Jump to content

2009 Mazda RX-8 40. Yıl Özel Seri Aranıyor

Tunahan03

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Uluç Pulat :

Evet 103 binde rektefiye olmus ve guzel yapilmis ekrem ustada sasirdi normalde bursada yapilmis araclar hic boyle olmuyo dedi evet sol yukari geciyo sizde oyle degilmiki baska nereye koyulcak biraz beni aydinlatirsan sevinirim abi ben pek bilgili degilim senin kadar :) bu sene nisan yapicam yoksa hayatta satmam zaten rx8 farkli bir dunyaymis

Birde bizim fatih abinin midnightblue aracida boyle geri vitese geciyodu 

@Revivo73 5 ilerimi abi seninki onlar sag arkada diye biliyodum ben

Senin RX-8 Series I fakat üstündeki R3 yani Series II şanzumanı. Muhtemelen şanzuman perte çıktığı için yeni şanzuman bakıldı Series I şanzumanı bulamayınca R3 şanzumanı taktılar. S1'e S2 şanzumanı takınca çok altta kalır

PrBQgb.jpg

Bursa'da senin aracı gördüğümde muhtemelen onu yükseltmişlerdi ancak yine de alçaktı:

jWjBaW.jpg

Sana satılmadan önce vites kolunu biraz daha yükseltip orjinal S1 yüksekliğine getirmiş olmalılar. Fakat o kadar yükseltilirse muhtemelen vites kolunun hareket mesafesi de artar yani vitesleri değiştirirken kol daha uzun santim hareket eder ki o  spor kullanıma pek uymayabilir.

Karşılaştırma için benim Rx-8'in vites kolu. Geri vites sağ arka yönde. RX-8'te 5 ileri diye birşey yoktur. Hepsi 6 ileri.

Q7WQNy.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

@Revivo73 abi senin normal meslegin mit ajan filanmi yav benim arabanin direksiyon kaplanmadan onceki resmini nerden buldun valla helal olsun baska bildigin varmi benim arabayla ilgili:D

Demek ekrem usta o yuzden sordu bana r3 vites topuzu niye taktin diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Uluç Pulat senın arac ızmırdeydı. sonra balıkesıre geldı. kıralık arac olarak kullanıldı. sonra motorunu yedıler. bursada senın aracın motoru yapıldı sonra bıraz daha kıralık kullnıldı balıkesırde. sonra ızmıre satıldı. sonra bursaya gıttı sanırım.. yanı bayagı hırpalandı senın arac :D sen toparlamıssındır umarım. zaten bayagı masraf ettıgını soylemıssın.. güle güle kullan. ama kotu bır mazısı var aracının :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlisiniz var bursadan direk buraya geldi motor yenilendikten sonra :)

Gecmisi onemli degil simdi baya topladik debriyaj merkezlerinden abski balataya akuye kadar hersey degisti devirdaim pompasi filan suan cok sukur aknti yok birtek yaylari yukselticektim ama satma karari aldim nisan filan var bu sene :) mazda 3 ude satiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
19.06.2017 at 16:13, Uluç Pulat :

Yanlisiniz var bursadan direk buraya geldi motor yenilendikten sonra :)

Gecmisi onemli degil simdi baya topladik debriyaj merkezlerinden abski balataya akuye kadar hersey degisti devirdaim pompasi filan suan cok sukur aknti yok birtek yaylari yukselticektim ama satma karari aldim nisan filan var bu sene :) mazda 3 ude satiyorum

mustafa dıye bır abıdeydı. motor yapıldıktan sonra balıkesıre geldıgıne emınım o zaman buluşma yapmıstık :) ama kıralanmadan tekrar sıze satılmıs olabılır. tekrardan gule gule kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
22.07.2017 at 19:46, Tunahan03 :

Bu araçaki farı adıne acaba nasıl temin edilebilir çok hoş duruyor bilgisi olan var mı 

FB_IMG_1491588052703.jpg

bunu yapanlar var trdede. neon serıt ısıklardan alıp yapmıslardı sanırım. farı acarak bırseyler yapmıslardı dıye bılıyorum. ama detayını bılmıyorum. yapılmayacak bırsey degıl yanı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...