz ilk defa almayı düsünüyorum bunlardanda kmsi normal geldi bunların kronik bi arızası var mı bakılması dikkat edilmesi gereken yardımcı olabilir misiniz ? 

Abi bu kasalardan anlamasamda 184k 25 yasındaki bir araç için çok zor ilk sahibinden olsa hani dersin diğer konularda fikrim yok 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...