Jump to content
kanuni1973

2. Nesil Mazda 3 AT Vites Konum Sensörü Arızası - Usta Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

kanuni1973    2
kanuni1973

merhabalar. bugün başıma gelen bir olayı aktarmak isterim. aracımın şanzumanında bir hata oluştu. soluğu özcan mazda servisinde aldım. 

tosun usta lakaplı özcan ustamın tavsiyesi ile mustafa isimli bir arkadaşa yönlendirdi. orda arkadaş son derece titiz ve konusunda hakim bir kişiydi. 

aracı cihaza bağladı ve arızanın vites şalterinden (vites konum şalteri) kod numarası p0705 idi.  1 saat içinde arızayı halletti ve çok cuzi miktarda bir üzret aldı.

eğer şanzuman arızanız varsa her marka araca bakan mustafa'yı arayabilirsiniz. iş yeri 3. sanayide sedef oto diye geçiyor. 

ama mustafa orda  sadece şanzuman üzerine çalışan biri. 

nacizane tavsiyemdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.493
Mehmet Özdemir

nasıl bir arıza belirtisiydi acaba? belirtmemişsiniz ama aracınız otomatik şanzımana sahip herhalde. geçmiş olsun, kolayca halletmenize sevindim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kanuni1973    2
kanuni1973

aracın vites geçişleri normal ama arıza ışığı yanıyordu. özellikle vitesle konum değiştiriken.. mesela d ve p arasında 5-6 defa oynayınca arıza lambasını yakıyordu. 

lamba yandıktan sonra vites geçişlerinde vuruntu yok ama tutarsızlık vardı . mesela bazen 2 den yukarı bazen de 3 ten yukarı çıkmıyordu. 

araç otomatik şanzuman unutmuşum belirtmeyi. teşekkür ederim sorunuz için sayenizde daha ayrıntılı yazma fikri verdiniz bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

geçmiş olsun.

Vites konum şalteri deniyorsa aklıma vites konum sensörü geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kanuni1973    2
kanuni1973

aynen 

değşik şekilde anılıyor bu parça

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.