Jump to content
quiteguide

Mazda 3 Otomatik Şanzıman Filtresi

Tavsiye Edilen Mesajlar

tansu87

@quiteguide hocam temsili gönderdiğin foto mesajındaki kod ile eline ulaşan parça kodu biraz farklı. Uyum da sıkıntı olur mu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Bilmiyorum, bende olmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu

Sanziman filtre degisimine 900 lira diye mazda merser servisine buradan bazi hareketlerimle selamlarimi iletirim. Tesekkurler yetkili servis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Servis ve parça fiyatları böyle aşırı tırmanmaya devam ederse satarım aracı. Hem piyasada servis orijinal ürün yok hem de fiyatlar uçmuş. Daha da uçacağa benziyor. Aynı model filtre 120 lira ikitelli ford orijinal parçacılarda. Mazda da 420. Ayıptır be kardeşim. Bir de üstüne yağ değişimi için 900 fiyat çekmişler. Yakındır bu gidişle araba da satmayacaklar servisleri de kapatacaklar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eras06

Mazda 6 2009 model yağ filtresi arıyorum buradaki filtre ile aynı mı yoksa farklı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
40 dakika önce, Eras06 :

Mazda 6 2009 model yağ filtresi arıyorum buradaki filtre ile aynı mı yoksa farklı mı?

Servisten alın derim. Pahalı bir parça değil ve yağ filtresinde yan sanayi hep soru işaretidir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eras06
10 dakika önce, tansu87 :

Servisten alın derim. Pahalı bir parça değil ve yağ filtresinde yan sanayi hep soru işaretidir. 

Filtre 540 tl gibi bir fiyat ford focus Mazda 3 ile bire bir uyumlu Mazda 6 için böyle bir durum var mı bilmiyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
7 saat önce, Eras06 :

Filtre 540 tl gibi bir fiyat ford focus Mazda 3 ile bire bir uyumlu Mazda 6 için böyle bir durum var mı bilmiyorum 

Yağ deyince motor yağı anladım. Pardon. Evet şanzıman filtresi serviste pahalı. 6’nın şanzımanı ford ile benzer mı bilmiyorum. Ama servisi arayıp aracınızın şase numarasını verip parça numarasını alabilirsiniz. Mazda 3’ün orijinalinden bu filtre çıkıyor. Bunu bulmak kolay. Ford yedek parçacılarda veya internette var. 

A2511CBD-89FC-497E-AD46-F61899B01DBE.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
7 saat önce, Eras06 :

Mazda 3 2010 filtre ürün oem kodu FNC1-21-500A

Mazda 6 2009 filtre Ürün oem kodu FNC1-21-500A

Yani evet mazda 3 ün linkteki filtresi uyumlu.

Kontrol:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda&vin=

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eras06
9 saat önce, tansu87 :

Yağ deyince motor yağı anladım. Pardon. Evet şanzıman filtresi serviste pahalı. 6’nın şanzımanı ford ile benzer mı bilmiyorum. Ama servisi arayıp aracınızın şase numarasını verip parça numarasını alabilirsiniz. Mazda 3’ün orijinalinden bu filtre çıkıyor. Bunu bulmak kolay. Ford yedek parçacılarda veya internette var. 

A2511CBD-89FC-497E-AD46-F61899B01DBE.jpeg

Evet aynısı çok sağol.

9 saat önce, Mutlu Tekir :

Mazda 3 2010 filtre ürün oem kodu FNC1-21-500A

Mazda 6 2009 filtre Ürün oem kodu FNC1-21-500A

Yani evet mazda 3 ün linkteki filtresi uyumlu.

Kontrol:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda&vin=

Bu site güzelmiş yağı da eneos eco atf veya moly 1200 atf kullanmayı düşünüyorum usta bana mobil 3309 aldırmıştı ama onu iade edip bunlardan birini kullanmayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.