Jump to content
mcagris

3. Nesil Mazda 3 Bose Patlak Hoparlör

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oscaryasa

Ne Merser, ne de Çekmeköy Akyıldız tamir, yapıştırma işine girmek istemiyor. Koruyucuyu Akyıldız'a ısmarladım, takılırken gerekirse kendim yapacağım.  Biraz da orada nazım geçer diye düşünüyorum. Bose ürünü de olsa tamiri bu kadar basitken Servis hizmeti kapsamında olması gerek. Mazda servis ufacık sorunumu çözmüyorsa beni yavaş yavaş oto sanayi servise itiyor demektir. Bu devirde mantıklı mı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
1 dakika önce, Oscaryasa :

Ne Merser, ne de Çekmeköy Akyıldız tamir, yapıştırma işine girmek istemiyor. Koruyucuyu Akyıldız'a ısmarladım, takılırken gerekirse kendim yapacağım.  Biraz da orada nazım geçer diye düşünüyorum. Bose ürünü de olsa tamiri bu kadar basitken Servis hizmeti kapsamında olması gerek. Mazda servis ufacık sorunumu çözmüyorsa beni yavaş yavaş oto sanayi servise itiyor demektir. Bu devirde mantıklı mı? 

Ben Herter'den Asalet Bey ile görüştüm, garantisi bitse de bayramdan sonra giriş yapılacak, gelen cevaba göre hareket edilecek. Yurt dışı forumlarında araştırdığım kadarıyla oralarda Cx-5 için bülten yayınlanmış, sonuçta Mazda 3'te olan sistem de Bose, onda olan sorun bunda da var. Bence Mazda bu aracı da dahil etmeli diye düşünüyorum. En azından yenileme olmasa bile tamiri yapılmalı, sorunsuz bir şekilde teslim edilmeli. Garantisi bitse de kronik bir arıza.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan

Bende dün sağ ön kapıyı söküp hoparlörü tamir ettim. Hoparlörün nerdeyse yarısı paslanıp yerinden ayrılmıştı, tüm pasları zımparalayıp temizledim. Daha sonra tutkal ile her tarafını güzelce yapıştırdım. Şu an için sorun düzelmiş görünüyor, tutkalın ömrü ne kadar olacak göreceğiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
umut hancı

Slm arkadaşlar elimde bir çift ön kapı hopörlör koruyucusu var,kendi aracımın kapılarında yoktur diye burak arkadaşımızdan satın almıştım. Benim kapılarda cıkınca elimde patladı.) isteyen varsa satabilirim 100 tl.

6808C35C-D9BF-4638-9AC2-29B77483E813.jpeg

64283B30-9B27-4FCC-B578-D5D160740E93.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
20 saat önce, umut hancı :

Slm arkadaşlar elimde bir çift ön kapı hopörlör koruyucusu var,kendi aracımın kapılarında yoktur diye burak arkadaşımızdan satın almıştım. Benim kapılarda cıkınca elimde patladı.) isteyen varsa satabilirim 100 tl.

olup olmadığını nasıl anlayabiliriz. sökmemiz mi gerekir? bende yoksa talibim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oscaryasa
On 8/21/2018 at 3:31 PM, Katil Balina said:

Mesaj daha önce düşse ben alabilirdim ama KD45-66-A61 ürünü Akyıldız'dan ısmarladım.  Uygun olmasa söylerlerdi sanırım.  Yine de takıp kullanan yoksa benimkiler geldiğinde bilgi veririm.

On 8/21/2018 at 3:31 PM, Katil Balina said:

Aynı sorunu ben de iki defa yaşadım. İlk seferinde garanti içinde olduğu için 10. ay 2015'de değiştirmişlerdi.  Geçen ay tekrarlayınca garanti süresi 1 yıl olduğu için sorunu araştırdım.  Aşağıdaki videoyu buldum, ingilizce ama zaten izleyince de anlaşılıyor.  Burada da bahsedildiği gibi nemden kaynaklanan paslanma ve yerinden ayrılan parçanın yapıştırılması ile sorun çözülüyor gözüküyor.  Bu arada forumlarda gördüğüm koruyucu "

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

bende durum şu, var mı yok mu bilemedim.

dediğim gibi yoksa alıcısıyım

20180821_163458.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
15 saat önce, Katil Balina :

20180821_163458.jpg

Sizinkinde var gibi sanki..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers

Selamlar 

Bende de sag hoparlorde ayni sorun var. Garanti bitti ama bakimlari hep izmir yeni serviste yaptirdim. Ucretsiz degisim yaparlar mi acaba yada ben acip mi tamir etsem bilemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
20 dakika önce, Les_Chevaliers :

Selamlar 

Bende de sag hoparlorde ayni sorun var. Garanti bitti ama bakimlari hep izmir yeni serviste yaptirdim. Ucretsiz degisim yaparlar mi acaba yada ben acip mi tamir etsem bilemedim.

Dolar 3.70 iken tanesi 850 tl civariydi haporlorun, ucretsiz degisim yaparlar mi, zor gibi... Yapistirarak onaran ve kullanmaya devam edenler mevcut forumda, denenebilir. Yine de bi sromak gerek tabi servise.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
8 hours ago, Holydao said:

Dolar 3.70 iken tanesi 850 tl civariydi haporlorun, ucretsiz degisim yaparlar mi, zor gibi... Yapistirarak onaran ve kullanmaya devam edenler mevcut forumda, denenebilir. Yine de bi sromak gerek tabi servise.

Bugun arayip sorayim servise olmadi kendim deneyeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
umut hancı
21.08.2018 at 15:31, Katil Balina :

25.08.2018 at 20:54, Katil Balina :

20180821_163458.jpg

Evet sizin kapılarda var

20.08.2018 at 19:17, umut hancı :

Slm arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın işlerden sebeb foruma bakmaya fırsatım olmadı. Almayı düşünen arkadaşlar olursa 05331630283 ulaşabilirler. Ayrıca garantisi biten  arkadaşlar elimde bir takım cok temiz ön disk var 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oscaryasa

Merhaba,  sizde de koruyucu olan parça var gibi duruyor.  Ben de yeni ısmarladığım parça takıldıktan sonra aynı (ya da çok benzer) parçanın çıktığını görünce şaşırdım.  Değişimi yapan servis yetkilisi yeni parçada izolasyon farkı olduğunu söyledi.  Kendim görmediğim için emin olamadım.  Aracım 2011 model olduğu için izolasyonlu parça varsa hangi yıldan itibaren var bilmek lazım.  İzolasyonun zaman içinde yıpranması da sözkonusu olabilir.

Hoparlörü tamir ederken gördüğüm, Bose'un hoparlörün metal kısmındaki kaplamasının nem, ıslaklık  sebebi ile kabarması ve hoparlörün hareketli parçasının da bununla beraber ayrılarak cızırtı yapması.  Bunu önlemenin en önemli yolu araç yıkamada kapı altları (marşpiye) kısmına tazyikli su tutulmaması olabilir. 

Benim hoparlör Scotch güçlü yapıştırıcı ile elime de kullan at eldiven takarak, öncesinde ince zımpara ile kabaran boya vs. zımparalayarak temizleme sonrası yapıştı ve sorun halloldu gözüküyor.  Ne kadar dayanır bilmem ama gelişme olursa yazarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers

Selamlar

Izmir yeni servis kayit acildi patlak hoparlor ve direksiyon soyulmasi ile ilgili fakat henuz bir donus yok. Ariyorum biz size donecegiz diyorlar donen kimse yok. 2014 model 43 binde bir aracta bunlar okuyorsa ileride nelerle karsilasiriz acikcasi korkmaya basladim. Servislerin ve Mazda Turkiyenin ilgisizligi ayri bir mevzu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.