Jump to content

2016 Mazda 6 2.2 Dizel Wagon Testi

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

16 dakika önce, zoptrik :

Yok :D 1.5 turbo versiyonu çıkarsa belki blok hariç swaplanabilir. Ötesi hayal :D 

Hayal kurmak da iyidir be doktor... dokunma hayallerimize :D 

iyi forumlar :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayal kurmak da iyidir be doktor... dokunma hayallerimize [emoji3] 

iyi forumlar [emoji3] 

Ancak ayni hacim motor takabilirsin. Sorun motoru getirmek değil, yasalar izin vermiyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Fotifoti :

Ancak ayni hacim motor takabilirsin. Sorun motoru getirmek değil, yasalar izin vermiyor

Ben yapmam zaten abi... O kısım latife sadece... Aracı değişirim daha iyi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yapmam zaten abi... O kısım latife sadece... Aracı değişirim daha iyi [emoji4] 

Eskiden dünya toz ve gaz bulutu olmaktan henüz çıkmışken 626'ya v6 motor atmayı düşünmüştüm :) o zamandan aklımda kalmış . Ayni hacim olması gerekiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel inceleme ancak çok ciddi kusur var arabada. Alan arkadaşa de kullanmasın sana hediye etsin. Biz sonra kusuru bizim yol şartlarına göre hallederiz :D

Sattım onu hacım yaaa...
Ama 2014ü var elimde bi tane 2.el cx5 dizel onu vereyim gel de... [emoji4]
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-2014-mazda-cx5-2.2-sky-dizel-power-4x4-175hp,25.500km-inci-beyaz-273651077/detay

Hımm cici araçmış. Filtresi türkü çığıran cx verelim :)

Eskiden dünya toz ve gaz bulutu olmaktan henüz çıkmışken 626'ya v6 motor atmayı düşünmüştüm [emoji4] o zamandan aklımda kalmış . Ayni hacim olması gerekiyor

Sen bizim Forkliftler üzerindeki 626 ve 929 motorlarına yaptıklarımızı bi görsen oturur ağlarsın :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Geçtiğimiz pazartesi 2015 power mazda 3 aracımı verip 2015 mazda 6 2.2 dizel aracı satın aldım ve yola çıktım. Bir hafta boyunca hepsi uzun yol olmak üzere 3000 km yol yaptım ve aracı detaylı şekilde inceledim. Bahsi geçen araç 15.000 km' de 2016 trafiğe çıkışlı Mazda 6 2.2 dizel (175 hp, 420 Nm).

Aracın donanımı power sense seviyesinde ve benzinli 2.0 power modellere ek olarak MRCC, SBS, sunroof, arka koltuk ısıtma, vites kulakçıkları bulunuyor.

Önceki aracımda MRCC yoktu ve gerçekten uzun yolda ekstra konfor katan bir özellik çok güzel çalışıyor ve bence power donanımdan ekstra olanlar içerisinde en kullanışlı olanı da bu.

SBS önceki aracımda da vardı 3 kez devreye girip yardımcı olmuştu güzel bir özellik.

Sunroof bir önceki 3 . nesil impressive aracımda vardı nadiren ihtiyaç olsa da kullanılıyor.

Arka koltuk ısıtma arkaya oturan arkadaşların şikayet ettiği bir durumdu ama çok da elzem değil.

Vites kulakçıkları önceki aracımda da vardı ve fazlasıyla kullanıyordum. Atmosferik benzinli araçta yüksek devir için kulakçıklar çok işe yarıyor ama turbo dizel araçta olmasa da olur.

Uzun Far Kontrol Sistemini yol boyunca kullandım güzel bir sistem fakat bazen tabelaları ve kenardaki ışıkları araç olarak algılayıp kapatabiliyor o durumda müdahale etmeniz gerekiyor. Yanılmıyorsam da önündeki engelin yerine göre her iki farı ayrı ayrı kapatıp açabiliyor.

Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi araçta var mı yok mu bilmiyordum virajlarda dönerken yolu baya  aydınlattı ama bu farların geniş açıyı aydınlatmasından mı yoksa bu özellik olduğundan mı onu bilmiyorum bilenler varsa söylerler zaten :)

Geri görüş kamerası standart donanım olarak var ben önceki aracıma (forumdaki arkadaşlar sağolsun) kendim takmıştım ve benim taktığım kamera çok daha iyiydi geniş açılı hd ve gece görüşü olan bir kamera takmıştım bunda hiçbiri yok tek artısı döneceğiniz yere dönen çizgileri. Bu çizgilerin yeni takacağım kamerayla döneceğini bilsem bugün sipariş ederim.

Geri kalan özellikler(kör nokta sensörü, yol tutuş vb.) zaten bilinen özellikler bir değişiklik yok.

Kabin içi gerçekten çok güzel. Malzeme kalitesi, tasarımı,deri koltuklar,deri detaylar, 4 camın ışıklı ve çift tıkla açılır olması:), ara gözün kapaklı olması gibi içine bindiğimde çok tatmin etti beni.

Motor ile ilgili 1.5 atmosferik kullanıp 2.2 turboşarj ile kıyaslamam çok doğru olmaz çok farklı motorlar yakıt farklı ama vergi sistemine sövmeden geçemiyor insan:) Beni bu kadar tahrik eden bir 320 ied kullanmıştım ikincisi de bu araç oldu. Performans anlamında ne istiyorsanız onu veriyor kesinlikle fazlasıyla tatminkar.

Aracın söyleyebileceğim en büyük eksisi 120 den sonra başlayan rüzgar sesi. Bu paralara satılan, her anlamda bu kadar iyi olan bir araç için bence çok büyük eksi.Bu nasıl çözülür diye düşündüm vakumlu kapı falan mı yaptırayım diye baktım ama ne olursa olsun bu tarafta zayıf kalmış bu araç.

Soğutmalı torpidosu yok bence bu segment bir araçta bu da olmalıydı. 

Son olarak b segmenti hemen her araçta olan kumandadan cam kapatıp açma özellikleri neden yok gerçekten bilemiyorum :)

160.000 TL verdikten sonra yaşı biraz daha büyük km ' si biraz daha yüksek 5.20 d alabilirdim her iki aracı da kullandım tercihimden memnunum sonuç olarak tavsiye ederim:)

.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Weya :

Bu araç kime nasip olur ki diyordum,

cevabı aldım.

güzel bir yazı olmuş. elinize sağlık

Teşekkür ederim.

17 dakika önce, İlhan :

@Anilcanatan yeni aracın hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız keyifle kullanman dileği ile..

Gün geçtikte değerli yorumlarını - paylaşımlarını bekliyoruz..

Teşekkürler..

Sizin aracılığınızla aldım aracı buradan size de teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Anilcanatan :

Teşekkür ederim.

Sizin aracılığınızla aldım aracı buradan size de teşekkür ediyorum.

Rica ederim lafı olmaz. Sadece elçi olarak, Mazda sevenleri tanıştırdım. :fiuw:

Yabancıya gitmemesine çok sevindim.. Tekrar hayırlı olsun. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Anilcanatan :

Uzun Far Kontrol Sistemini yol boyunca kullandım güzel bir sistem fakat bazen tabelaları ve kenardaki ışıkları araç olarak algılayıp kapatabiliyor o durumda müdahale etmeniz gerekiyor. Yanılmıyorsam da önündeki engelin yerine göre her iki farı ayrı ayrı kapatıp açabiliyor.

Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi araçta var mı yok mu bilmiyordum virajlarda dönerken yolu baya  aydınlattı ama bu farların geniş açıyı aydınlatmasından mı yoksa bu özellik olduğundan mı onu bilmiyorum bilenler varsa söylerler zaten

.

Adaptif değil farlar, virajda dönmüyor ne yazık ki. 

Öndeki engele göre sağ farı sol farı açıp kapatabiliyor. Her farda da 2 veya 3 led var tek tek açıp kapatıyor. Yani 6 ledi ayrı ayrı kapatıp açıyor. 

Yakıt tüketimi ne kadar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, M.E.G :

Adaptif değil farlar, virajda dönmüyor ne yazık ki. 

Öndeki engele göre sağ farı sol farı açıp kapatabiliyor. Her farda da 2 veya 3 led var tek tek açıp kapatıyor. Yani 6 ledi ayrı ayrı kapatıp açıyor. 

Yakıt tüketimi ne kadar?

6 led var deyince şimdi daha iyi oturdu teşekkür ederim.

Adaptif olduğunu bana düşündüren hem kullanırken aydınlatması hem de aşağıdaki linkte yazan.

http://www.mazda.com.tr/haberler/teknoloji/yeni-mazda6-icin-leri-i-activsense-guvenlik-teknolojileri/

Şimdilik uzun yolda kullandım sadece 130-140 bandında gittim genelde 5.5 l/100 km ortalaması oldu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

160.000 TL verdikten sonra yaşı biraz daha büyük km ' si biraz daha yüksek 5.20 d alabilirdim her iki aracı da kullandım tercihimden memnunum sonuç olarak tavsiye ederim:)

.

Bmw napcan her yerde var. Bu araçtan bildiğim kadarıyla koca ülkede 6 tane var [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Fotifoti :

Bmw napcan her yerde var. Bu araçtan bildiğim kadarıyla koca ülkede 6 tane var emoji1.png

7 diye biliyordum :) Söylediğim gibi ben çok memnun kaldım araçtan kasko değeri 258.000 olan aracı 100.000 TL altına alıyorsunuz değerini buradan bile anlayabiliriz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adaptif olduğunu bana düşündüren hem kullanırken aydınlatması hem de aşağıdaki linkte yazan.

http://www.mazda.com.tr/haberler/teknoloji/yeni-mazda6-icin-leri-i-activsense-guvenlik-teknolojileri/

Şimdilik uzun yolda kullandım sadece 130-140 bandında gittim genelde 5.5 l/100 km ortalaması oldu.

Araç duvara karşı durduruyorken, Direksiyonu tam çevirdiğinizde farlar adaptifse fark edersiniz . Sizin araç farklı özellikler taşıyor LED'ler de adaptif olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Fotifoti :

Araç duvara karşı durduruyorken, Direksiyonu tam çevirdiğinizde farlar adaptifse fark edersiniz . Sizin araç farklı özellikler taşıyor LED'ler de adaptif olabilir.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, Anilcanatan :

Gayet güzel tüketimi. 5.5 litre 2.2 motor daha ne olsun. 

Farlar adaptifse de çok belli olmuyor. Çok dikkat ettim farkedikecek bir dönüş yapmıyor. Diğer markalardaki gibi virajda bariz sağa sola çevirmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...