Jump to content
bozkurt358

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Şanzıman Arızası

Tavsiye Edilen Mesajlar

DoctoR    34
DoctoR

- Öncelikle geçmiş olsun. Şanzıman sorununun garantiden çözülmüş olmasına sevindim. Japon firmasına da bu yakışırdı zaten. 3. nesil Mazda 3 otomatik kafamda soru işaretleri oluşturdu maalesef.

- Hayırlı olsun kazasız belasız inşaAllah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

Benzinli de kullandık dizel de. Ben kullanırken anormal bir vuruntu hissetmedim. Normal sayılabilecek vites geçişleri mevcut araçta. Arıza durumunu bilemem ama bizim kullandıklarımız ya test aracı ya da düşük km forumdaşların araçlarıydı. Bir cvt gibi geçiş bekleyemezsiniz. Sonuçta dişli var geçiş var. dsg gibi de saçmalamaz. Yapay değildir. Skyactive BMW nin ZF sinden sonra en başarılı şanzuman bence. ZF ayrı bir dünya. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anafor2016    0
Anafor2016

Hic kullanmadim ama Peugeotdaki aisin üretimi EAT 6 hakkında da çok övgü ile bahsediliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.249
Fotifoti
17 saat önce, Anafor2016 :

Dizelde sıkıntı yok sanki

Sürekli geri bildirimler üretimde dikkate alındığı için dizeller gelene kadar sorunlar çözülmüş olabilir, keza yemi benzinlilerde de sorun çıkmayacaktır.

16 dakika önce, Anafor2016 :

Hic kullanmadim ama Peugeotdaki aisin üretimi EAT 6 hakkında da çok övgü ile bahsediliyor. 

Aisin marka, mazda kendi yoluna gitmek istedi. Bence gayet başarılı, sessiz, konforlu, keyifli bir şanzıman. Gaz pedalıyla istediğin gibi istediğin vşteste gidiyorsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bozkurt358    36
bozkurt358

Arkadaşlar dün itibariyle aracımı teslim aldım :)

Öncelikle Mazda Herter servisine,Asalat Bey'e çok teşekkür ederim. ilgilendiler, değişim süresince ön ayak oldular.

Kendilerinden yetkili servis olarak, arkadaş olarak son derece memnunum.

Forumdaki arkadaşlara da çok tesekkür ederim moral verdiler, fikir verdiler. :)

Bu da mazdaya geri gönderilen cenazemiz :)

20170807_181021.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim    88
vethekim

Kazasiz belasiz kulanin isallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik
08.08.2017 at 18:06, bozkurt358 :

Arkadaşlar dün itibariyle aracımı teslim aldım :)

Öncelikle Mazda Herter servisine,Asalat Bey'e çok teşekkür ederim. ilgilendiler, değişim süresince ön ayak oldular.

Kendilerinden yetkili servis olarak, arkadaş olarak son derece memnunum.

Forumdaki arkadaşlara da çok tesekkür ederim moral verdiler, fikir verdiler. :)

Bu da mazdaya geri gönderilen cenazemiz :)

20170807_181021.jpg

Muhtemelen ufak bir plate, selenoid vs arızası vardır. Koca şanzumanı geri istemelerinin sebebi bu arızanın kaynağını araştırmak. Bu firma için bir şanzumandan çok daha kıymetli. Geçmiş olsun. Güle güle eskitin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    660
Katil Balina

muhtemelen bubdan sonra kulağınız hep şanzımanda olacaktır ama bunun aracı kullanma keyfinizin önüne geçmesine izin vermeyin.

olur böyle şeyler ve tamiri yapılır. aracınızın keyfini çıkarın. 

geçmiş olsun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko    441
okkko

@Tarahumara bu tcm reseti ehil olmayan kişiler yaparsa şanzuman saçmalamaya başlar. O sebeple bunu okuyan bir derdi varsa yetkili servise gitsin bunu vcm bağlantısı ile yapsınlar. Manuel yöntemde prosedürün hatalı tamamlanma ihtimali çok yüksek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.108
Tarahumara
3 dakika önce, okkko :

@Tarahumara bu tcm reseti ehil olmayan kişiler yaparsa şanzuman saçmalamaya başlar. O sebeple bunu okuyan bir derdi varsa yetkili servise gitsin bunu vcm bağlantısı ile yapsınlar. Manuel yöntemde prosedürün hatalı tamamlanma ihtimali çok yüksek...

o zaman siliyorum abi başınıza iş açmasınlar :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim    88
vethekim

Kalibrasyon hassas is. Ehil kisiler tarafindan serviste yapilmasi taraftariyim. Biraz iyilestirme yapayim derken sanzumanida kitleyebilirsiniz. Pilav-bulgur hesabi....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.