Jump to content
Azizbekir

1. Nesil Mazda 3 (BK) Reflektör Işıklandırma

Tavsiye Edilen Mesajlar

Azizbekir    21
Azizbekir

Merhaba herkese . oncelikle isiklandirmak istedigim yer fotodaki isaretli yerler.

Bunlar vidali degil tampona bir tirnakla tutunuyor . tamponun altina yatip reflektoru cikariyoruz

Reflektoru acmak icin sicak maket bicagi kullandim . en zor kisim bu . 

Ayirdiktan sonra aydinlatma olarak cob led kullandim . bir delik acarak kabloyu disari cikardim ve reflektörü kapattim . kapatirken sivi conta kullandim . 

Henuz yerine oturtmadim . elektrigi plaka aydinlatmasindan alarak montajini yapacagim . 

Basit bir işlem sadece acarken sabir ve titizlik istiyor . camin catlama ihtimali var . sicak maket bicagiyla tumunu kesip komple kaldirmak gerekiyor cami. 

Umarim ayni islemi yapmayi dusunen arkadaslara yardimi olur imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3

Adsız.jpg

IMG_20170405_205515.jpg

IMG_20170405_205543.jpg

IMG_20170405_210002.jpg

IMG_20170405_212128.jpg

IMG_20170405_212204.jpg

IMG_20170405_213109.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.580
Mehmet Özdemir

elinize sağlık. hazırları da satılıyordu, böyle daha orijinal gözükmüş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    89
Çağlar Bayur

çatlatmadan sökebilmek iyi beceri tebrikler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Azizbekir    21
Azizbekir

son hali de bu 

foruma.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness    228
kindness

elinize sağlık güzel olmuş, üstelik hazırlarını da aratmamış...

Bu arada arka stop lambaları çok koyu değil mi? Yani yaptığınız reflektör olmasa frene bastığınız belli değil.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Azizbekir    21
Azizbekir
09.04.2017 at 21:06, kindness :

elinize sağlık güzel olmuş, üstelik hazırlarını da aratmamış...

Bu arada arka stop lambaları çok koyu değil mi? Yani yaptığınız reflektör olmasa frene bastığınız belli değil.. 

Tesekkur ederim . evet zaten reflektorleri o yuzden aydinlattim . stoplarin renk cumbusu halinden sikilip plastidip ile karartayim dedim . sadece 2 kat hizlica gectim ama yine de isigi kesti . fren yapinca isik siddeti arttigi icin pek sorun olmuyor 

IMG-20170404-WA0001.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    218
Renegade
13 dakika önce, Azizbekir :

Tesekkur ederim . evet zaten reflektorleri o yuzden aydinlattim . stoplarin renk cumbusu halinden sikilip plastidip ile karartayim dedim . sadece 2 kat hizlica gectim ama yine de isigi kesti . fren yapinca isik siddeti arttigi icin pek sorun olmuyor 

IMG-20170404-WA0001.jpg

Güvenlik sorunu oluşmuş, (fren lambaları) trafikte en önemli unsurlardan biri, görmek ve görülmektir. Reflektör led'leri iyi bir çalışma olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mst1934    4
mst1934

Reflektör camını nasıl ayırdın parçadan bende yapmak isterim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Azizbekir    21
Azizbekir

maket bıçağını ısıtıp keserek ayırdım . elin yatkın değilse dramel bulup daha düzgün ayırmanı tavsiye ederim maket bıçağını fazla ısıtırsan fazla bastırırsan parçayı eritip aşındıracaktır . kapatmakta zorluk çekersin .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.