Jump to content
Mersinden_Ersin

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir
26 dakika önce, volkanstars :

Amacım aslında çok uzun süre kullanmak değil. Yani böyle bir araca herkes sahip olmak ister ama farklı bir dünya mx5. Hevesimi alıp 1 sene sonra satarım diye düşünüyorum. Hasarsız olan modellerle nerdeyse 50.000 lira oynuyor. 

Bu araçta dikkat etmemiz gereken farklı bir nokta var mı onu düşünüyorum.

Gördüğüm kadarıyla sadece sürücü havayastığı patlamış. Bunu orjinal alsanız 10bin tl desek. Aracın şasisinde de düzeltmeye ihtiyaç olmasa, radyatör vs sağlamsa. Far ve tampon onarımı ile kurtarıyorsa değebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanstars
10 dakika önce, Mutlu Tekir :

Gördüğüm kadarıyla sadece sürücü havayastığı patlamış. Bunu orjinal alsanız 10bin tl desek. Aracın şasisinde de düzeltmeye ihtiyaç olmasa, radyatör vs sağlamsa. Far ve tampon onarımı ile kurtarıyorsa değebilir. 

Sürücü ve yolcu da patlak airbag lerin. Orjinalini yaptırsam çok daha pahalıya gelir zannedersem. Sanayii de işinin ehli bir firmada yaptırırım .Far çıkma buldum 2.000 tl tampon 1.000 tl, ön logonun olduğu kısım servisten alınacak. Tahminime göre 10.000 tl masraf rahat çıkar işçilikle birlikte. He dediginiz gibi değer mi değer 40.000 tl daha aşağıda oluyor fiyat 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
13 saat önce, volkanstars :

Sürücü ve yolcu da patlak airbag lerin. Orjinalini yaptırsam çok daha pahalıya gelir zannedersem. Sanayii de işinin ehli bir firmada yaptırırım .Far çıkma buldum 2.000 tl tampon 1.000 tl, ön logonun olduğu kısım servisten alınacak. Tahminime göre 10.000 tl masraf rahat çıkar işçilikle birlikte. He dediginiz gibi değer mi değer 40.000 tl daha aşağıda oluyor fiyat 

aslında büyük hasarı yok gibi ama 100 bin liraya dert sahibi olursunuz. alır 5 yıl binerim derseniz ayrı ama hevesim geçince satarim durumu varsa işler zorlaşır. ülke koşulları bu ne yazık ki. yoksa alınmayacak araba değil ama kafada sürekli airbagler sorunuyla misal ben gibi takıntılı adamın alacağı bir şey değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Değerinin altında alınabilir. Satarken de bu fotoğraflar saklanır. Yine değerinin altında satılır. Siz almayı düşünüyorsanız bir başkası da düşünür. Belki zaman alır ama satılır. Yeter ki muadili sorunsuz araçlarla aynı fiyatta olmasın. Muadili 150 bine ilanda. O da 140’a satılsa sizinkinin 90-100’e alıcı bulması normal bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanstars
12 saat önce, Katil Balina :

aslında büyük hasarı yok gibi ama 100 bin liraya dert sahibi olursunuz. alır 5 yıl binerim derseniz ayrı ama hevesim geçince satarim durumu varsa işler zorlaşır. ülke koşulları bu ne yazık ki. yoksa alınmayacak araba değil ama kafada sürekli airbagler sorunuyla misal ben gibi takıntılı adamın alacağı bir şey değil. 

Hasarlı halini görmeyince evet şüphe ile bakabiliyor insan ama zaten aracı gördüğünde hasarın nereden nereye olduğunu da anlayacaktır alacak kişi. Tabi şuanda daha araca bakamadım yarın öğleden sonra düşünüyorum bakmayı. Dedikleri gibiyse eğer ciddi bir pazarlıkla en azından 100 binin altına inmeli ki bende satarken o fiyatlara verebileyim. 

12 saat önce, tansu87 :

Değerinin altında alınabilir. Satarken de bu fotoğraflar saklanır. Yine değerinin altında satılır. Siz almayı düşünüyorsanız bir başkası da düşünür. Belki zaman alır ama satılır. Yeter ki muadili sorunsuz araçlarla aynı fiyatta olmasın. Muadili 150 bine ilanda. O da 140’a satılsa sizinkinin 90-100’e alıcı bulması normal bence. 

Diğer araçlara göre evet belki daha uzun sürede satılır sonuçta ama dediğiniz gibi illaki birileri de ilgilenecektir. Değerinde fiyat biçilen her aracın alıcısı vardır. Kazalı araçları kazasız fiyatlara satmaya çalışıyorlar işte o sıkıntı.

@Zealot sizin fikriniz var mı bu araçla ilgili bir mx5 kullanıcısı olarak 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...