Jump to content
Rhapsody

Mazda 323 Direksiyon Aşırı Ağırlaştı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Rhapsody    49
Rhapsody

Merhaba arkadaslar

Benim aracin direksiyonu ilk aldigimda cok yumusakti hatta yuksek hizda tehlikeli oldugundan sikayetciydim neyse gel zaman git zaman kendi kendine biraz agirlasti tam kivama geldi bende istediğim oldu diye kurcalamadim. Lakin son 2 haftadir beton gibi sanki hidrolik calismiyor.

Kayişi yeni sayilir gerginliği v.s de iyi

Hidrolik yagina hic dokunmadim aldigimdan beri % 80 dolu

Pompa olmamasini diliyorum ve baska bir onerisi olan arkadasimiz var ise yarimci olursaniz sevinirim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Direksiyon yağını deiş önce birde pompasında göz atsınlar

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Rhapsody    49
Rhapsody
Bir saat önce, Böcek :

Direksiyon yağını deiş önce birde pompasında göz atsınlar

GALAXY J7

Dediğin gibi yağı bi yenilensin ama pompaya bakarlarsa kesin sorunlu derler :)

Birde dünden beri direksiyon dönüşlerde toplamıyor artık iyice gittigidiyor com oldu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

[emoji28] ozamam masraflar da geldi geliyor.com olucak gibi saka bi yana önce uygun direksiyon yağını koydur ekleme yaptırma komple boşaltıp deiştirt hatta el değmişken şanzuman ve fren yağlarınıda deiştir kontrol eddir derim tam olsun icin rahat olsun

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Rhapsody    49
Rhapsody

Direksiyon yağını komple değiştirdim hatta söktürdüm kabı komple temizlettim filan ama yine ağır direksiyon.

Pompacıya gösterdik söyledikleri kafama yatmadı fiyatıda çok fazla geldi.

Dediğine göre pompa içerisinde bilmem ne BEYNİ varmış onun değişmesi gerekiyormuş. Fiyatıda 400-450 tl diyor

Hiç hoşuma gitmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Rhapsody    49
Rhapsody

Başka bir ustaya daha sordum o da baktı inceledi aynı şeyleri söyledi

Direksiyon kutusunun içerisinde beyin varmış araç hangi tarafa dönüyorsa o tarafa yağ veriyormuş  o beyine gireceğiz sorunu çözeceğiz diyor bu işleme 400 lira istiyorlar direksiyon gevşetmek için ise mafsaldandir 200 lira da ona alırız diyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.