Jump to content
Superas

Yay Taktırdım

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest flycat

he tabi siz hep bu yaşda kalacaksınız ya  :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Zaten dertleri orada, 30 ları deviriyorlar teker teker, ağır ağır çıkıyorlar şimdilik ya da öyle sanıyorlar..:D

Bir korku sarmış dört bir yanı....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Zaten dertleri orada, 30 ları deviriyorlar teker teker, ağır ağır çıkıyorlar şimdilik ya da öyle sanıyorlar..:D

Vire 40 :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

:D :D hepimiz yusuf yusuf edioz korkudan hatta hepimiz yusufçuguz :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeBiAnd

Anlamadım ben şimdi 47'lik yay mı taktırıyor İlhan abi. :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Anlamadım ben şimdi 47'lik yay mı taktırıyor İlhan abi. :(

evet evet boşken bile yere sürtsün diyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Özhan yarın gidiyormusun spoiler bakmaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Evet Muratcım, Biran Abi ile 13:30-14:00 gibi buluşup gidicez gelicek misin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Pazar günü Silivri ye gittik, alçaltma ile alakalı hiçbi sorun yaşamadım. :)

Not : Silivri de yolun durumu kötü ve bol tümseklidir de o bakımdan şeyettim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CaRaBeeN

Hayırlısı olsun diyeyim bende geç olsada..

Görüntü de çok iyi olmuş eminim sürüş keyfi de artmıştır..

Açıkçası bende niyetlendim şu işe..

Güle güle kullan Özhan, çok yakışıklı olmuş...:) Ben de bir cesaret giricem sonunda bu işe herhalde..:D

Selman abi napsak netsek?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Yapın yapın, sürüş keyfi inanılmaz arttı...

Ve arabanın altını hiçbiyere sürtmedim şu ana kadar, şöyle birşey daha var, devamlı gittiğim heryere gittim yani artık bir problemlede karşılaşacağımı sanmıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Murat sizin işiniz nisbeten kolay, Özhan'ın da öyle, köroğlu ayvaz bir de küçük eleman ama ben 5 kişiyle ve dolu bagajla zorlanırım diye korkuyorum yeri geldiğinde... Anne-baba 80 lik :) Gerçi Oğuz'a veririm Bırodveyi, dedesiyle babaannesini getirir arkadan Çeşme'ye...:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Murat sizin işiniz nisbeten kolay, Özhan'ın da öyle, köroğlu ayvaz bir de küçük eleman ama ben 5 kişiyle ve dolu bagajla zorlanırım diye korkuyorum yeri geldiğinde... Anne-baba 80 lik :) Gerçi Oğuz'a veririm Bırodveyi, dedesiyle babaannesini getirir arkadan Çeşme'ye...:D

abi o gün sanayide gördüm tümseklerden nasıl gecmeye calıştıklarını boş iken bile bize gelmez yaylı araba aman diyorum iyi düşün ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Düşünüyorum dert etme, iyice düşünmeden altına yatılacak iş değil bu...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Bende taktırmayı düşünmüyorum.Bu haliyle bile araba yüklü olunca sürtüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Yalnız şöyle bişey var, takılan bu daha kısa yayların k=yay sabiti katsayısı üzerindeki orjinallere göre çok daha yüksek, o yüzden araba yaylanmıyor, yani arabaya 5 kişi yüklediğiniz zaman da, araba yere yaklaşmıyor, bunu unutmayın, zaten esas amacı o.Viraja girdiğiniz zaman araba yana doğru eskisine nazaran çok daha az yatıyor böylece aracın yattığı yönün tersindeki lastiklerde daha fazla sürtünme sağlanarak viraj kabiliyeti artıyor.Ayıca kankanın sanayide gördüğü gün benim yaylar takılı halde arabayı kullandığım sadece 2. gündü, acemilik yani... şu an heryerden(benim güzergah) rahatlıkla yan yan gelmeden geçebiliyorum. Zevk meselesi bu abi, keşke önceden yaptırsaydım...Ama altını vurmaktan korkanlarda yaptırmasın tabii... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeBiAnd

Üç beş sürtmeye değer yay takmak be.Araba yılan oluyor.Alt tarafı 250 ytl.Baktın çok zorlanıyorsun sökersin. ;) Ayrıca sürtme ile hiç bir şey olmuyor.Yoksa ben arabayı şimdi  çoktan hurdalığa çıkartmış olmam gerekirdi. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Üç beş sürtmeye değer yay takmak be.Araba yılan oluyor.Alt tarafı 250 ytl.Baktın çok zorlanıyorsun sökersin. ;) Ayrıca sürtme ile hiç bir şey olmuyor.Yoksa ben arabayı şimdi  çoktan hurdalığa çıkartmış olmam gerekirdi. ;D

daha az alçaltmanın yolunu bulunca taktıracam :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MuRDoC_111

abi o gün sanayide gördüm tümseklerden nasıl gecmeye calıştıklarını boş iken bile bize gelmez yaylı araba aman diyorum iyi düşün ;)

abi izmir deki sanayi yollarıda aynı lakin ufak bi sorun bile yasamadım ki abartmıyorum yay olmasaydı belkide sürterdim.. nedenini daha öncede anlatmıstım ki aynı şeyin üstünde Özhan Abi de durmus demekki dogru gözlemlemisim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

abi izmir deki sanayi yollarıda aynı lakin ufak bi sorun bile yasamadım ki abartmıyorum yay olmasaydı belkide sürterdim.. nedenini daha öncede anlatmıstım ki aynı şeyin üstünde Özhan Abi de durmus demekki dogru gözlemlemisim :)

olum siz tek biniyosunuz arabanıza,ben ne tek binerim nede sizin gibi uraşırım tümsekten gecerken :) şu an bile burda sanayide bırak tümsekleri dik yokustan yola inerken bile burnu sürtüyo arabanın

he bulursam 3 cm yerine 1.5 alçaltan bi sistem eyvallah ötesi beni bozar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...