Jump to content

Mazda6 Yakıt Tüketimi Ortak Konu

Guest maz14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

titreyerekte olsa hızı gösterebilmesi büyük meziyet bence :D;D:D_o arada sen kaptırmıssın galiba abi, arkadas gösterdigine göre sana hızı :D

sorma İrfan nasıl kaptırmışım hemde,servisten Bülent abinin sana bahsettiği hadise de budur işte  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 180
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

25

• Selman

12

• redrock

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

İrfan ben de yanımda çocuklar varken daha fazla basamam doğrusu da o, otoyolda bir şey olacağından değil ama önüne kedi çıkar, köpek çıkar, keçi çıkar....Benim değil ama babamın iki keçi leşi vardır Çeşme yolunda...Ben de hayvana vurmayayım derken, arabayı çıkartırım dağlara taşlara...

İkincisi adamlar bir tek şey söylediler o da ilk binde fazla zorlamayın, ne gerek var.

Hepinize bir tavsiyem olsun, altınızdaki araba çok iyi, o açıdan şüpheniz olmasın, ama ortalık sığır ve deve dolu, daima karşınızdakini, önünüzdekini, onların her an her şeyi yapabileceklerini, hatta karşı şeritten bir tekerleğin sınır tecavüzü yapabileceğini, hatta alttan geçerken yukarıdan bir arabanın tepenize konabileceği gibi şeyleri de düşünün.....Çok evhamlı gördüm kendimi bu defa da...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"İrfan ben de yanımda çocuklar varken daha fazla basamam doğrusu da o, ..."

Sevgili Selmancığım,

Bir bölümünü alıntıladığım yukarıdaki mesajının bana anımsattıkları;

Büyük yeğenim Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Korosu'nda sanatçı olduğu için haftada iki-üç gün koro çalışmaları haricinde genellikle haftasonlarını cuma gününden başlayarak haftabaşına kadar ailesiyle birlikte Kuşadası'nda geçirirler.

Kendine ait otomobiliyle bazen yalnız bazen de eşi ve çocuğuyla Kuşadası-İzmir yolunu "su yolu" haline getirmiş durumda haliyle.

Bir gün otobanda sürat yapmak üzerine konuşurken çoklukla kilometre hız göstergesini sona vurdurduğunu övünçle söyleyince; ben de kendisine; "E be yavrum, kendinizi düşünmüyorsanız, şu bebeyi düşünerek kontrollü araç kullansan!..", diyince; "Yok amca!.. Yanımda, yanımızda çocuk varken sürat yapmıyorum. Çocuk olmadığı zamanlarda sürat yapıyorum" diyince, bu kez tümden patladım; "Pekâlâ, güzel dersin, hoş dersin de, sizlerden biri olmayınca veya Allah korusun ikiniz de (anne ve baba) olmayınca bu çocuk, bu bebe, bu sabi; dünya cangılının orta yerinde ne yapar? Kime "anne, kime "baba" der", diyince yeğenimin yüzündeki o donma halini anlatamam.

Adeta donup kalmıştı. O günden sonra araç kullanımı hâle-yola girmişti.

Hülasa ve de ezcümle "sürat iyi değildir." diyerek, grubun yaş ortalamasını yükseltenler olarak genç arkadaşlarımızı, iki gözümüz olan gençlerimizi uyarabilelim derim.

Selâm, sevgi, saygı bâkidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili Selmancığım,

Bir bölümünü alıntıladığım yukarıdaki mesajının bana anımsattıkları;

Büyük yeğenim Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Korosu'nda sanatçı olduğu için haftada iki-üç gün koro çalışmaları haricinde genellikle haftasonlarını cuma gününden başlayarak haftabaşına kadar ailesiyle birlikte Kuşadası'nda geçirirler.

Kendine ait otomobiliyle bazen yalnız bazen de eşi ve çocuğuyla Kuşadası-İzmir yolunu "su yolu" haline getirmiş durumda haliyle.

Bir gün otobanda sürat yapmak üzerine konuşurken çoklukla kilometre hız göstergesini sona vurdurduğunu övünçle söyleyince; ben de kendisine; "E be yavrum, kendinizi düşünmüyorsanız, şu bebeyi düşünerek kontrollü araç kullansan!..", diyince; "Yok amca!.. Yanımda, yanımızda çocuk varken sürat yapmıyorum. Çocuk olmadığı zamanlarda sürat yapıyorum" diyince, bu kez tümden patladım; "Pekâlâ, güzel dersin, hoş dersin de, sizlerden biri olmayınca veya Allah korusun ikiniz de (anne ve baba) olmayınca bu çocuk, bu bebe, bu sabi; dünya cangılın orta yerinde ne yapar? Kime "anne, kime "baba" der", diyince yeğenimin yüzündeki o donma halini anlatamam.

Adeta donup kalmıştı. O günden sonra araç kullanımı hâle-yola girmişti.

Hülasa ve de ezcümle "sürat iyi değildir." diyerek grubun yaş ortalamasını yükseltenler olarak genç arkadaşlarımızı, iki gözümüz olan gençlerimizi uyarabilelim derim.

Selâm, sevgi, saygı bâkidir...

Abi yazılarını okumak ne büyük keyf yaa :) Bu yazıların en eski forumda vardı da ben mi fark etmedim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedat abi yazdıkların tamamen doğru, katılıyorum ama benimkiler artık bebeliği geçtiler, yakında onlar bize bakacak da o bakımdan yani, geleceğimi düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi yazılarını okumak ne büyük keyf yaa :) Bu yazıların en eski forumda vardı da ben mi fark etmedim ?

Sedat abimiz oradaki seviyeyi pek beğenmediği ya da yeterli bulmadığı için izlemekle yetinirdi genellikle...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Sağol Selmancığım, teşekkürler...

Diğer, yani eski forumda pasiftim genellikle...

Burası bizim yerimiz, hepimiz kardeşiz ya, onun için samimiyetinize ve hoşgörünüze sığınarak yazıyorum...

Kusur olursa affola...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedat abi yazdıkların tamamen doğru, katılıyorum ama benimkiler artık bebeliği geçtiler, yakında onlar bize bakacak da o bakımdan yani, geleceğimi düşünüyorum :D

Allah seni onlara, onları sana bağışlasın...

Tüm grup arkadaşları ve ailelerini de...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim süratim moralimle ilgili canım sıkkınsa yaşama sevincim bitmişse basıyorum ölürsemde ölim diye ama olmuyo yoksa keyfim yerindeyse çok sakin kullanırım hatta herkeze yol veririm bide volkan senin araba düz vitesmi yoksa otomatikmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim süratim moralimle ilgili canım sıkkınsa yaşama sevincim bitmişse basıyorum ölürsemde ölim diye ama olmuyo yoksa keyfim yerindeyse çok sakin kullanırım hatta herkeze yol veririm bide volkan senin araba düz vitesmi yoksa otomatikmi?

Otomatik ve Sedan İzmir'i bozar Ahmetciğim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ozaman bu otomatik viteslerin düz viteslere göre daha az hız yaptığı tezimi destekliyo

O bir tez değil zaten, fabrika çıkış verilerine göre bilimsel bir gerçek....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bugün 560 km de ışık yandı, arabayı alırken doldurulan ilk depo....Yol bilg.. daha 40 km gösteriyordu..

Ortalamam 7.5.....

Güzelyalı Shell'e girdim ama orada da 97 oktan olmadığı için doldurmadım, az aldım mecburen, böylece yol bilgisayarını kontrol şansımı da kaybettim....

valla çok ii kullanmıssın selman abi bide ben 97 ile 95 oktand pek fark göremedim ama 95 oktanlar bile farkediyor guzuya sadece shell yaradı burda...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O bir tez değil zaten, fabrika çıkış verilerine göre bilimsel bir gerçek....

sadece opellerde otomatikler daha az yakıyor düz den onlarada otomatik demeye 999 şahit lazım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar Dayım İstanbul a varmış,burdan depoyu doldurduktan sonra vardığında tekrar doldurmuş...87 milyonluk benzin almış...yaptığı kilometre 495...çok çok iyi bi rakam bana göre  :-X

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demekki 5 ileri A/T ile 4 ileri arasında biraz fark var. Ben Mersin den buraya km de 19 ykr yaktım..

Acaba diyorum benim şanzımanı değiştirsemmi :) Parcalar uyarmı ? Ne kadara mal olur ?

Değermi ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...