Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Yan Aynam Kapanmıyor

tuare
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Ben ber zaman arabadan inerken ayna pozisyon ayarlama düğmesinden aynalarımı kapatırım.

Bugün arabama bindim, aynalarımı açtım.

Gideceğim yere vardım ve aynalarımı kapatmak istedim fakat, sol yan ayna kapanmadı. Bir çok denemeye rağmen olmuyor.

Sizce nedendir? Kırıldı ve yenisiyle mi değiştiricez? Kendi kendine düzelir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise götürdüm. Yan ayna açma kapama motorundan ses gelmiyor bızulmuş dediler. Garanti kapsamında değiştirecekler. Beklemedeyim. Daha önce bu motorla ilgili problem yaşayan oldu m?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Selamlar,

Benimde sol aynada sorun var. Dugmeden kapatmaya calistigimda cok az kapaniyor ve kaliyor. El ile hafif yardim ettigimde kapaniyor. Ayni sekilde acilirken de el ile hafif yardim etmej gerekiyor. Nedir sizce sorun? Aynayi acip bakmak istiyorum fakat nasil acarim bir fikrim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Les_Chevaliers :

Garanti gecen ay bitmisti:(

Şansınızı deneyin hocam, servis Mazda TR ye soracaktır. Belki garantiden değişirler, tabi vuruk kırık vs yoksa aynada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakımını da yaptırayım bari randevu aldım, 40 bin bakımı için de 815 tl fiyat verdiler.

Aynayıda söyledim iyi niyet garantisinden gerekli ise yapılır falan dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Les_Chevaliers :

Bakımını da yaptırayım bari randevu aldım, 40 bin bakımı için de 815 tl fiyat verdiler.

Aynayıda söyledim iyi niyet garantisinden gerekli ise yapılır falan dediler.

1 ay için sorun çıkaracaklarını sanmıyorum bakımlarınız tamsa. Garantiden değişirse iyi olur, çünkü tamirini yapmıyorlar bildiğim kadarıyla ve aynanın fiyatı 500 usd civarında yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Les_Chevaliers :

Selamlar, ayna kendi kendine düzeldi:) ilginç.

Merhaba,

benim aynamda olan durum sizdeki de. Soğuk havalarda bunu yapıyordu ve sonra düzeliyordu. Ama ben söyledim ve garantiden değişti, bence kalıcı hale gelmeden değişimini garantiden yaptırmaya çalışın. Çünkü ilerde tekrarladığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhaba aracimda oluşan ayna sorunundan dolayı araştırma yaparken buraya geldim :-) cx-3 aracimin sol aynası içersen kapama tuşuna basınca kapanmıyor kapanınca açılmıyor yani yarıda kalıyor hep motor çalışıyor kapanırken yarısında kalıyor birde ayna da boşluk var araç garantili inşallah yaparlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.04.2018 at 22:39, mazdago :

Merhaba aracimda oluşan ayna sorunundan dolayı araştırma yaparken buraya geldim :-) cx-3 aracimin sol aynası içersen kapama tuşuna basınca kapanmıyor kapanınca açılmıyor yani yarıda kalıyor hep motor çalışıyor kapanırken yarısında kalıyor birde ayna da boşluk var araç garantili inşallah yaparlar

Dişli sıyırması-kırılmasından dolayıdır. Aynı sorun benim sağ aynamda var. Benim sorun ama muhtemelen kapalı iken birisi açmaya çalıştığı için oldu. Hafif bir boşluk bende de mevcut. Rahatsız edici ve seyir halinde iken görüşü değiştiriyorsa. Ayna gövdesinin birleştiği yere bir kağıt vs sıkıştırarak sabitleyebilirsin geçici olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende hala var ayni sorun ama sadece arac yikandiktan sonra oluyor, 1 gun sonra duzeliyor. Icine sabun falan kaciyor galiba kuruyunca normale donuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimki de yıkadıktan sonra oldu daha önce normal çalışıyordu yakıt aldım petrol ofisinde ki 1 tl ile çalışan makinadan sadece su tuttum ondan sonra yarısında kadar geliyor yarıda kalıyor

Ama 3 gün geçti hala aynı ben kopuk de sikmadim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Selamlar aynı sorun bende de var. Sürekli değil zaman zaman yaşıyorum. İlk olarak araba yıkandıktan sonra ortaya çıktı. Ayna yarım kapandı ve yarım açıldı. El yardımıyla tam kapatıp açtım. Sonra kendi kendine düzeldi. Ara ara aynı sorunu tekrarladı. Aynacı ustaya götürdüm aracı, usta bana aynan bozulmak üzere ama tam bozulmamış. Otomatiği tamamen devre sışı kalırsa o zaman gel halledelim dedi. Bu arada araca anahtardan otomatik ayna katlama ve cam modülü taktıracağım. Bu sorunu halletmek istiyorum. Daha önce kendi imkanları ile yapan varsa paylaşabilir mi tecrübelerini.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Deep Sea :

Selamlar aynı sorun bende de var. Sürekli değil zaman zaman yaşıyorum. İlk olarak araba yıkandıktan sonra ortaya çıktı. Ayna yarım kapandı ve yarım açıldı. El yardımıyla tam kapatıp açtım. Sonra kendi kendine düzeldi. Ara ara aynı sorunu tekrarladı. Aynacı ustaya götürdüm aracı, usta bana aynan bozulmak üzere ama tam bozulmamış. Otomatiği tamamen devre sışı kalırsa o zaman gel halledelim dedi. Bu arada araca anahtardan otomatik ayna katlama ve cam modülü taktıracağım. Bu sorunu halletmek istiyorum. Daha önce kendi imkanları ile yapan varsa paylaşabilir mi tecrübelerini.

geçmiş olsun aynanın için söküp tamir eden biri vardı forumda diye hatırlıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.01.2018 at 08:24, Les_Chevaliers :

Selamlar,

Benimde sol aynada sorun var. Dugmeden kapatmaya calistigimda cok az kapaniyor ve kaliyor. El ile hafif yardim ettigimde kapaniyor. Ayni sekilde acilirken de el ile hafif yardim etmej gerekiyor. Nedir sizce sorun? Aynayi acip bakmak istiyorum fakat nasil acarim bir fikrim yok.

Sizin probleminiz benim ki gibi dişli olmalı. Eğer sökebilir(biraz zor) yada söktürebilir ve arızalı parçayı bana gösterirseniz size yol gösterebilirim. Yukarıda bir arkadaşımız benim konumu paylaşmış. Bu konuyu açan arkadaşın ise motoru değişmeli gibi görünüyor, çok daha basit.

12 saat önce, Deep Sea :

Yukarıda yazdığım sizin içinde geçerli. 🙂

22.01.2018 at 17:46, Les_Chevaliers :

Selamlar, ayna kendi kendine düzeldi:) ilginç.

Çünkü 1-2 diş bozuk bozuk olan dişler diğer tarafta kaldı. 🙂 Bir süre sonra tekrar eder, sonra yine düzelir derken derken komple iptal olur. Komple iptal olmadan sökmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...