Jump to content

Yeni Mazda3 (Makyajlanmış) - Mazda Avrupa'nın getireceği Mazda3 ler

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 185
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

27

• Uygar

13

• htuygun

18

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Herhalde 2,3 motorlusu bi 60-70-80milyar falan olur...O kadar para verdikten sonra bi 20-30 daha kor, güzel bi cip alırım. :)

Özhanım 55-60 geçmez be.Bu sınıftaki fiyat bu olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özhanım 55-60 geçmez be.Bu sınıftaki fiyat bu olur.

Abicim bana bu sınıfta bitane yaklaşık ±2,3 motorlu bi araba söyler misin 60 milyarı geçmeyen :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence burada sınıf çok önemli değil . 2.3 LT oldumu direk artıyor fiyatı sınıfa bakmaksızın. Zaten Mazda3 ile Mazda6 nın baz fiyatları arasında çok komik fark var. Geri kalanı vergiden geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim sınıfta 2.3 motorluyu nerden bulucan Özhan? Mecburen sınıf atlattım..

Abi, yaklaşık olarak bakarsak olaya, subaru var, evo var, bora 2,3v5 vardı, var yani bikaç tane sınıfında... :)

Ben yinede yazdığım gibi 60-70-80 civarlarında olacağını sanıyorum satış fiyatının.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim sınıfta 2.3 motorluyu nerden bulucan Özhan? Mecburen sınıf atlattım..

Gelme ihtimali şimdilik yok ama MPS'in motoru  o hacimli ya sanırım konu oradan çıktı birazda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

buradan şu sonuca varıyoruz:

mazda3 de daha fazla güç isteyenler bir kaç hafta arabasız kalarak bırakacaklar arabalarını tuningçilere taktıracaklar turboyu. hem daha ucuza çıkar hem de her sene bavul dolusu parayı vergi olarak ödemezler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla sağlıklı bir turbo olayınada 5-10 bin arası bir paranın rahatlıkla gideceğiini düşünürsek... bence vazgçin mazdadan gidin gti tarzı bir araç alın :D zira mazdada bu duygunuzu tatmin edecek bir araç yok rx-ten başka :D

Kadiiiiir son günlerde çok RX adını duymaya başladık senden. Ne iş?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Mustafa o konuda haklısın ama bu araçlarda tecribeli bir usta var mı onu araştırmak lazım..

piyasada çok iyi ustalar var. İzmit'te bile (bile derken İstanbul'un nüfusunu kıyasladım) turbo uygulaması yapılabiliyor. 106gti üzerine uygulanan turbo ile geçenlerde yapılan speedweekend draglarında birinci olmuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

abi adamlar rahat.. hava filtresi buji manifold headers her bir uygulama basıt yada zor yaptırılıyor... bizde daha uygulamaya başlamadan parça sıkıntısı başlıyor...aksesuar desen zaten yok...

Kadir'im herşey önce istemekle başlıyor. Sen ya da ben bu işin altından zaten maddi anlamda kalkamayız ama yeterli maddi gücü olanlar o biçim hallediyor. Mesela Vedat. Mis gibi çaktı turboyu Lantis'e, şimdi paso çuf çufluyordur büyük ihtimalle. Hadi desen ki motor atmosferik kalacak ve bu haldeyken modifiye yapacağım. O zaman parça sıkıntısı çekersin ama turbo için Mazda'ya özel parça ihtiyacın çok fazla olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Mazda6 olunca çok fazla inceleme şansımız olmadı ama galeride de göreceğiniz gibi çok ciddi değişiklikler yok.  Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi ses kontrol düğmeleri ve göğüsteki kaplamada daha parlak bir malzeme kullanılmış

http://www.mazdaclubtr.com/forum/gallery/1_16_06_08_8_18_56_0.jpg

Gösterge panelinde herhangi bir değişiklik var mı bilmiyorum. Işıklandırmayı da çok göremedik gündüz olduğu için ama araç çalışır haldeyken görüntü aşağıdaki gibi

http://www.mazdaclubtr.com/forum/gallery/1_16_06_08_8_18_56_1.jpg

Alttaki resimde de görüneceği gibi artık Mazda3 lerde de 17" seçeneği var. Hangi ebat lastik kullanılıyor onu not etmemişim ama artık Mazda3 lerde lastik olarak Bridgestone Turanza değil Potenza  kullanılıyor.

http://www.mazdaclubtr.com/forum/gallery/1_16_06_08_8_18_56_2.jpg

Motorda bir değişiklik yok gördüğümüz kadarı ile ama yine de bir resmini koymak istedim

http://www.mazdaclubtr.com/forum/gallery/1_16_06_08_8_18_56_3.jpg

En belirgin dış değişiklik ise led stoplar.

http://www.mazdaclubtr.com/forum/gallery/1_16_06_08_8_18_56_4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben inceledim malı bildigimden hemen bi kıyaslama yaptım :D

dış aksesuarda jant 17 inç olmuş stoplar ledli olmuş

iç aksesuarda gözle görülen amam çok fark yaratmayan(şahsi görüşümdür) bizdeki saten krom olan yüzeyler( direksiyon kumandası, cam kumandaları alrındaki zeminler) piano boyası olarak tabir edilen parlak siyah renkle deiştirilmiş, araç koltuk döşemeleri tekrar makyajsız modeller gibi parçalı dikiş yapılmış, gösterge ve kadranların etrafındaki hız yazan çizgi inceltilmiş bence araçtaki en belirgin değişiklik far ve yağmur sensörü olmuş onun dışında bizdeki saten krom rengindeki kapı kolları direk parlak krom olmuş ben başka bi farklılık göremedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...