Jump to content
MsquL

Uzun far sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

MsquL

Evett aracımı alalı henüz 4 gün oldu ve bir sorun ile karşılaştım işin içinden çıkamadığım için sizlerden bilgi edinmek durumundayım. 

Araçta far sensörü olduğu için far açma kolundaki ayar "auto" da duruyor hava karardığında farlar otomatik yanıyor, buraya kadar sorun yok herşey yolunda ancak bu akşam uzun açmak icab etti lakin far kolunda ki seçenek auto da iken uzun çalışmadı bende acaba uzunlarımda sorun mu var hiç mi çalışmıyor düşüncesi ile sellektör denedim uzunlar var evet akabinde manuel olarak farları açıp uzun deneyince çalıştı. Buradaki sorun 2 tane mazda 3 getirdik arkadaşımın aracında aynı şeyleri denedim hem auto hemde manuelde iken uzunları aktifleşiyor benim araçta ise sadece manuelde aktifleşiyor şaşırdım ! 

Aracı aldığım bayide ki satış temsilcime ilettim olayı o da ilginç buldu yarın hem plazadaki araçlarda deneyeceğini hemde servisten bilgi alacağını söyledi ama yarını beklemeden ön bilgi edinmekte fayda var :-

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

HBC ( High Beam Control ) aktif olabilir mi ? Aşağıdaki videoda var nerede olduğu.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
MsquL
Bir saat önce, Burak :

HBC ( High Beam Control ) aktif olabilir mi ? Aşağıdaki videoda var nerede olduğu.

 

Teşekkür ederim söylediğiniz HBC aktifmiş onu pasifize edince düzeldi. :tey:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...