Jump to content

Mazda 3 Sağ Dikiz Aynam Çizildi

Mazda41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 cm cizik ama ne kadar derin?
Bi fotoğraf cekip koyarsaniz daha iyi yardimci olabiliriz diye düşünüyorum
İnce bir cizik icin servise para yedirmeyin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Mazda41 :

Bugin farkinda olmadan sag dikiz aynasini surttum 5 cm kadar cizildi ne yapmam gerekir lokal boya mi yapilmasi gerekiyor

Lokal derken ? Aynanın dış plastik kaplamasının zaten ne kadar yüzeyi var ki, kısmi boya yaptırmayı düşünüyorsunuz. Komple boyatın geçin, bunda çekimser olacak bir şey yok. Alt üstü bir ayna..Eğer hani şu satarken acaba sorun olur mu vs durumlarını düşünüyorsanız. Aracınızı alacak kişi aynadaki boyayı sorun ediyorsa. Aracınızı zaten bu vatandaşa saymayın !!

Bu aşağıda söyleyeceklerim sizinle ilgili değil, ülkemiz bazında genel düşüncelerimdir.. 

Günümüzde zaten tüm ilanlarda almış bir lokal boya furyası gidiyor. Yani kapıda, kaputta şurada, burada  avuç içi kadar boya var vs...Yahu günümüzün boyalarında zaten rengi tutturmak zor iş. Kaldıki kısmi boyatarak gövdeyle aynı rengi tutturmak çok daha zor iş. 

İnsanlar boya korkusuna araçları dalmaçyalı gibi, tamponu kapısı çizik şekilde dolaşıyor.. Yazık ki çok yazık... Aynı keza birde değişen korkumuz var..Kapı hasar görür..İllahi o kapı değişmeden tamiri onarımı düşünülür. Yeni nesil otomobillerde hafiflik sağlamak için ince sac kullanılıyor. İnce sac ama mukavemetli bir sac tamiri, çektirmesi, vakumlaması zor oluyor.. Vatandaş soluğu sanayide, iyi bir kaportacıda alıyor..Aracını yaptırıyor, ediyor..Bir güzelde boyanıyor, pasta cila..Araç oluyor cillop gibi...Ama bir güneş vursun !! Kaporta ki tüm dalgalanmalar kabak gibi ortada...Kapı bire bir oturmaz, ses, toz, yağmur sızdırır..vs.vs.. 

Hadi geçtim tüm bunları öyle bir ustaya denk geldiniz ki ! Adam aracınızın kapısını öyle güzel tamir ettiki..O fabrika çıkışı ilk haline getirdi..

Ama kaza sonra kapının sacı ve içerideki çelik barlar kaza sonrası mukavemetini yitirmedi mi ? Allah göstermesin aynı bölgeden bir kaza olduğunda, sizi neyin beklediğini bilemezsiniz. Burnunuzun bile kanamayacağı kazada, belki çok daha kötü şeyler olabilir..

O yüzden değişimden de boyadan da korkmayın. Gerçek ve bilinçli bir otomobil kullanıcı bu tarz değişim ve boyalara takılmaz. Eşimin yaptığı kaza sonrası 15-16 bin lira hasarı olan Honda Jazz otomobilimi çok kısa sürede sattım. Oluşan hasar sonrası tek değişen ön spoiler. Onun haricindeki tüm değişimler mekanik aksam. Alan arkadaşa servis kayıt faturasını beyan ettim. Birlikte ekspertize gittik, aracı aldı ve gitti. En ufak bir şeye takılmadı. Aksine bana teşekkür etti ve taktir etti.  Söylediğim şeylerin dışında bir çıkmadığı için. Ve tüm bu işlemleri sanayi yerine yetkili serviste, orijinal parçalarla yaptırdığım için..Aracım satılmaz, değeri düşer vs korkmayın. Her aracın bir alıcısı bir kısmetlisi vardır..Sadece bazen doğru zaman doğru kişi gerekiyor..

Not: Bu söylediklerimi ağır hasar almış, boya ve değişim olmuş araçlarla karıştırmayınız. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kasko var ise mini onarım hizmeti vardır. Oradan yaptırabilirsiniz. Zaten küçük bir parça lokal yapacaklarını sanmam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kasko var ise mini onarım hizmeti vardır. Oradan yaptırabilirsiniz. Zaten küçük bir parça lokal yapacaklarını sanmam. 

Daha once mini onarımdan yaptırmıştık auto king'de.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Abi boyaya goturdum on tamponda cizik vardi Mazda Haldiz servis muduru fahrettin abi onu da boyamis saolsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Benimde sol ön aynada 5 *5 cm lik bir boya atması var. Bir sticer yapıştıracapım yaza kadar ama boyanması lazımmış galiba. Mini onarım hasarsılığı bozmuyor değilmi? Boacıya sordum 30 tl hallederiz dediler. Sticer güzel dyrursa elletmeyede bilirim. Kararsız kaldım doğrusu

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, murataslanix :

Benimde sol ön aynada 5 *5 cm lik bir boya atması var. Bir sticer yapıştıracapım yaza kadar ama boyanması lazımmış galiba. Mini onarım hasarsılığı bozmuyor değilmi? Boacıya sordum 30 tl hallederiz dediler. Sticer güzel dyrursa elletmeyede bilirim. Kararsız kaldım doğrusu

LG G2

kapaksa eğer aracın renginden sprey boya alabilirsiniz. siyah kısmıysa da plastik siyah sprey alabilirsiniz. gerisi sizin yeteneğinize kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Kapak kısmı ama füme renk tutarmı Sprey yayılırmı bant çeksem renk uyumu? Nasıl olur

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, murataslanix :

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Kapak kısmı ama füme renk tutarmı Sprey yayılırmı bant çeksem renk uyumu? Nasıl olur

LG G2

Kapağı çıkartıp tozsuz bir ortamda yapacaksınız. Ben evimin boş odasını, yere gazete sererek yapıyorum. Deneye yanıla tutturursunuz. Uzaktan sıkarak 4-5 kat atınca orijinal gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapağı çıkartıp tozsuz bir ortamda yapacaksınız. Ben evimin boş odasını, yere gazete sererek yapıyorum. Deneye yanıla tutturursunuz. Uzaktan sıkarak 4-5 kat atınca orijinal gibi oluyor.

Çıkartmak zormu? Kırmam değilmi

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, murataslanix :

Çıkartmak zormu? Kırmam değilmi

LG G2

O kadar kolay kırılsaydı benim aracımdan birşey sağ kalmamış olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...