Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Kapı Kilidi

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Pek sayın @tarahumara Beyefendi, arkadaşım, kardeşim!!! :D

Foruma giremediğim 1-2 aydan sonra nasıl iyi geldi, nasıl güzel geldi bu gelişme anlatamam. Nasıl teşekkür ederiz bilemedim. :)

Elinize, aklınıza sağlılk!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıda verilen asbuilt sayfasına https://web.b2b.mazda.co.jp/AsBuilt/AsBuiltSearchPage.aspx

giremiyorum. Sorun ne olabilir? 

"Session timeout, please log in again" şeklinde bir uyarı veriyor. Bir kullanıcı adı ve şifre gerekli sanırım.

Usb kablonun da siparişini verdim. Geldiğinde hemen işe girişeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, robosapiens17 said:

Yukarıda verilen asbuilt sayfasına https://web.b2b.mazda.co.jp/AsBuilt/AsBuiltSearchPage.aspx

giremiyorum. Sorun ne olabilir? 

"Session timeout, please log in again" şeklinde bir uyarı veriyor. Bir kullanıcı adı ve şifre gerekli sanırım.

Usb kablonun da siparişini verdim. Geldiğinde hemen işe girişeceğim.

Internet Explorer ile mi deniyorsunuz? Eğer öyleyse sağ üst taraftaki return tuşuna basın. Internet explorer harici bir tarayıcıdan çalışmıyor.

Bu arada alıntı yaparken, alıntı yaptığınız mesaj uzun ise sadece bir kısmını alıntı yaparsanız sayfa üzerinde bilgi kirliliği azalmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Internet explorer, mozilla, android, chrome. Hepsinde denedim. Olmuyordu....
Oldu. İşyerimdeki bilgisayardan aldım verileri. Zar zor olsa da. Fotoğrafladım.

Ayrıca bagaj kapağını denediniz mi? Kapılar kilitli iken birileri bagajı dışarıdan açabiliyor mu?

Zenfone 6 dan gönderildi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.08.2016 at 19:53, tarahumara :

Benim aracim da 2015 model ama ben de var. Garip sizde olmamasi. Mumkunse ozelden vin numaranizi atabilir misiniz bana.

bizim araç da 2015 olması lazım reflex at donanım ama fallow me yok. Donanım farkından dolayı olmayabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, 61kdeniz said:

bizim araç da 2015 olması lazım reflex at donanım ama fallow me yok. Donanım farkından dolayı olmayabilir mi acaba?

Dokunmatik ekrandaki ayarlar kısmından baktığınızda yazılım versiyonunuz ne gözüküyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, tarahumara :

Dokunmatik ekrandaki ayarlar kısmından baktığınızda yazılım versiyonunuz ne gözüküyor acaba?

işletim sistemi sürümü 56.00.230 eu n

müzik veritabanı sürümü 00.05.000

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, 61kdeniz said:

işletim sistemi sürümü 56.00.230 eu n

müzik veritabanı sürümü 00.05.000

Aracınızı stop ettikten sonra bir kere sellektör yapmayı denediniz mi? Eğer sellektör yaptıktan sonra ışıklarınız açık kalıyorsa follow me özelliği olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, tarahumara :

Aracınızı stop ettikten sonra bir kere sellektör yapmayı denediniz mi? Eğer sellektör yaptıktan sonra ışıklarınız açık kalıyorsa follow me özelliği olmalı.

2 dakika önce, tarahumara :

denedim ama yanlış da yapmış olabilirim. stop ettikden sonra farın auto da oldugu zaman mı 1 kez selektör yapıp tekrar çalıştırıyoduk?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 minutes ago, 61kdeniz said:

denedim ama yanlış da yapmış olabilirim. stop ettikden sonra farın auto da oldugu zaman mı 1 kez selektör yapıp tekrar çalıştırıyoduk?

Follow me için auto da olup olmamasına gerek yok. Sadece stop ettikten sonra kapıyı açmadan önce bir kere sellektör yapın, yani kendinize doğru çekin kolu ve bırakın. Bu işlemi yaptıktan sonra farlar açık kalmalı. Ardından araçtan inip kilitleyin kapıyı. Yaklaşık 30-45 sn kadar açık kalmalı farlar, bu süre ardından kendiliğinden kapanmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, tarahumara :

Follow me için auto da olup olmamasına gerek yok. Sadece stop ettikten sonra kapıyı açmadan önce bir kere sellektör yapın, yani kendinize doğru çekin kolu ve bırakın. Bu işlemi yaptıktan sonra farlar açık kalmalı. Ardından araçtan inip kilitleyin kapıyı. Yaklaşık 30-45 sn kadar açık kalmalı farlar, bu süre ardından kendiliğinden kapanmalı.

hocam dediğiniz şekilde stop ettikden sonra sellektör yaptım ama bu işlemi yaptıktan sonra farlar açık kalmadı galiba bizim araç da follow me özelliği yok ya da ben beceremiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size tavsiyem her seyden once yaziliminizi bir guncelleyin. Kendiniz yapamiyorsaniz yetkili serviste yaptirin. Gorustugum bir arkadas guncelleme yaptiktan sonra menuye follow me ayarlarinin geldigini soyledi. Sizin aracta aynisi olur mu bilmiyorum ama denemeden bir sey demek zor. Guncellemenin de bir zarari yok faydasi var sonucta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, tarahumara :

Size tavsiyem her seyden once yaziliminizi bir guncelleyin. Kendiniz yapamiyorsaniz yetkili serviste yaptirin. Gorustugum bir arkadas guncelleme yaptiktan sonra menuye follow me ayarlarinin geldigini soyledi. Sizin aracta aynisi olur mu bilmiyorum ama denemeden bir sey demek zor. Guncellemenin de bir zarari yok faydasi var sonucta.

servise gittiğim zaman güncelletiyim o zaman yine de yardımlarınız için teşekkür ederim hocam. Şimdilik otomatik kapanmayla idare edelim :) gerçekten ellerinize sağlık çok önemli bir işe imza attınız en yakın zamanda bende aracımda deneyeceğim umarım başarılı bir şekilde uygulayabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tarahumara :

Merhaba

şuanki güncelleme versiyon kaç acaba 

ve nerden güncelleyebiliriz?umarım güncellemeden sonra olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba

şuanki güncelleme versiyon kaç acaba 

ve nerden güncelleyebiliriz?umarım güncellemeden sonra olur

56.00.513 suan ki son versiyon. Google dan aratirsaniz cikacaktir karsiniza. Guncelleme adimlarina iyi dikkat edin. Eger anlayamadiginiz birsey olursa yetkili servise yaptirmanizi tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.08.2016 at 01:11, tarahumara :

3 günlük uğraşımın sonunda başarıya ulaştım :D Aracın Rear Body Control Module ünde ufak bir kod değişikliği ile aktif edilebiliyor bu özellik. Yalnız her araç için bu kod değişebiliyor. Rusya forumlarındaki bir arkadaşın da yardımıyla çözdüm. CMU ile hiçbir alakası yok. İstediğiniz kilitleme şeklini CMU dan ayarlıyorsunuz. İster vitesi P den çıkarınca kilitleyecek şekilde isterseniz de araç belli bir hızı aştığında. Kilit açmayı da yine ister vitesi P ye alınca isterseniz kontak kapatınca. Yabancı forumlardaki bazı arkadaşlar CMU da değişiklikler yaparak sonuca ulaşmaya çalışıyorlar. Her aracın fabrikadan çıkarken özelliklerini belirten bir asbuild datası var. Bu datanın bloğunun içinde araçtaki her bir modül için şifreli şekilde tanımlamalar var. Kapıları kontrol eden modül aracın bagajında sol taraftaki bir modül. Bu modül içindeki HEX codelarını Checksumları ile uyumlu bir biçimde değiştirirseniz bu özellik aktif oluyor. Istanbul'daki servise sordum kendim uğraşmadan önce ama bunun mümkün olmadığını söylediler. Yurtdışındaki modellerde ekstra donanımlar varmış sadece yazılım ile olabilecek bir şey değilmiş. Pehh.

dbYloV.jpg

Öncelikle emeğine sağlık. Bu güzel çalışma için çok teşekkür ederiz. Bu işlem için iki sorum olacak:

1- Bu alacağımız parçada ki değişiklikleri arkadaşın gösterdiği gibi mi yapacağız. 

2- Bu parçanın (EML327)  araçtaki bağlantı konnektörü resmini bizimle paylaşabilir misiniz? 

Çok teşekkür ederiz. Bende bu işlemi yapmayı düşünüyorum. Umarım sizinde yardımınızla bunu başarabilirim. 

Not:Araç donanım seviyesi fark ediyor mu? Benim araç Reflex donanım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, cem_guldogdu :

Merhaba,

Cihazın bağlanacağı port aşağıdaki videoda gösterilen port olabilir.

Evet o port bende sonradan gördüm cevap için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...