Jump to content

Mazda 2'ye Aisin 500 Supercharger

jamesjay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

9 dakika önce, quiteguide :

Kesinlikle katılıyorum üstat,

Malum, düşük devir & ara hızlanmalarda hantal bizim 2. nesil otomatik makinalar.

Şehir içi sorun yokta, uzun yolda hele bir de rampada arkadan kaptırıp gelen varsa araç sollamak ya da onu göze alamayıp vites/devir düşürmek can sıkıcı.

Bakalım sonucu hep birlikte göreceğiz, ok yayadan çıktı bir kere.

Allah utandırmasın.

Gazan mübarek olsun hocam. :)

@Attiwolf senin ilgini çekebilir konu, sen de takip et. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Zealot :

Allah sonumuzu hayır etsin 

En kötü ihtimal, maliyetine sahibindene koyarız, ama siz öyle şey yaptırmazsınız bana :clap:

Bu arada satıcı 'adam' çıktı, sevdim keratayı, son mesaj da motivasyonu iliğine kadar verdim.

aisinnn.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, quiteguide :

En kötü ihtimal, maliyetine sahibindene koyarız, ama siz öyle şey yaptırmazsınız bana :clap:

Bu arada satıcı 'adam' çıktı, sevdim keratayı, son mesaj da motivasyonu iliğine kadar verdim.

aisinnn.jpg

Bi tanısan @Zealot ve @zoptrik kardeşlerimi ilk cümleyi yazmazdın :D 

Çok sabırlı bir insan Ufuk. Onun yerinde ben olsam 50 defa altımdaki aracı satmış veya yakmıştım. Olabilecek en kötü durum 1-2 gün yerine montajın, ayarların 1 hafta sürmesi. 

Haksız mıyım lan @Zealot usta :D 

iyi forumlar @zoptrik.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, M.E.G :

Bi tanısan @Zealot ve @zoptrik kardeşlerimi ilk cümleyi yazmazdın :D 

Çok sabırlı bir insan Ufuk. Onun yerinde ben olsam 50 defa altımdaki aracı satmış veya yakmıştım. Olabilecek en kötü durum 1-2 gün yerine montajın, ayarların 1 hafta sürmesi. 

Haksız mıyım lan @Zealot usta :D 

iyi forumlar @zoptrik.....

İlk cümle de bir sıkıntı yok, sadece daha rahat hissetmeleri adına  en kötü durum senaryosu.

Müsait bir zamanda, montajı zealot veya zoptrik ustanın 1 günde halledebileceklerinden eminim. 

Gerekçelerini kendilerine zaten ilettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, quiteguide :

İlk cümle de bir sıkıntı yok, sadece daha rahat hissetmeleri adına  en kötü durum senaryosu.

Müsait bir zamanda, montajı zealot veya zoptrik ustanın 1 günde halledebileceklerinden eminim. 

Gerekçelerini kendilerine zaten ilettim.

Takıldım ben hocam, sıkıntı var demedim :) 

İnşallah sıkıntısız halledecekler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Satıcı da ne laf anlamaz adammış arkadaş. :D 2. nesil 1.6 motor demişin hala yok 1.5 mu sıkıştırma oranı çok yüksek birşeyler yapman lazım felan demiş. 

Valla iş olursa o sonraki 10 kişinin arasındayım ben de. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, M.E.G :

Takıldım ben hocam, sıkıntı var demedim :) 

İnşallah sıkıntısız halledecekler...

Biliyorum, ustalar sağlam meg hocam, bilgilerine, tecrübelerine güvenim olmasa girmezdim bu işe. Buraya da yazıyorum, belirtilen rakamlar/sınırlar dahilinde olumlu sonuç alırsak sadece onların sayesinde olacak, olumsuz bir netice tamamen benim mesuliyetimde. 

4 dakika önce, Mutlu Tekir :

Satıcı da ne laf anlamaz adammış arkadaş. :D 2. nesil 1.6 motor demişin hala yok 1.5 mu sıkıştırma oranı çok yüksek birşeyler yapman lazım felan demiş. 

Valla iş olursa o sonraki 10 kişinin arasındayım ben de. 

Mesajlar biraz geç gelip gidiyor aliexpress de o yüzden mutlu, yoksa iyi niyetli eleman belli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Servet :

Bu kompresör motor yağı ile mi yağlanıyor yoksa kendi yağımı var?

75-90… 40-50 ml şanzıman yağı konulacak. Boş geliyor.yasalar nedeniyle yemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Servet :

Hımm, ben motor yağı ile yağlanır diye düşündüm. Ve hatta kendi aracıma yapsam motor sistemi ile yağlarım. Ömürlük olur mis gibi

Şanzıman ve motor yağı gibi supercharger in içindeki yağında belirli bir kullanım sonucu değişmesi gerekli diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, Servet :

motor sistemi ile yağlarım.

demiş... aşırı açacaksan yağ soğutucusu ilavesi ile yağla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Çağlar Bayur :

demiş... aşırı açacaksan yağ soğutucusu ilavesi ile yağla

Güzel oldu buq. Eywallah

Yorum bağlantısı