Jump to content

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Anlaşmalar vs var bu iş mahalle terzisinden kumaş almaya benzemez :D  bir kullanıcı yere göre sığdıramayan kişiler demiş  neye binersiniz falan filan demiş. Söylediğimiz her şeyin sebebini de sunuyoruz; övmesini bildiğimiz gibi eleştitmesini de biliyoruz eleştirdik de. farklı fikirleri hemen tartışılamaz ilan edip anlamakta sorun yaşayan insanlar anlamakta sorun çekebilir. çok şükür bilip bilmeden okumadan polemik yaratmıyoruz.

bu üslubun sahibine,   allah akıl fikir versin kendisine tez zamanda, tartışmayı bile öğrenemedi milletimiz.

Merak edenler için;

Golf'ün üretimi parça tedarik eden firmalar ve VAG grubu arasındaki anlaşmazlıklar sonucunda tedarikçi firmaların parça teminini kesmesi sonucu Golf üretimi durdu.  Belli anlaşmalar var, ve bazı anlaşmaların hiçe sayılması büyük tazminat davalarını ve mağduriyet davalarını da yanında getirecektir. Dolayısıyla tedarikçi firmalar ve VW arasındaki sorunun çok uzun süreceğini sanmıyorum. Bakalım neler olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, EgeG :

Anlaşmalar vs var bu iş mahalle terzisinden kumaş almaya benzemez :D  bir kullanıcı yere göre sığdıramayan kişiler demiş  neye binersiniz falan filan demiş. Söylediğimiz her şeyin sebebini de sunuyoruz; övmesini bildiğimiz gibi eleştitmesini de biliyoruz eleştirdik de. farklı fikirleri hemen tartışılamaz ilan edip anlamakta sorun yaşayan insanlar anlamakta sorun çekebilir. çok şükür bilip bilmeden okumadan polemik yaratmıyoruz.

bu üslubun sahibine,   allah akıl fikir versin kendisine tez zamanda, tartışmayı bile öğrenemedi milletimiz.

Merak edenler için;

Golf'ün üretimi parça tedarik eden firmalar ve VAG grubu arasındaki anlaşmazlıklar sonucunda tedarikçi firmaların parça teminini kesmesi sonucu Golf üretimi durdu.  Belli anlaşmalar var, ve bazı anlaşmaların hiçe sayılması büyük tazminat davalarını ve mağduriyet davalarını da yanında getirecektir. Dolayısıyla tedarikçi firmalar ve VW arasındaki sorunun çok uzun süreceğini sanmıyorum. Bakalım neler olacak

İ20 ile Mazda 3 ü kıyaslayan düşünce ile tartışılmaz dediğin gibi herkesle her yerde tartışılmaz ama seni anlıyorum murat 124' binsen eminim onuda mazda 3 ile kıyaslarsın egonu böyle tatmin ediyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, riot03 :

İ20 ile Mazda 3 ü kıyaslayan düşünce ile tartışılmaz dediğin gibi herkesle her yerde tartışılmaz ama seni anlıyorum murat 124' binsen eminim onuda mazda 3 ile kıyaslarsın egonu böyle tatmin ediyorsun.

1.de de söyledim 2.defa söylüyorum, konuşmaları düzgün okumadığınız için i20 ve Mazda3 kıyaslamadığımızı anlayamıyorsunuz. Umarım okursunuz da anlarsınız. Egonu tatmin bilmem ne gibi boş laflar edeceğinize, yazışmaları okuyun, kendinizi komik duruma düşürmeyin en azından. Egomu tatmin etme niyetinde olsaydım sizin gibi gereksiz polemik yaratırdım merak etmeyin. Her düşüncemi somut bir şekilde kanıtladım zaten, siz hala polemik.. :)  Okumadan etmeden hakaret ediyorsunuz,  anlamak mümkün değil sizin gibileri. Konuşma şekliniz forumun amacına aykırı zaten, ama kime neyi anlatıyorum :)  Daha tanımadığı bireylere karşı nasıl konuşalacağını öğrenmemiş kişilere gel gör fikir beyan et. Siz polemiğe devam edin :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda araçlarını tanıtamadığı sürece vw tarzı opsiyon ile çoğu özelliğini satan firmalar daima bir adım önde olacaktır. Dikkat edin reklamlara yeni mazdalar da olan özellikleri firmalar yeni getirmiş gibi algı yaratıp satıyor. Tamam az araç sat fakat sattığın adamda mazda aldım dediğinde a şöyle makine desin millet.  Bunun önüne geçilmediği sürece her zaman ülkemizde mazda şöyle böyle araç olacaktır. Şuan doğuş iki markayı satsın emin olun mazda ön plana çıkacaktır. Bu kadar donanım ve teknolojiyi daha iyi tanıtacak ve insanlar ulan arabaya bak diyecek. Hepinizin mazdasını eleştiren tipler olmuş olup bu araca binince ulen bu makinede güzelmiş he diyip biz 323lerde mazda bitti sanıyoruz diyen tipler olacak :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar lütfen konu başlığına sadık kalalım. Burası bir otomobil forumu olup, herkes hür bir şekilde düşünce ve fikirlerini paylaşabilir. Bu fikir ve düşüncelere katılmayabilirsiniz, ama saygı göstermek zorundasınız. Kahvehane ağzı ile konuşmalarınızı sonlandırmanızı rica ediyorum. Bu noktadan sonra yazacağınız tüm ilgisiz mesajları sileceğimi bilmenizi isterim. Forum malum üyelere açık olduğu gibi ziyartçilere, misafirlere de açık. İlgisiz alakasız mesajlarla lütfen konuyu kirletmeyelim.. 

İlgi, alaka ve hoş görünüze şimdiden teşekkürler. Keyifli forumlar diliyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomobil ihtiyaç kadar hobi sonuçta. Hyundai'yi ben de tavsiye ettim ancak bir arkadaşın Audi A3 önerisine karşılık. Fakat Mazda 3 yerine Dacia veya Proton gibi bir markanın en ufak kasasını tavsiye etsem bile kimsenin bana gerçekten kızmamasını beklerim. Belki Mazda'dan bıktım, belki hayat tarzım değişti, evimi sattım, vandalların yaşadığı bir mahallede yaşayacağım değil mi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.08.2016 at 15:43, kaan-kahraman :

Mercedes için derler ya o Yıldızın arkasına oturan bir daha başka araca oturamaz diye öyle birşey Mercedes demek ki. Hep bir Mercedes sahibi olmak istedim imkanım da oldu niyetlendim de ama hiç cesaret edemedim nedense. Ama burdan açıklıyorum bundan sonra alacağım araç C180 olacak emoji41.png 2012 sonrası makyajlı kasa emoji3.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam şöyle bir konu var mercedes bana göre a serisi hiç değildir ( reno motorlu ) c kasalar 1.6 motor harıc kı onlarda turkıyeye ozel uretılmıstı yenı kasa e180 e bınmıs olarak soyluyorum o yıldız e kasalarda baslar bana gore eskı kasa e serısı c kasalardan kat be kat saglam ve konforludur eger butcenız uygunsa bır zorlayın derım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen gün oto yıkamacıda beklerken, passat sahibi bir kişi ile muhabbete başladık. Kızıma golf aldım, bende de passat var dedi. Daha sonra -e tabi Volkswagen grubu Mazda'yı satın aldıktan sonra; Mazda güzel araba yapmaya başladı deyince kalktım. Lavaboya gidiyorum deyip uzaklaştım. :tey:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, erdierdi :

Geçen gün oto yıkamacıda beklerken, passat sahibi bir kişi ile muhabbete başladık. Kızıma golf aldım, bende de passat var dedi. Daha sonra -e tabi Volkswagen grubu Mazda'yı satın aldıktan sonra; Mazda güzel araba yapmaya başladı deyince kalktım. Lavaboya gidiyorum deyip uzaklaştım. :tey:

1997 model Passat kullanmıştım zamanında, 1.8 Turbo 150HP'ydi müthis konfor ve performansı vardı. O dönemde Golf sıradan bayağı birşeydi ve Passat ile arasında konfor açısından büyük fark vardı. Ancak şimdilerde benzer yapmaya başladılar galiba o yüzden ne Golf ne Passat'ın eski anlamı kalmadı.

30.08.2016 at 01:14, alpulusoglu :

Hocam şöyle bir konu var mercedes bana göre a serisi hiç değildir ( reno motorlu ) c kasalar 1.6 motor harıc kı onlarda turkıyeye ozel uretılmıstı yenı kasa e180 e bınmıs olarak soyluyorum o yıldız e kasalarda baslar bana gore eskı kasa e serısı c kasalardan kat be kat saglam ve konforludur eger butcenız uygunsa bır zorlayın derım 

2004 te ilk kez cıkan CLE modeline dergiden bakıp bakıp hayran kalıyordum. Cok sağlam ve konforlu bir tasarımı var. Türkiye ye galiba sadece CLS geldi CLE gelmedi

E38dGA.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar gitme hocam sen oraya, karsilasirsin falan bi daha, ya deli eder o adam seni ya katil [emoji23][emoji13] [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konu ile ilgili önceki yorumların çoğunu okumadım, gözlemlerim ve düşüncem şu; uzun tatil süresince yollarda, otel parklarında, şehiriçi park yerlerinde yeni mazda 3 gerçekten çok farklı ve hayranlık veren bir görüntüsü var. Motor performansı beğenilmeyebilir. Ama C segmenti araçlar içinde estetik ve tasarım olarak insana iki defa baktırıyor. Diğer araçlar çokmu kötü? hayır fakat albeni farklı mazda 3' de. Sanırım bağımlılık olayı bundan kaynaklanıyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, revivo73 :

1997 model Passat kullanmıştım zamanında, 1.8 Turbo 150HP'ydi müthis konfor ve performansı vardı. O dönemde Golf sıradan bayağı birşeydi ve Passat ile arasında konfor açısından büyük fark vardı. Ancak şimdilerde benzer yapmaya başladılar galiba o yüzden ne Golf ne Passat'ın eski anlamı kalmadı.

2004 te ilk kez cıkan CLE modeline dergiden bakıp bakıp hayran kalıyordum. Cok sağlam ve konforlu bir tasarımı var. Türkiye ye galiba sadece CLS geldi CLE gelmedi

E38dGA.jpg

benım ılk goz agrım 99 kasa astra idi arada sırada arıza verırdı ama kucuk kucuk sanayıde ıkı dk lık ıslerdı taa o zamanlar golf te astradakı donanım ve motor yoktu vw turkıyeyı gerıde gordugu ıcın yeltenmemıstı orda bı kıl kaptım ben sonra zaten emisyon vs derken ıyıcene ınsanı uzaklastırdılar.resımdekıne bende hayranım hatta uzun sure baka kaldım bende ınanırmısınız 98 kasa e serısındekı donanım su an 2016 clio vb arabalarda hala yok ( ahşap iç trimler elektrikli ısıtmalı koltuklar perdeler vs )  mercedese saygım bundan sonsuzdur adamlar yapmıs hala sorunsuz ve saglam arabalardır . 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.08.2016 at 17:09, erdierdi :

Çok güldüm ya bu volkswagen alanlarda genetik  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ezelden beri Mercedes'e gıpta etmişimdir hep saygıyı hakeden bir marka olmuştur gözümde tıpkı Mazda gibi.Bugün 2005 sonrası eski kasa C serilerine baktım o kadar yeni ve kaliteli duruyorlar ki şaşırdım özellikle 2007 makyajlı olanlar gerçekten çok hoşuma gitti.Bilmiyorum katılır mısınız ama sanki Mercedes en azından C kasalarda kaliteyi biraz düşürdü sanki eski model mercedesler çok daha sağlam ve kaliteli duruyor ve yıllar geçsede eskimiyor harbiden. Zaten son kasa C serileri hiç hoşuma gitmiyor Bi yapaylık hissi var gibi.Kardeşim 2016 C200 kiralamış olumlu tek bir cümle çıkmadı ağzından resmen yerin dibine soktu. Bilemiyorum benim gönlüm hala 2012 sonrası makyajlı c180 Amg lerde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, kaan-kahraman :

Ezelden beri Mercedes'e gıpta etmişimdir hep saygıyı hakeden bir marka olmuştur gözümde tıpkı Mazda gibi.Bugün 2005 sonrası eski kasa C serilerine baktım o kadar yeni ve kaliteli duruyorlar ki şaşırdım özellikle 2007 makyajlı olanlar gerçekten çok hoşuma gitti.Bilmiyorum katılır mısınız ama sanki Mercedes en azından C kasalarda kaliteyi biraz düşürdü sanki eski model mercedesler çok daha sağlam ve kaliteli duruyor ve yıllar geçsede eskimiyor harbiden. Zaten son kasa C serileri hiç hoşuma gitmiyor Bi yapaylık hissi var gibi.Kardeşim 2016 C200 kiralamış olumlu tek bir cümle çıkmadı ağzından resmen yerin dibine soktu. Bilemiyorum benim gönlüm hala 2012 sonrası makyajlı c180 Amg lerde

mercedes için herkes benzeri şeyleri söyleyecektir fakat E230 CDI 2007-2008 Metalik gri mavi renk camlar benim hep favorimdir. Yakın bir arkadaşımız 400.000 km de aldı. Kimseyi 400.000 km olduğuna inandıramazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7c4454728900470e2d97ed6fc0f9dc59.jpg

E serisi derseniz ben bu kasa derim E250 Coupe [emoji41] Ama böyle bir gerçek var bilmem katılır mısınız bana Mercedes almakla bitmiyor iş. Mercedes'i taşıyabilmek lazım ben şimdi bu arabayı öyle böyle borç harç alırım ama ben kamuda çalışan bir mühendisim diyecekler ki sence Nasıl almış bu arabayı [emoji23] Aynı fiyatta passat alsam kimsenin sesi çıkmaz ama Mercedes olunca göze batıyor. Bi mekana gitseniz valesinden garsonuna bahşiş bekliyor. Her gittiğiniz yerde zengin adam muamelesi görüyorsunuz Mercedes olayı bu noktaya taşımış haksız mıyım [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7c4454728900470e2d97ed6fc0f9dc59.jpg

E serisi derseniz ben bu kasa derim E250 Coupe [emoji41] Ama böyle bir gerçek var bilmem katılır mısınız bana Mercedes almakla bitmiyor iş. Mercedes'i taşıyabilmek lazım ben şimdi bu arabayı öyle böyle borç harç alırım ama ben kamuda çalışan bir mühendisim diyecekler ki sence Nasıl almış bu arabayı [emoji23] Aynı fiyatta passat alsam kimsenin sesi çıkmaz ama Mercedes olunca göze batıyor. Bi mekana gitseniz valesinden garsonuna bahşiş bekliyor. Her gittiğiniz yerde zengin adam muamelesi görüyorsunuz Mercedes olayı bu noktaya taşımış haksız mıyım [emoji4]

Hepsini gectim de bmw 1.16'nın bile 10 bin bakımı 1000 tl idi onceki sene... Nasıl olcak o iş? :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O konulara girmedim bile [emoji23] Aslında BMW lerin bakım paketli olanları var bakımları ücretsiz oluyor onlardan bakmak lazım [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...