Jump to content

Yeni Seat Ibiza Ortaya Çıktı


Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Seat Leon'dan ilk ipucu kısa bir süre önce yayınlanmıştı. Şimdi ise otomobilin kendisi ortaya çıktı.

 

e9LKl_1485865261_6414.jpg

Küçük sınıfın iddialı oyuncularından Seat Ibiza'ya ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu gelişme ile aracın neye benzediğini öğrenmiş olduk. 

Yeni Ibiza ile eskisi arasında bariz bir fark yok. Zira Seat çizgilerinden ödün vermemiş. Yatay olan sis farları yeni versiyonda dikey hale gelmiş. Farların ucu yukarıya kaldırılmış ve bu araca daha kararlı bir görünüm kazandırmış.

Arka tarafta ise o eski stop lambalarından eser yok. Eskisine göre daha küçük görünüyor, ancak daha keskin. Ayrıca yeni arka tasarım çok daha sportif görünüyor.

Kaputun altında Volkswagen'in bilindik 1.0 üç silindirli motoru bekleniyor. Bir diğer beklenti ise 1.5 litrelik benzinli ve dizel olan yeni motorlar.

Kaynak :http://otomobil.haber7.com/yeni-modeller/haber/2252043-yeni-seat-ibiza-ortaya-cikti

 • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Segmentindeki en idealı araçlardan biri. Ekonomi olsun dinamiklik olsun. Fiyatıda selefi olanlara göre ideal. Belki ülkemize Mazda 2 gelse kıyaslayacak bir durum söz konusu olurdu. yinede son zamanlarda çoğu firma makyaj makyaj diyip geçiştirme yapıyorlar. Ufak tefek opsiyonel alınan teknolojileri pakete ekleyip güncelledik diyorlar. Eskisi gibi komple kasa değişimi olmuyor. 

Bununda dünya genelinde araç satmanın zorlaştığı için olduğunu düşünüyorum. Yeni araç yeni argeler. Peki bu kadar yenilikten kaç adet satıcam ? çok eskiden 5-6 yılda bir kasa yenilerlerdi insanı yenisi almaya teşvik ederlerdi. son 6-7 senedir her sene kasa değiştiren araçlar son senelerde ufak yeniliklerde sene atlıyor. Sanki bazı şeyler eskiye mi dönüyor ?

Öyle de olmalı.(bence) :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir. Ben çok beğendim. Fiyat/performans olarak hep bence Seat bir adım önde oluyor.

 

YENİ 2017 SEAT IBİZA ÖZELLİKLERİ VE DETAYLARI

2017 SEAT Ibiza en yeni bağlantı, konfor ve güvenlik teknolojileriyle geliyor. Yeni kasa Seat Ibiza 2017 Haziran'da yollara çıkacak.
Yeni 2017 SEAT Ibiza Özellikleri ve Detayları

Şimdiye kadarki en iyi Ibiza olan beşinci nesil şirketin ürün portföy yenilemesinde önemli bir adım. Dışarıdan daha kompakt görünen otomobilin iç kabini daha geniş. En yeni bağlantı, konfor ve güvenlik teknolojisi özelliklerine sahip model yenilikçi MQB A0 Platformu ile geliyor. Yeni SEAT Ibiza, en son teknoloji özellikleri, çarpıcı dinamikler ve iç mekanda ve konforda etkileyici bir gelişme ile piyasaya çıkmak üzere. İspanyol markasının en önemli modeli her zaman olduğu gibi aynı genç, işlevsel, sportif ve rahat ruhunu koruyarak tamamen yeni bir tasarıma geçti. Seat'ın özgün karakterini yansıtan yeni bir tasarımla, otomobil daha heyecan verici, vurgulanmış ve aerodinamik yüzeylere sahip ve daha şık ve sportif bir görünüm sunuyor. SEAT Ibiza'nın beşinci nesli, Cenevre Otomobili Fuarı'nda dünya prömiyerini yapacak ve Haziran 2017'de satışa çıkacak.

 

Yeni SEAT Ibiza, çok iddialı hedefler düşünülerek yaratılan tamamen yeni bir model. Otomobil güvenlik, tasarım, performans ve konfor konusunda büyük adımlar atıyor. Kalitedeki bu büyük ilerleme, yeni MQB A0 modüler platformu sayesinde sağlandı. Yeni SEAT Ibiza, bu platformu kullanan Volkswagen Grubu'nun ilk modeli ve bu SEAT'ın grup içindeki önemini vurguluyor. Yeni platform sayısız avantaj sunuyor.

 

1984'te ilk kez piyasaya çıkan Ibiza, SEAT'ın simgesi haline geldi. Bu otomobil markanın tarihinde en uzun zamandır ve en çok satılan modeli ve 5.4 milyonun üzerinde müşteriye ukaştı. Ibiza, SEAT'ın gelecekte şirketin başarısını devam ettirmekte güvendiği Leon ve Ateca ile birlikte üç temel direğinden birisi.

 

Daha kompakt, daha ferah, daha verimli

24r.jpg

Yeni SEAT Ibiza iç mekan genişliğini etkileyici bir şekilde artırdı, ayrıca daha sağlam ve çok daha güvenli. Ekstra 87 mm ile çok daha geniş, önceki modelden iki mm daha kısa ve daha alçak. Her şeyden önce, otomobilin boyutlarındaki değişiklik, yola iyi tutunan güçlü bir otomobil imajı veriyor. Bunun anahtarı ise yeni MQB A0 platformu.

 

Tekerlek izi ön aksta 60 mm, arka aksta 48 mm, akslar arasındaki mesafe 2564 milimetre, bu da önceki nesile kıyasla 95 mm'lik bir artış. Sonuç, çok daha konforlu bir otomobil, geniş bir iç kabin. Örneğin, arka koltuklardaki bacak mesafesi 35 mm artarken, kafa mesafesi ön koltuklarda 24 mm, arkada 17 mm yükseldi. Koltuklar 42 mm daha geniş ve yeni Seat Ibiza bu alanda sınıfının en iyilerinden biri oldu. Bagaj kapasitesi de ayrıca 63 litreye kadar büyütülerek toplam kapasitesi 355 litreye çıkarıldı ve sınıfta en iyilerden birisi oldu. Yükleme yüksekliği de düşürülerek SEAT'ın tasarım ve işlevselliği birleştirmekteki başarısı bir kez daha kanıtlandı.

52017-seat-ibiza.jpg

Yeni SEAT Ibiza'da bulunan tüm motorlar, Euro6 emisyon düzenlemesine uygun, uzun ömür, yüksek verimlilik ve düşük emisyon değerleri ile öne çıkıyor. Seçilebilecek üç alüminyum bloklu, benzinli motor var.

 

Birinci seçenek, 95 veya 115 PS'lik 3 silindirli 1.0 TSI. Bu motor ayrıca turbokompresör, ara soğutucu (intercooler) ve doğrudan enjeksiyon özelliklerine sahip. 2017 yılının sonlarında dört silindirli ve 150 PS güç çıkışı ile yeni bir 1.5 TSI motor da mevcut olacak. Verimli 1.6 TDI dizel motorlar 80, 95 ve 110 PS güç çıkışı seçenekleriyle gelecek. Son olarak, yeni MQB A0 platformu Ibiza'ya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) ile güç sağlayan 90 PS 1.0 TSI motoru da kazandırıyor. SEAT, bu sınıfta bu tip bir motor sunacak ilk üretici. Mevcut şanzıman seçenekleri, 95 PS ve altındaki motorlar için manuel 5 vitesli şanzıman ve daha güçlü motorlar için 6 vitesli şanzıman. Çift debriyajlı DSG 7 vitesli şanzıman, yeni SEAT Ibiza'daki seçeneklerden bir diğeri.

 

Aracın dinamik davranışı, sürüş kalitesi ve sürüş konforu, yeni MQB A0 platformunun yanı sıra % 30 daha yüksek burulma sağlamlığı sayesinde sıra dışı. Yeni SEAT Ibiza, sadece daha fonksiyonel olan 5 kapılı bir kaporta tipi ile sunulacak ancak yeni tasarım 3 kapılı modellerin sportif görünümünü sunuyor. Gürültü kontrolü, titreşim seviyesi ve sürüş sertliği açısından da yeni modelde önemli düzeyde gelişme var. Yeni SEAT Ibiza, daha lüks bir otomobil kalitesi sunuyor. Otomobil hem şehir içinde hem virajlı yollarda ya da uzun yolculuklarda çevik, verimli ve konforlu.

 

Dört donanım seviyesi ve en ileri teknoloji

eeeeeeeeeeevb.jpg

Yeni SEAT Ibiza Reference (giriş seviyesi), Style, FR ve XCellence (en üst seviye) donanım seviyeleri ile geliyor.

 

FR donanım seviyesi en iyi performansın tadını çıkarmak için dinamik ve teknolojik ekipmanlarla birlikte geliyor. Özel tasarlanmış bileşenler arasında, arka difüzör, ön tampon, spor süspansiyon ve özel siyah dış cephe paketi bulunuyor.

 

XCellence donanım seviyesi ise, akıllı ve fonksiyonel ekipmanlarla birlikte daha sofistike ve ayırt edici bir tasarım arayan yeni müşterilere ulaşmayı amaçlıyor.

 

Her iki seviye de aynı fiyata sahip olacak ve farklı sürücü tiplerine en iyi seçenekleri sunacak şekilde tasarlanmış. FR, daha sportif bir otomobil arayan kullanıcılar için, XCellence ise konfor, şıklık ve teknoloji üzerine yoğunlaşıyor.

 

FR ve XCellence sürümleri için LED iç ortam aydınlatması kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renkte sunuluyor. İç ve dış ışıklar için LED'ler enerji tasarrufu sağlarken daha yüksek kalitede aydınlatma sunuyor, böylece daha iyi yakıt ekonomisi elde ediliyor. Ibiza'daki full LED ışıklar (farlar, gösterge paneli, sinyaller ve arka sis lambaları) bu sınıfta yeni.

162017-seat-ibiza.jpg

FR sürümü sert bir süspansiyon içeriyor ve sürücünün tercihlerine veya yol koşullarına uyum sağlamak için Normal ve Spor olmak üzere iki mod ayarı sunuyor. XCellence ise bu seçeneği daha sonraları daha yumuşak bir ayarla sunacak.

 

Yeni Ibiza'ya yerleştirilen sürüş yardım sistemleri, Leon ve Ateca'da halihazırda mevcut iken bu sınıfta oldukça sıradışı olan unsurları içeriyor. Yeni SEAT Ibiza'da Ön Bölge Yardımı, Trafik Sıkışıklığı Yardımı, Uyumlanabilir Hız Sabitleme Kontrolü, motor başlatma düğmesi bulunan Anahtarsız Giriş Sistemi, yeni nesil ön ve arka park sensörleri ve arka kamera bulunuyor. Cam panelli 8 inç dokunmatik ekran SEAT Ibiza'da ilk kez yer alıyor, iç kabindeki uyumdan ödün vermeden en iyi teknolojiyi sunuyor.

 

İç mekanda, yeni modelin en önemli özelliklerinden biri, GSM sinyal yükselticili kablosuz şarj aleti. Bağlanabilirlik açısından, Yeni Seat Ibiza üç seçenek sayesinde her an % 100 ağa bağlı: Apple Car Play, Android Auto ve Mirror Link. SEAT, internet bağlantılı otomobillerde bir öncü olmak ve bu alanda yeni mobilite çözümleri geliştirmekte kararlı. Yıkıcı değişimlerin yaşandığı bir ortamda, SEAT, şehir altyapıları, trafik sistemleri ve kentlerdeki araçların neden olduğu zorluklarla başa çıkmaya hevesli ve bu teknolojileri araçlarının çoğunda sunuyor.

 

Yeni SEAT Ibiza, insanların müzik dinleme biçimini değiştiren, yaşamlara enerji, duygu ve heyecanı getiren bir marka olan Beatsaudio ses sistemi ile ortaklık kuruyor. Yeni ses sistemi dijital sinyal işlemcisi (DSP), 7 adet en iyi kalite hoparlör ve 8 kanallı 300 W amplifikatör kullanıyor.

 

MQB AO Platformu

vfvrfereeeeeee.jpg

Volkswagen Grubu'nun en yeni teknolojisi MQB platformu, farklı modelleri, aynı segmentteki farklı gövde tiplerini ve farklı dingil mesafesi konfigürasyonlarını desteklediği için, daha yüksek imalat esnekliği ve uyumluluk sağlıyor. SEAT'ın son yıllardaki yatırımları ve Ar-Ge harcamalarının bir kısmı, Martorell fabrikasındaki 1. hattı yeni MQB A0 platformuna uyarlamak üzere kullanıldı. Bu sayede SEAT bu teknolojiyi kullanan Volkswagen grubunun ilk markası oldu.

 

Sıcak Şekillendirme teknolojisini kullanan parça sayısı arttı ve bu, ağırlığı azaltmaya ve sağlamlığı artırmaya, dolayısıyla performansı geliştirmeye ve verimliliğe katkıda bulunuyor. Özellikle yeni Ibiza için, 900 robot ve 4000'den fazla kaynak noktasının kullanımı, aracın sağlamlığını garanti ediyor. Lazer teknolojisi ile birlikte nokta kaynağı mükemmel sonuçlarla bileşenleri bir araya getiriyor. Böylece aşırı yapısal sağlamlığa sahip hafif bir gövde ortaya çıkıyor.

 

Tasarım: SEAT DNA'sındaki bir sonraki adım

sdsdsfhh.jpg

SEAT markasının ana direği olarak önemi ve otuz yıldan fazla geçmişiyle Ibiza'nın 5. nesli, tasarım anlamında bir meydan okuma. Yeni nesil için yola çıkarken tasarım taze ve genç ama bir yandan da olgun ve dengeli olmalıydı. Mükemmel oranları, güçlü karakteri ve çevik görünümüyle yeni Ibiza bunu başarıyor. Karakteristik SEAT fırça darbeleri bir sonraki aşamaya taşındı ve SEAT DNA'sının evrimine katkı sağladı. Yeni arabaya göz attığınızda bunun SEAT'ın A0 kategorisinde şimdiye kadar ortaya çıkmış en iyi tasarımı olduğunu görüyorsunuz.

 

Otomobilin ön kısmında üçgen Full LED farlar ve ikonik gündüz sürüş ışığı grafikleri yeni SEAT'ı anında farkedilebilir kılıyor. Ön panjurdaki logo kaput üzerindeki iki karakter çizgisiyle vurgulanıyor. X şeklindeki tasarım, mükemmel bir dinamizm ve inanılmaz görsel istikrar sağlıyor.

 

Ön ve arka çıkıntılar çok kısa, bu da her bir köşedeki tekerleklerle birlikte otomobilin istikrarlı, dinamik ve sportif olmasını sağlıyor. Daha uzun aks mesafesi ve pencere grafikleri, yeni Ibiza'nın boyutunu vurgularken, alt kısma doğru görülen tipik SEAT özelliği kabartılar, arabaya daha etkileyici, üç boyutlu bir görünüm kazandırıyor. Üst yapı, keskin hatları ve pürüzsüz yüzeyleri birleştirerek güzelce şekillendirilmiş. Yeni jantlar, 18 inç'e kadar çıkıyor ve iki ton seçeneği ile zarif bir dokunuş sunuyor.

aqsqsqqd.jpg

Aracın arka kısmı da Ibiza'ya özgü. Arka farlar arabanın çevresini sarıyor, arka kısımdaki orantılı ve iyi aerodinamik performans sunan kabartılarla etkileşiyor. Bagaj kapağının güçlü çizgileri ve tamponlar aracın geniş görünmesini sağlarken ve neredeyse yekpare bir biçim algısı yaratırken, arka reflektörler de arabayı yere yakınlaştırıyor gibi görünüyor. FR donanım seviyesi, arka tamponun her iki yanında yer alan egzoz uçları gibi sportif ayrıntılarla birlikte geliyor. XCellence ise şık krom detaylara sahip.

 

İç mekan açısından, şu an SEAT Leon ve Ateca'da olan tasarım takip edildi ancak buna yeni bir vizyon katıldı. Daha gergin, daha teknik ve hassas çizgiler ve daha hafif oranlar, daha şık bir görünüme ve daha fazla kalite algısına ulaşmak için biraraya getirildi. Otomobilin genç ve dinamik karakteri de korundu. Yapısal olarak, ergonomik performansı ve güvenliği artırmak için iç kısımdaki farklı işlev alanlarının montajında yatay oranlar üzerinde özellikle duruldu, yükseltilmiş konsol da buna bir örnek. Amaç, mükemmel oranlar ve daha geniş bir alan ve konfor hissi sağlamaktı.

3227920907-yeni-seat-ibiza-resim-galeris

Tüm kontroller ve araçlar, sürücünün etrafında ve sürücünün dikkatini yoldan ayırmasını önlemek için mümkün olan en yüksek konumda bulunuyor. Yeni Leon ve Ateca'da olduğu gibi, başlat düğmesi şanzımanın solundaki aynı yerde. Bu aynı zamanda kullanım kolaylığı için mümkün olan en yüksek konum. Yeni SEAT Ibiza sayısız kişiselleştirme seçeneğinin yanı sıra 8 inç dokunmatik ekran ve Full Link bağlantı sistemi gibi kabin içi teknolojilerle geliyor. Kokpit, hava kirliliğini önleyen bir hava filtresi ile korunuyor ve yolcuları her tür allerjenden izole ediyor.

 

Heyecan verici tasarım, dinamik davranış ve yüksek sürüş kalitesi, yolda inanılmaz istikrar ve güvenilirlik hissi, iç mekan kalitesi, kullanımı kolay teknolojiler ve gelişmiş iç mekan yeni SEAT Ibiza'da bir araya geliyor ve bunların iyi bir fiyata sunulması Ibiza'yı gerçekten çekici bir sçeenek yapıyor.

3227664831-yeni-seat-ibiza-resim-galeris

SEAT, İspanya'da otomobiller tasarlayan, geliştiren, üreten ve pazarlayan tek firma. Volkswagen Grubu'nun bir üyesi olan çokuluslu şirketin merkez ofisi Martorell'de (Barselona). Firma araçlarının % 80'inden fazlasını ihraç ediyor ve ürünleri 75'ten fazla ülkede bulunuyor. 2016'da SEAT, 2007 yılından bu yana en yüksek satış rakamına erişerek dünya çapında 410 bin 200 adet otomobil sattı.

 

SEAT üç üretim merkezinde - Barselona, El Prat de Llobregat ve Martorell'de - 14.000'den fazla çalışan istihdam ediyor ve buralarda çok başarılı Ibiza ve Leon otomobilleri üretiyor. Ek olarak, şirket Ateca ve Toledo'yu Çek Cumhuriyeti'nde, Alhambra'yı Portekiz'de ve Mii'yi Slovakya'da üretiyor.

2017-seat-ibiza.jpg

Çokuluslu şirket, Ar-Ge alanında İspanya'nın en büyük yatırımcısı ve inovasyonlar geliştirmeye odaklanmış 1000 mühendisi bir araya getiren bir Teknik Merkez'e sahip. SEAT halihazırda kendi araçlarında en yeni bağlantı teknolojilerini sunuyor ve geleceğin mobilitesi için global dijitalleştirme sürecini başlatmış durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VW grubunda VW haric diger markalar daha alınası bence, en azindan Turkiye sartlarinda. Gerek Seat'in gerekse Skoda'nin araclari dikkati hakediyor gayet guzel ve uygun fiyatlara sahip. Ilk aracim ibiza idi, mazda2 de bakmistim o zaman ama sifir fiyatlari arasinda ucurum vardi. Bu kasa da genel hatlarda degisiklige gitmeden kararinda bir makyaj nasil olmali konusunda ornek olmus.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Zealot :

Bir de dsg ucuz olsa. 

1.0 tsi dsg  gideri var 

Leon'un dsg farkı 3-4 bin lira, bunda da pek farklı bir durum olmayacaktır. 

5 saat önce, M.E.G :

Leon! a çok benzemiş... 80 bin TL den başlar heralde :D 

150 bg ACT DSG si alınır bunun... Canavar olur canavar.....

B sınıfında hep fiyatı uygundu Ibıza'nın şimdi 80 lere varacağını sanmam. FR ve Xcellence için birşey diyemem elbette.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • İlhan
   Yazan: İlhan
   Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı sınıfa yepyeni bir oyuncu dahil olurken SEAT tarihi yakın zamanda ikinci kez bir ilke şahit oluyor.

   Bir süredir ilk detayları ve kameralara yakalanışlarıyla gündemimizde olan SEAT’ın yeni kompakt SUV modeli Arona Barselona’da düzenlenen etkinlik doğrultusunda ilk kez tüm dünyanın karşısına çıktı. Leon ve Ibiza hamlelerinin ardından SEAT’ın bu yıl içerisinde karşımıza çıkardığı son model olan Arona üretildiği MQB A0 platformuyla Ibiza ile benzer bir altyapıyı sunuyor. Geçtiğimiz dönemde sizlerle de paylaştığımız görseller doğrultusunda bizleri yanıltmayan ve beklenildiği gibi ailenin diğer üyeleriyle benzer bir tasarımı beraberinde getiren aracın içerisinde de bu benzerlikleri görmek mümkün.

   Toplamda 4.138 milimetre uzunluğa sahip olan Arona bu yapısıyla yeni Ibiza’dan 79 milimetre daha ileride bizleri karşılıyor. SEAT’ın iç yaşam alanı konusunda da oldukça iddialı olduğu aracın sunduğu bagaj hacmiyse 400 litre olarak veriliyor. Abisi Ateca’da olduğu gibi SEAT’ın alışık olduğumuzu güncel yüzüne sahip olan Arona ışıklandırma grubu, hava girişleri ve jantlarıyla bunu fazlasıyla hissettiriyor. Ibiza’da gördüğümüz kokpiti beraberinde getiren araçta 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik multimedya ekran bu anlamda en çok dikkat çeken parça. Donanım seviyelerine göre değişen özelliklere baktığımızdaysa; kablosuz telefon şarjı, arka kamera, kör nokta uyarı, arka trafik asistanı, adaptif hız sabitleyici, ön bölge asistanı, park asistanı, anahtarsız giriş, yokuş kalkış kontrolü gibi özellikler ön plana çıkıyor.

   Arona'da yer alacak motor ve şanzıman seçenekleri şu şekilde yer alıyor;
   1.0lt 3 silindir turbo-benzin 95ps ve 115ps
   1.5lt 4 silindir turbo-benzin 150ps
   1.6lt 4 silindir turbo-dizel 95ps ve 115ps 
   Bu motorların tümünde 6 ileri manuel şanzımanın yanında 7 ileri DSG otomaik şanzıman da opsiyon olarak yer alacak. Ayrıca bazı ülkelerde 1.6lt atmosferik-benzin 110ps motor da sunulacak ancak ülkemizde satılacağını sanmıyoruz. 1.0lt turbo-benzin motorun 90ps gücünde bir CNG versiyonu da 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacak. 
   Kör nokta uyarı sistemi, arka trafik uyarısı, adaptif hız sabitleme, çarpışma uyarısı ve benzeri güvenlik sistemlerin standart veya opsiyon olarak sunulacağı Seat Arona'nın ülkemizde 2017 yaz sonunda satışa çıkacağını ve fiyatının da giriş seviyesinde 1.0lt 95ps ve 6 ileri manuel şanzıman ile 80.000TL'den başlayabileceği tahminleri var.

   Kaynak: LOG
  • İlhan
   Yazan: İlhan
   Seat‘ın ilk SUV modeli olma özelliğine sahip Ateca‘nın Türkiye’de satışa çıkacağı tarih, sunulacak motor ve donanım seçenekleriyle birlikte fiyatları resmiyet kazandı.
   Üretim hayatına Volkswagen grubunun bünyesinde devam eden İspanyol üretici Seat’ın ilk SUV modeli olma özelliğine sahip ATECA’nın Türkiye’de satışa sunulacak motor seçenekleriyle birlikte satış fiyatları da resmiyet kazandı. Segmentindeki en yenilikçi SUV modellerinden biri olan Ateca’nın Türkiye’de geniş bir motor yelpazesiyle sunulacağını ve belirlenen fiyat aralığının beklenenin altında olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

   Dış tasarımında Full LED far teknolojisi kullanılan Ateca’da, yenilikçi trafik sürüş asistanı ve şehir içi acil frenleme fonksiyonu gibi güncel güvenlik ekipmanları bulunuyor. Kokpitte yer alan 8 inçboyutundaki dokunmatik ekran (donanım seçeneğine göre değişebiliyor) Full Link bağlanabilirlik özelliğine sahip. Seat Ateca Reference, Style ve Xcellence olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. Giriş seviyesindeki Reference serisinde 16 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, 5 inç dokunmatik renkli medya sistemi, elektrikli park freni, yedi hava yastığı, yorgunluk tespit sistemi, XDS ve ön bölge asistanı gibi giriş seviyesine göre fazlasıyla tatmin edici özellikler sunuluyor. Orta seviye olan Style donanımda ise Reference’a ek olarak 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 8 inçdokunmatik ekran, LED arka stop lambaları, Climatronic, krom tavan rayları ve arka park sensörleri farklılık gösteriyor.

   Türkiye’de en üst seviye donanım paketi olarak satılacak olan Xcellence‘da parlak siyah radyatör ızgarası, koyu renk camlar, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar dış hatlarda dikkat çeken değişimler arasında. Xcellence ile birlikte standart olarak gelen teknoloji paketi, karşılama ışıklı Full LED ön farlar, Seat sürüş profili, ön-arka park sensörleri, anahtarsız giriş ve çalıştırma, geri görüş kamerası, park asistanı ve elektrikli kolay açılır bagaj kapağı ile markanın neredeyse tüm teknolojik donanımlarının sunulduğu bir donanım olarak öne çıkıyor. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya sistemi kablosuz şarj ünitesiyle akıllı telefon şarjını ilk defa olarak kablosuz yapmayı mümkün kılıyor.

   Motor Seçenekleri
   Seat Ateca’da diğer modellerde olduğu gibi çeşitli hacimlerde benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alıyor. Benzinli motor gamının giriş seviyesinde yer alan 1.0 litre hacmindeki motor 115 beygirlik bir güce sahip. 1.4 litre‘lik motor benzinli motor seçeneğinde ise grubun diğer modellerinde de sunulan aktif silindir teknolojisi (ACT) ile birlikte geliyor ve 150 beygir güç üretiyor. Bu motorların yakıt tüketim verileri ise yüz kilometre’de 5,2 ile 6,0 litre arasında, 1.4 litre hacmine sahip motorlarda DSG ve 4Drive (4×4) seçenekleri de sunulan opsiyonlardan.

   Motor gamının dizel ayağında ise 115 beygir güce sahip 1.6 litre ve 190 beygir güce sahip 2.0 litre‘lik seçenekler sunuluyor. Tüketim değerleri yüz kilometre’de 4,3 litre ile 5,2 litre arasında değişen dizel motorlarda sadece 190 hp güce sahip 2.0 litre’lik seçenekte otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi sunuluyor. Kasım 2016‘dan itibaren satışına başlanacak olan Seat Ateca’nın 84.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Motor seçenekleri ve donanım sevileri yükseldikçe bu fiyatın 120.000 TL‘ye kadar çıkması bekleniyor.
    
   Kaynak: Log
  • Efebey
   Yazan: Efebey
   Markalar standart yol otomobillerini araziye uyarlamak için epeyce vakit harcıyor.

   Leon Cupra Cross Sport'ta bunlardan sadece biri. 
   Model standart modele göre büyük değişimlerle karşı karşıya.
   İlk olarak standart modele göre 41 mm daha yüksek bir boyuta sahip. 
   Leon Cupra Cross Sport'un arazi karakteri vurgulanması için tampon altlarındaki eklentiler siyah renkle kaplanmış.
   Çamurluk kenarlarına kadar uzanan bu ayrıntılar modelin güçlü görünmesini sağlamış. Siyah bir boya dedik ancak bunun piyano siyahı olması gözlerden kaçmadı. 
   Modelde 2.0 litre 296 Hp gücünde bir motor bulunuyor. 
   Modelin dört çeker olduğunu da söylemek gerekir.

    

  • Efebey
   Yazan: Efebey
   Yenilenen Seat İbiza'nın, 1.0 EcoTSI versiyonu ile 54500 Liradan başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa çıkıyor.

    
   SEAT’ın başarılı model ailesi Ibiza’nın makyajlı kasası, yeni verimli motorları, geliştirilmiş konfor öğeleri ve kişiselleştirme paketleriyle donatılarak Ağustos ayında satışa sunulmuştu. Kasım ayı itibarıyla Ibiza’nın 1.0 lt’lik EcoTSI 110 hp DSG versiyonu da SEAT Yetkili Satıcılarında yerini alıyor. 
   SEAT’ın, bir dizi yenilikçi teknoloji, kişisel donanım seçenekleri, ek güvenlik sistemleri, yeni bağlantı ve bilgi-eğlence sistemleriyle donatarak yollarla buluşturduğu Ibiza ailesine yeni bir üye eklendi: Ibiza 1.0 lt EcoTSI 110hp DSG. Teknolojik donanımı ve düşük yakıt tüketimi ile sınıfında öne çıkan Ibiza 1.0 lt EcoTSI, 54 bin 500TL den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satın alınabiliyor.
    
   Yeni motorla son derece verimli
   Tamamen yeni geliştirilen 1.0 litre hacme sahip, üç silindirli, 110 HP güç üreten benzinli motor, 200 Nm’lik tork değeriyle çekiş gücünü ispat ederek, Start & Stop özelliği ile olağanüstü bir verimlilik sağlıyor. 1.0 lt EcoTSI motor, 100 km’de ortalama 4,4 lt’lik yakıt tüketimi ve km’de 102 gr’lık CO2 salınımı değerleriyle de dikkat çekiyor.
    
   Style donanım seviyesinde sunulan model, önemli konfor ve güvenlik donanım özelliklerini içinde barındırıyor. Renkli dokunmatik ekran, otomatik klima, Bluetooth, LED gündüz sürüş farları ve LED arka stop lambalarının standart olarak sunulduğu Ibiza 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG, geniş renk, opsiyon ve aksesuar seçenekleriyle kişisel tarz ve tercihlere uyumlu hale getirilebiliyor.
    
   3 farklı kasa tipi
   Ibiza’nın verimli motoru 1.0 lt EcoTSI 110 HP ailenin tüm kasa tiplerinde sunuluyor. Style donanım seviyesinde sunulan 5 kapı Ibiza 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG, 54 bin 500 TL’den; Ibiza ST 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG ise 55 bin 500 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satın alınabiliyor.
    
   Ibiza SC 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG ise FR donanım seviyesinde sunulmakta olup, 56 bin TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satın alınabiliyor.
    

    

    

×
×
 • Yeni Oluştur...