Jump to content
Ayyıldız

Mazda 3 Supap Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

erehwon

evet soğukta daha belirgin hale geliyor. Sanırım dediğiniz gibi subap görünüyor.

Bilgiler için çok teşekkürler.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
DeKLaRe

Yaklaşık 3-4 aydır araçta bir tekleme, titreme sorunu vardı. LPG kaynaklı olduğu için çok önemsemiyordum. Hatta lpg ayarını yaptırdıktan sonra şikateyim %80 oranınad azalmıştı. Fakat bugün gittim kompresyon testi yaptırdım. 1. Göz 90, 2-3-4 150 bar çıkınca 1. gözde arıza olduğunu subapların değişmesi gerektiğini söylediler. Zaten araç bilgisayara bağlandığında 1. Silindirede Ateşleme hatası, Sistem çok fakir ve vuruntu sensörü 1 yüksek hataları veriyordu.  Toplam işçilik dahil 3500 tl masraf çıkartıldı. Haftaya tamire gidiyoruz.

Subapları Güneşin LPG için özel ürettiği stellite kaplaması olanını önerdiler. Açılmışken de zincir ve ekipmanları kontrol edilecek ihtiyaçı varsa onlarda değişecek. Araç 115.000 km.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...