Jump to content

55 Bin Lira Bandında, 2016 Model Sıfır Araç Önerileriniz Nedir ?

ASencer

55 Bin Lira Bandında, 2016 Model Sıfır Araç Önerileriniz Nedir ?  

11 oy

1. 1. 55 Bin Lira Bandında, 2016 Model Sıfır Araç Önerileriniz Nedir ?

• Toyota Auris
      4
    • Seat Leon
      6
    • Seat İbiza ST
      1

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 3 yıldır kullandığım mazda 2 den sonra yeni bir araç arayışına girdim.

55 bin civarında aradığım araç için aşağıdaki seçenekler arasında kaldım.

Toyota Auris 1.33 Life

Seat Ibiza ST 1.0 EcoTSI Style DSG

Seat Leon 1.2 TSI Style

Kağıt üzerinde karşılaştırdığımda Toyota Auris te pek çok özellik açısından Seat ın gerisinde kalıyor.

Seat Leon ile Seat İbiza St arasındaki farklar ise aşağıdaki şekilde, http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma sitesinde karşılaştırdım.

Leon un + ları

düz vites

0-100 km 9,9 sn

6,1 - 4,2 - 4,9 yakıt verilerine sahip

380 lt bagaj hacmi var. (bu arada leon un dış ebat ölçüleri ibiza St den daha büyük ama bagajı küçük. demek ki, daha rahat ve ferah bir araba.bagajın daha kucuk gorunmesi bir çeşir hile.L)

yokuş kalkık desteği

yağmur sensörü

far sensörü

katlanabilir yan aynalar

ön kol dayama sistemi

otomatik kararan dikiz aynası

refakatçi aydınlatma

İbiza St + ları

fiyatı 4000 tl daha düşük

otomatik dsg şanzıman

0-100 km 9,5 sn

5,3 - 3,9 - 4,4 yakıt verilerine sahip

430 lt bagaj var

EBD var

LED gündüz farları var

siz olsanız hangisini alırdınız ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirkette kullandığımız Auris'lerde yaşadığımız sorunlar, sıkıntılar say say bitmez. Eminim bu yeni modelde çok gelişme sağlamışlardır. Lakin yakıt yönünde Leon ve İbiza'dan daha bonkördür..Ondan ötürü eliyorum.

Şu an Mazda 2 sahibisin..B segmentinde bir otomobil.

İbiza'da B segmentinin üzerine kurulu, ST versiyonu ile geniç bagaj hacmi sağlayan bir model..Sana emaillede telefonda da söyledim. İbiza'nın ST modeline baktığımda sanki Dacia görüyorum. 

Bence artık C segmentine geçmelisin.

O yüzden Leon diyorum.. Ve hatta almışken mümkünse Leon 1.4 TSI 125 Hp FR paket.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Auris dış görünüş olarak güzel bence, o fiyat a daha üstün araçlar vardır eminim. Bu iki aracı düşün istersen. 

Fiesta  1.6L Ti-VCT 105PS (150 Nm) Euro-6  5 Kapı 6 İleri PowerShift Trend   ( 56.620-54.390 )

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS Manuel   ( 53.400 ) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Dawence :

Auris dış görünüş olarak güzel bence, o fiyat a daha üstün araçlar vardır eminim. Bu iki aracı düşün istersen. 

Fiesta  1.6L Ti-VCT 105PS (150 Nm) Euro-6  5 Kapı 6 İleri PowerShift Trend   ( 56.620-54.390 )

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS Manuel   ( 53.400 ) 

Abdullah'ı değiştirmedeki amacı daha büyük-geniş en önemlisi bagaj hacmi daha büyük bir araca geçebilmek. O yüzden öncelik C segmenti olmadı Sport Vagon B segmenti bir otomobil. Ve bunun yanı sıra yakıt ekonomisi sağlayabilmek. O yüzden Mazda 2'yi değiştirmeye değecek modeller değiller bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rakamdan yola çıkıp geniş iç ve bagaj hacmi+yakıt tüketimini baz aldığımda. Ben bu listeye Skoda Rapid 1.2 TSI 90 Hp'yi ekliyorum. :D :fiuw: 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kafa karıstırmaya devam :) 

yakın zamanda bir arkadasım auris 1.33 aldı. gayet memnun. gerçi opel corsa dan gectiği için olabilir :)

seat ı sokaklarda son zamanlarda sıklıkla goruyorum. su sıralar f/p anlamında butçesi benim gibi olan kişiler için elimizi uzattığımızda ilk denk gelen araç markası.

dunden beri de pek çok yorum okudum seat ile ilgili. genellikle kullanmamış sahip olmamışlar önyargı ile ezmişler aracı. 

kullanıcılardan da bir şikayet göremedim forumlarda. ibiza st için arka koltuk diz mesafesinin kısalığı dışında.

C segmenti olayını tam anlayabilmiş değilim, aracın buyukluugune göre ise, ibiza st c segmentine giriyor :)

Leon a yakın İbiza St ye daha yakın hissediyorum. :)

bugün fırsat bulunca skoda rapid i de inceleyeceğim. hiç aklıma gelmemişti skoda :)

herkese yorumları için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ben kafayı hepten karıştırayim o zaman. 

Benim mantığıma göre bizim memlekette sıfır araç almak inanılmaz mantıksız. Bu sebeple aynı bütçe ile ayni araç bile olsa ikinci el bir miktar km yapmış ve daha üst donanımını almayı her zaman yeğlerim. 

Hatta bunun bir adım ötesine geçip bir üst segmentten bir iki yaş daha yaşlı ve km li bur araç almak daha bile mantıklı geliyor bana. 

Mesela 55000 tl ye sıfır ibiza ya da leon yerine 2010 100-120bin km de en dolusundan Exclusive donanım bir Mazda 6'yı her daim tercih ederim. Aracın küp uyumu mükemmel ve lpg maliyetide çok düşük. Hem ekonomik, hem büyük, hem de inanılmaz donanımlı bir araç. 

Bir ara 55000 tl ye kadar çıkabilirim derken baktığım araç yine Mazda6 idi. Bugün o bütçeyi ayıramadığım için de 2008 daha yüksek km olan bir araca bakıyorum. 

Benim için alacağım araçta en önemli iki konu yakıt ekonomisi + donanım. Allah Mazda 6 dan razı olsun bu konuda.

Yeteri kadar kafa karistirdiysam bana müsade =)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Leon C segmenti çok şık bir araç ama çok kaliteli olduğunu söyleyemem. Ama alınır mı alınır.

Ben kendi aracım olan Hyundai i20'yi şiddetle tavsiye ederim.

1.2 benzinli, düşük tüketim, 1.2'ye göre iyi performans, c segmenti boyutunda iç hacim, yüksek donanım, kaliteli süspansiuonlar vs..

Düşünürseniz tavsiye ederim çok memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, İlhan :

Dün itibariyle @ASencer LEON 1.2 TSI 110 HP S&S Style 56.500.-Liraya almış bulunmakta. Son dakikaların adamıdır kendisi, son dakika golü attı. :D

Hayırlı olsun, kazasız belasız. Mantıklı bir seçim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, EgeG :

Hayırlı olsun, kazasız belasız. Mantıklı bir seçim :D

Tamamen  zaten "Mantık" alışverişi yaptı Abdullah. Minimum fiyata donanım olarak zengin, yakıt yönünden cimri bir "C" segmenti otomobil Leon.

Hayırlı uğurlu olsun. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese tekrar merhaba,

ilhan abininde dediği gibi, LEON 1.2 110 hp start stop aracı aldım.

manüel olmasının dışında bir sorun yok araçta :)

son derece keyifli dolu bir araç..

zaten beni çekende bu oldu, aracın en düşük versiyonu ama bomboş değil.

aklıma gelen birkaç enteresan özelliği söyleyeyim,

hangi yöne döneceksem, o yöndeki sinyal lambası yanıyor ve muazzam bir aydınlık sağlıyor.

geri vitese aldığımda, dikiz aynaları küçük bir açı ile aşağıya eğiliyor. 

şehir içi yakıtı makul boyutlarda. (mazda 2 den sonra oldukça düşük hatta)

çift bölgeli dijital klima mevcut. hız sabitleme.yagmur sensoru, far sensoru.

benzer özellikleri renault clio da bakmıstım ama fiyat şiştikçe şişmişti.

bu arada aracımı sattığım arkadaş ile gecen gün konuştuk, mazda 2 den oldukça memnun. anlattıklarımdan fazlası olduğunu söylüyor. bir araç satısında satanın bunları duyması güzel. o yüzden mazda yı bir kez daha sevdim.

herkese mutlu günler.

bu arada seyrettiğim onlarca test sürüşünde bahsedilen yumuşak plastiğin ne demek olduğunu anladım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, ASencer :

hangi yöne döneceksem, o yöndeki sinyal lambası yanıyor ve muazzam bir aydınlık sağlıyor.

Hayırlı olsun... Sinyal lambası değil de sis lambaları yanıyor yanlış yazmışsınız sanırım :)

Bu aralar bende leon' a takmış durumdayım 1.4 eco tsi DSG 150 bg FR bakıyorum da artık nasip, kısmet :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, M.E.G :

Hayırlı olsun... Sinyal lambası değil de sis lambaları yanıyor yanlış yazmışsınız sanırım :)

Bu aralar bende leon' a takmış durumdayım 1.4 eco tsi DSG 150 bg FR bakıyorum da artık nasip, kısmet :) 

Bende telefonda o sistir demiştim Abdullah'a. :D

Yakın zamanda aynı donanımlı Leon'u bir arkadaşım satın aldı. Şu an çok memnun, uzun vadede bakalım ne gösterecek. FR özellikle çok dolu, yok yok araçta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, İlhan :

Bende telefonda o sistir demiştim Abdullah'a. :D

Yakın zamanda aynı donanımlı Leon'u bir arkadaşım satın aldı. Şu an çok memnun, uzun vadede bakalım ne gösterecek. FR özellikle çok dolu, yok yok araçta...

Ben zaten 1.4 tsi act kullanıyorum abi 20 bin km oldu. Aşırı derecede memnunum. Bir ara passat konusunda da yazarım zaten. 2700 km yol yaptım bayramda 5.6 ortalama ile Erzurum' a döndüm ki 120 den aşağı hiç düşmedim klima full açık, bagaj full dolu, bir sürü yaylaya çık in, şehir içi gez falan mükemmeldi yakıtı. 

Bir de otomatik olsa çok güzel olur diyorum da Passat' ın DSG si 15 bin daha para istiyor :D 

Onun için hem performans hem yakıt ekonomisi hem de otomatik olsun dedin mi leon güzel bir tercih oluyor. FR + bakıyorum düşük km bulabilirsem alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbosuz son arabam olcak mazda 6.  Yokuşlarda hızlansın diye sürekli vites düşürmek yıprattı beni gerçekten :)

Oyuzden tsi almış olmanıza çok sevindim çok mantıklı bi tercih. Hayırlı uğurlu olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...