Jump to content

Mazda Genel Müdürü Nurkan Yurdakul: Çok Satmak Her Şey Değildir

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bakıma sadece yağ olarak bakmamak lazım. Arabaya bakılıyor :) garantin bitse bile iyi niyet garantisinden faydalandırıyorlar . 1 yıllık bakım ile 2 kere 6 ay ayni hesaba geliyorsa sıkıntı yok şahsen. Aksine memnun olurum :) ben de doktora 6 ayda bir gidiyorum [emoji12] bir kere gitmedim erteledim iyi olmadı [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garanti hususunda firma gerçekten iyi bir nokta da. elbette olumsuzluklar yaşayan vardır ve olacaktır ama genel itibariyle müşterileriyle ilgililer. Cidden yoruldum artık :) konu uzayıp gidiyor pes ettim ben :) ama işin gücün arasında kilometre dolmadan 6 ayda bir servise gitmek istemiyorum :) gerçi zorlayan da yok. İş olsun :) ama Nurkan bey yılda bir geliyorlar demiş. Bu hususu düzeltmek lazım. Şunu da kabul etmek çoğumuz arabamızı dikkat ediyorum guzu güvercin vs. olarak seviyoruz . madem öyle 6 ay da bir de servise gitsin ne olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yaa bunlarda kafa yok sen fuarlara falanda katılma bilmem ne, çık o zaman komple pazardan kardeşim toplat arabalarını millet arabanı alıyor birde bakım için servis arıyor. nasıl bir mantık sizinki anlamıyorum  

Fuarda stand açarak satışını misli ile katlayan kaç firma var? Firma her yaptığı masrafı tüketiciye yansıtır. Bunun en canlı örneği A3 ile cx3'ün satış rakamı. Cx3 kaç gömlek üstün audi'den. Bizde tok kapı sesi takıntısı olduğu sürece mazda ağzı ile kuş tutsa hikaye. Adamlar hilebazlık yaptı ama hâlâ satışları tavan. Araç markası ülkemizde prestij olarak görülüyor, mazda bunu aşamaz. Halbuki işlevsellik ve gerçekten araç olarak bakıldığı zaman bazı şeyler değişir ülkemizde mazda adına.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Servet :

Cx3 kaç gömlek üstün audi'den

seat exeo = bildiğin A3 ün tıpkısı geldi de satmadı... içi bile aynı idi, sadece far ile stop değişik. Kapı sesi de aynı tok tu.

edit A4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Servet :

Fuarda stand açarak satışını misli ile katlayan kaç firma var? Firma her yaptığı masrafı tüketiciye yansıtır. Bunun en canlı örneği A3 ile cx3'ün satış rakamı. Cx3 kaç gömlek üstün audi'den. Bizde tok kapı sesi takıntısı olduğu sürece mazda ağzı ile kuş tutsa hikaye. Adamlar hilebazlık yaptı ama hâlâ satışları tavan. Araç markası ülkemizde prestij olarak görülüyor, mazda bunu aşamaz. Halbuki işlevsellik ve gerçekten araç olarak bakıldığı zaman bazı şeyler değişir ülkemizde mazda adına.

Eğer zamanında Sabancı Toyota değilde Mazda dağıtımcısı olsaydı şu andaki Toyota dan daha fazla Mazda olurdu Türkiyede  bence reklam görsellik ve dağıtımcı önemli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Çağlar Bayur :

seat exeo = bildiğin A3 ün tıpkısı geldi de satmadı... içi bile aynı idi, sadece far ile stop değişik. Kapı sesi de aynı tok tu.

Exeo, a4 ün aynısıydı abi... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce Merser mazda bayine mazda 3 hb benzinli kırmızı siyah deri power sense modelini almak için girdim ! Ve yine alamadan çıktım ! Modeli 5 ay sonra getirteceklerini söylediler yani 2017 model 2017 sonunda gelecek 2018 sonunda tahminen yeni motor ve yep yeni mazda 3 piyasaya çıkar diye düşünüyorum ! Ve yine büyük bir üzüntü ile alamadan çıktım okadar parayı gözden çıkarıp! Benim gördüğüm şey mazda kendine çok güveniyor istediği şartlarda araba keyiflerine göre satıyor benim gibi ilk defa almak isteyenide soğutuyor helal mazda Türkiye helal olsun bu kafayla bir adım ileri gidemezsin! 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok satmak marifet değil sözü bence Lamborghini ve Ferrari gibi araçlarda geçerlidir.Mazda gibi her çeşit ve sınıf modelleri olan bir marka çok satmalı Türkiyede.Türkiye Mazda sorumluları niye boyle açıklama gereğinde bulunmuş:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Çağlar Bayur :

çay bitti.. ne dediğimi biliomuyum ben ;D

Şuan gelse satar ama. Seat' ın o zamanlar yüzüne bakmıyorlardı. Şuan ibiza, leon zibil gibi satıyor. Exeo da satardı diye düşünüyorum :) 

Bu ne çay sevdasıdır abi, kötü madde bağımlısı gibi çay, çay :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

''Biz de en fazla  bekleyen parça 3 günde geliyor'' diyor ama bir yedek anahtarı 10 gün bir kapı sacını yine 10 günden fazla beklemişliğim var.''Geliyor'' derken Avrupa dan İstanbul'a geliş süresinden  bahsediyor.Önemli olan servis kaydı açıldıktan sonra yine aynı servise geliş süresidir.Kelime oyunlarına gerek yok.Koskoca TR de en çok sarf edilen bir yedek anahtar,bir kaporta bulundurmuyorsan bu nasıl yedek parça yönetim sistemidir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok araç satmıyoruz diyor ancak y.parça en ucuz markalardan biriyiz diyor.

Citroen forumunda 2012 Citroen C3 kullanıcısı ön kapısındaki 30cmlik dış kapı fitili ayrılmaya başladı, servise gittim yenisi 250TLydi dedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi de arkadaşlar bazen hiç eleştirirken haksızlık yaptığımızı düşündünüz mü ? şöyle ki genel itibariyle yaşadıklarımızı biliriz. ama diğer müşterilerin gözünden bakalım birde '' nissan kullanıcıları https://www.sikayetvar.com/nissan-micra-icin-parca-beklerken-biz-parcalandik , https://www.sikayetvar.com/nissan-genel-mudurlugun-musteriyi-magdur-etmesi , https://www.sikayetvar.com/nissan-yedek-parca-temini , https://www.sikayetvar.com/nissan-20000-bakim-ucreti , volkswagen kullanıcıları https://www.sikayetvar.com/volkswagen-servis-cok-yetersiz-ve-suresi-de-cok-uzun , https://www.sikayetvar.com/volkswagen-yedek-parca-bekleme-suresi-2-haftayi-gecti , https://www.sikayetvar.com/volkswagen-araclarin-serviste-bakim-onariminin-yapilmamasi , https://www.sikayetvar.com/volkswagen-turbo-basligi-bekliyoruz-1-aydir .....'''' arkadaşlar bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bir tek biz problem yaşamıyoruz. Ama görüyorum ki en az problem yaşayanlar olarak en çok eleştirenlerde bizleriz. eleştirmek kötü değil bizler markaya araçlarımıza değer veriyoruz. ancak çok acımasız olmayalım :)  yabancı birisi olarak bu forma baksam mazda almam. Ne var ki eski alman italyan ve fransız araç kullanıcısı olarak ilk dizel ve japon arabam. ama bu saatten sonra mazda dan vazgeçeceğimi sanmıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, ozmazda :

Az önce Merser mazda bayine mazda 3 hb benzinli kırmızı siyah deri power sense modelini almak için girdim ! Ve yine alamadan çıktım ! Modeli 5 ay sonra getirteceklerini söylediler yani 2017 model 2017 sonunda gelecek 2018 sonunda tahminen yeni motor ve yep yeni mazda 3 piyasaya çıkar diye düşünüyorum ! Ve yine büyük bir üzüntü ile alamadan çıktım okadar parayı gözden çıkarıp! Benim gördüğüm şey mazda kendine çok güveniyor istediği şartlarda araba keyiflerine göre satıyor benim gibi ilk defa almak isteyenide soğutuyor helal mazda Türkiye helal olsun bu kafayla bir adım ileri gidemezsin! 

beylikdüzü mazda avrupayla bı görüsün orda olabılır ıstedıgınız ozellıkte 1tane 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Sertang :

beylikdüzü mazda avrupayla bı görüsün orda olabılır ıstedıgınız ozellıkte 1tane 

İstanbul bayilerinin verdiği cevaplar aynı abi. Ayrıca ortak havuzda Yok . Barselona'da yokmuş fabrikada üretilip gönderilecekmiş ! Ne özel bir adamım benim için bir tane Japonya'dan üretilip getirilecekmiş komik işte kabullenmek zor almak için en doğru zamandı 2 yıl içinde zaten yenisi gelecek ! Teşekkür ederim bilgi için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul bayilerinin verdiği cevaplar aynı abi. Ayrıca ortak havuzda Yok . Barselona'da yokmuş fabrikada üretilip gönderilecekmiş ! Ne özel bir adamım benim için bir tane Japonya'dan üretilip getirilecekmiş komik işte kabullenmek zor almak için en doğru zamandı 2 yıl içinde zaten yenisi gelecek ! Teşekkür ederim bilgi için.

İstediğiniz VW'i istediğiniz bayiden istediğiniz gibi ayni gün alabiliyor musunuz? 2 yılda değil her sene yenisi geliyor :) ülke kotası çok etkiledi şimdi biraz daha rahatlayacak ama zaman alır. 2017 modeller zaten haziranda -Temmuz üretimi olacak. Ülke şartlarını unutuyoruz , sanki her şey ucuz bol Mazda eksik :) motorin aldım 4.65, geçen hafta 4.42'ydi.

İstediğiniz aracın 2016 makyajlı bulunur 2017 henüz üretilmedi :)

''Biz de en fazla  bekleyen parça 3 günde geliyor'' diyor ama bir yedek anahtarı 10 gün bir kapı sacını yine 10 günden fazla beklemişliğim var.''Geliyor'' derken Avrupa dan İstanbul'a geliş süresinden  bahsediyor.Önemli olan servis kaydı açıldıktan sonra yine aynı servise geliş süresidir.Kelime oyunlarına gerek yok.Koskoca TR de en çok sarf edilen bir yedek anahtar,bir kaporta bulundurmuyorsan bu nasıl yedek parça yönetim sistemidir?

Ülkemizde Mazda deposu yok, daha doğrusu Avrupa'da sadece bir tane depo var. Parca maliyetlerini düşürmek için yapılmış bir tercih . İstanbuldan Elazığ'a kargo 3 günde geliyor. Bütün firmalar da aynı. Bunun için Mazda'yı suçlamak ne kadar gerçekçi ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teyp çalındı Ford MK4 mondeo'un. 2010 model araç. Servisten 45 günde çıktı, teyp çerçevesi olmadığı için
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap verme ihtiyacı duyanlar benim yazılarıma cevap verebilirler, vermelidir de zaten. Forum amacı nedir yani bir birimizi pohpohlayarak sanal ortamda tatmin etmek mi?

Ha Nurkan beyi eleştiriyoruz diye çeşitli bahaneler üretilip sevgili yöneticilerimizden uyarı alıyorsak profili silin gitsin bir kişi eksik tatmin olmaya devam edersiniz !!!

Gerçekleri konuşun ve objektif olun, markanın kazanımları böyle olur. Susarak uyarı vermekle değil !!!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, AreY :

Ha Nurkan beyi eleştiriyoruz diye çeşitli bahaneler üretilip sevgili yöneticilerimizden uyarı alıyorsak profili silin gitsin bir kişi eksik tatmin olmaya devam edersiniz !!!

Gerçekleri konuşun ve objektif olun, markanın kazanımları böyle olur. Susarak uyarı vermekle değil !!!

hakaret veya kötü sözler olmadıkça, uyarı veren bir yönetim şeklimiz yok. özgürce fikirlerin konuşulabildiği bir forum hedefimiz. 

şimdi gördüm, mesajınızın bir kısmı editlenmiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...