Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Bora Yetkin

Power Sense Bulabilir miyim?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bora Yetkin
Kirmiziyi bidaha dusun [emoji4] ben kirmizi icin 2,5 ay bekledim aracimda boya islemi gerekti 3 camurluk degisti hala renk tutmadi bunu yapanda turkiyenin enniyi boyasini atan merser dir buna inancim tamdir boya konusunda mersere

Gri istiyor buyuk patron[emoji5]olmadi lacivert.kırmızı ailede var bir de cok dikkat ceken renk.boya farkı da ayri tabi.[emoji5]

+1

Mekanik olsun, kaporta olsun Merser gerçekten iyidir. Aynı şekilde Evo'da çok iyidir. Kaporta onarım ve boya işlemlerim oldu. Bu konuda titizimdir..Kapılarımdan bazılarında ve çamurluklarımda boya işlemlerim oldu..Çok şükür hiç bir sorun yaşamadan halloldu..

Anadolu yakası denilince Merser..

Avrupa'da Evo zaten tek. [emoji4] (Şimdileri Beylikdüzü'ne yeni açılan bayi/servis var) Ama oturması ve müşteri edinmesi zaman alır..

Kırmızı alıp, şeffaf folyo kaplatmak lazım aslında.. Tabi maliyeti biraz arttırır ama..

İlhan bey bende merser'den alacagim insallah.aradigim renk ve donanimda hb varsa tabi ellerinde.Kısmetse yarin raporumuzu alacagiz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faruk ozturk

Bi sonuc elde edebildinmi

Yani arac buldunmu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bora Yetkin
Bi sonuc elde edebildinmi

Yani arac buldunmu

Mazda ilgisizligi yuzunden focus aldim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Hayri Genç

Satış farkı işte bu, tam tersi oldu benim için. Focus titanium alacakken ilgisizlik ve takas aracının (ki o da 3 yaşında focus) fiyatının öldürülmesi nedeni ile Mazda 3 aldım. Hayırlısı olsun, Allah pişman etmesin inşallah.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bora Yetkin
11.06.2016 at 16:55, Mehmet Hayri Genç :
Satış farkı işte bu, tam tersi oldu benim için. Focus titanium alacakken ilgisizlik ve takas aracının (ki o da 3 yaşında focus) fiyatının öldürülmesi nedeni ile Mazda 3 aldım. Hayırlısı olsun, Allah pişman etmesin inşallah.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah ilgili bayiye denk getirsin herkesi.Kazasiz surusler dilerim hayirli olsun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
11.06.2016 at 16:17, Bora Yetkin :

Bora hocam hayırlı, uğurlu olsun yeni aracınız. Kazasız belasız, keyifle kullanmanız dileği ile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bora Yetkin
25 dakika önce, İlhan :

Bora hocam hayırlı, uğurlu olsun yeni aracınız. Kazasız belasız, keyifle kullanmanız dileği ile.

Teşekkürler İlhan bey.

saygılar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY

Hayırlı olsun kazsız belasız inşallah. Nasıl bir olayla karşılaştınız, sizin fikrinizi değiştiren ilgisizlik boyutu nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

3 saat önce, AreY :

Hayırlı olsun kazsız belasız inşallah. Nasıl bir olayla karşılaştınız, sizin fikrinizi değiştiren ilgisizlik boyutu nedir?

+1

Aynı şekilde bu durumu bende merak ettim. İyisiyle kötüsüyle yaşadığımız tüm deneyimleri burada bizler paylaşıyoruz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bora Yetkin

Açıklama

Arkadaşlar Merhaba;

Uzunca bir süredir forumda açtığım çeşitli konular’dan yeni bir araba baktığımı biliyorsunuz.Fikir ve önerilerde bulunup kafamda ki soru işaretlerinin gidermemde yardımcı  olan herkese çok  teşekkür ediyorum.

Lakin son konularıma baktığımda havada kalan ve yanlış anlaşılmaya müsait birkaç nokta olduğunu fark ettim.Hem konulara netlik kazandırmak,hemde biraz içimi dökmüş olmak adına yeni araba’ya giden süreci özetlemek istiyorum.

2015’in son aylarına doğru ÖTV indirimli araç alabilme durumumuz oldu,sevindik tabi.Sonuçta ciddi indirim söz konusu.Peder hastahane’ye gidip gelmeye başladı,bir ay içinde de  raporu alabileceğimizi öğrenince  mevcut fiesta aracımı aldığım bayi ile görüşüp focus almak istediğimi söyledim fiyatta anlaşıp aracı ayırttım.Sanırım ekim-kasım gibiydi.Rapor yeterli oranda çıkmasına rağmen anlamsız bir şekilde bir üst hakem kuruluna sevk ettiler.Bir o hastane,bir bu hastane derken peder  perişan oldu.Netice olarak biz focus’u alamadık.

Bayi’ye de mahçup olduk tabi.Altı aylık beklemenin ardından nihayet hakem heyeti raporu bu ay elimize geçti ve tam bir hayal kırıklığı oldu.Heyet doktorları toplamı %94 ama verilen rapor %74.

Çok üzüldük tabi tahmin edersiniz.Doğal olarak vazgeçtik araba almaktan.Bunda da vardır bir hayır dedik.Bu altı aylık dönemde mazda aklımıza girmişti eşim de çok beğendi bende.Ama ben hala emin olamamıştım focus mu mazda mı almam noktasında.İkiside iyi arabalar laf edemez kimse.Neyse biz üzgün üzgün evde otururken eşim raporsuz alalım bari diye bir laf attı ortaya.

Mazda aklımda kaldı mazda alalım dedi.E iyi bakalım dedim gittim  mazda bayisine görüşmeye.İstediğim donanım yoktu zaten onlarında satmaya niyeti yoktu pek yüzüme bakmadılar 2 dakika kalmadım içerde.Başka bayi ile fiyatta  anlaşamadık.Heralde mazda yok kısmetimizde dedim.Başka bir bayi’ye daha gittim eleman benden çok telefonuyla ilgilenince biraz bozuldum ve çıktım.(Mazda ilgisizliği yüzün’den ford aldım demem bu yüzdendir.)

Ertesi gün biraz utana sıkıla da olsa ford’a gittim ve önce geçmişte aracı ayırtıp alamadığımız için özür dileyerek raporumuzun çıktığını ama yeterli seviyede olmadığını söyleyip ötv’siz olarak focus’u almak istediğimi söyledim.Hesap kitap derken anlaştık ve güler yüzle vekalet örneğini alıp çıktım.Yuppi sonunda alıyorum heyecanıyla daha aracı almadan (forum’da da takip edenler biliyor) focus aldığımı söyledim.Aslında mazda’yı  da istiyorum ama kızdım işte olanlara.

Hayırlı olsun dediniz ama biz yine alamadık focus’uL

Hayda ford’a ikinci kez rezil olduk mu?,forum’a da tabi.

Vardır bir hayır’dan ötesi artık dedik buna.Kaza yapıp ölecekmiyiz,arabayı mı çalacaklar,yanımızda bomba mı patlayacak nedir bilemedik.Ne zaman araba almaya niyet etsek bir engel çıktı.Şanssızlık diyelim.

Neden mi alamadık?

Yaklaşık 8 sene önce  kentsel dönüşüm zırvasıyla  evi müteahhit tarafı’ndan yıkılıp yenisi yapılmayan ve  kirada oturan valide’ye ev sahibi evden çık diyor.Haydaa.

Bu da ayrı can sıkıcı bir konu o yüzden uzatmıyorum.Doğal olarak hem arabayla ilgili maliyet hesapları hemde diğer  hesaplar değişiyor tabi. Nakliyesi,boya badanası,yeni eşyası vs.vs.

Focus 1.5tdci istiyordum mazda ile arasında da bizim için önemli sayılacak fiyat farkı vardı.Destek olmak lazım valide’ye dedik ve üzülerek alamadık focus’u.Taşınma faslı bitince ford benzinliler çok yakıyor diye  eşim’in isteğiyle  hadi son bir mazda yapalım dedik doğru merser’e gittik.Test ettik,konuştuk,anlaştık dur bakalım bu sefer ne aksilik çıkacak derken, sorunsuzca arabamızı aldık. Mazda 3 hoşgeldin..

Not:”Mazda 3 indirim” başlıklı konu benim gibi araba arayan iş arkadaşımın isteği üzerine açılmıştır.Ford aldığımı söyledikten sonra konuyu açtığım için yanlış anlaşılmasın.

Herkese iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.