speed

Yeni Kasa Mazda 6 2018 Teknik Verileri Açıklandı 2.0 184 HP

Bu konuda 31 ileti var
3 saat önce, Ali :

Ben bunları dedim aracı uzun süre sürdükten sonra ön yargılarımın bazılarını yıktım. Misal arabayla uzun vakit geçirmeden öyle yorumlar yazılıyordu ki korktum. Uzun süre vakit geçirmeden bazı konularda yanlış baktığımı sürünce anladım. Birde tanıdığım mazda ustası yıllardır çalışan bana  araç ile alakalı bir sözü bu arabaya ısınmama sebep oldu. Arabayı aldım aslında seri ama neden hantallaşıyor bir baktım bizim vites anlamsızca yükseltiyor. Sen kimsin Rampada üçüncü vites ile düşük devirde senin çıkma anlayışın bana hantal hisettiriyor ve manual moda alıp bir vites düşürünce it gibi çıkıyor. Bunu focusun dizeli ile kıyasladığımda farklı tabiki de. Ayırca bazı gözümde büyüttüğüm markaların  modellerini sürdükçe bu ön yargıların ne kötü olduğunu anladım. Ben dizel üçü de gözümde büyüttüm bir zamanlar dizel focusu sürünce dedim ulan bu daha iyi gidiyor. Neden dizel focus diyorum şuan sürdüğüm şirket aracı arada focus olduğu için. Ama halen daha istediğim performansta değil mazda3 benzinli. Fakat babam çevremde normal kullanan insanlara göre tatminkar. Ben şunu anlatamıyorum bu arabaya gitmiyor diyip saçma sapan motorlu arabalara seri diyenler hiç onları da almasın direk yüksek motorlu araba alsın. Ben focus yerine gidip hyundai blueda alırım bizde vardı araba tam anlamıyla şehir içi dışı yakıtı performansı çok güzel. Gel gör birde virajda zorlasınlar direk orta şerite kaçıyorsun. Neden yol tutmuyor.  Yoksa ben diyorum bu kasaya daha yüksek motorlu seçenekleri getirilmelidir. Ama dizel üçü satıp korkupta üçüncü nesil benzinliyi almamazlık yapmam. Sanki dizel üç her arabayı zorluyor :D  Neyse ben anlatamıyorum buradan sende abi bana sanki ben arabayı aldım övüyorum gibi bir izlenim bırakıyorsun bundan sonra daha dikkatli konuşuruz. 

Ali abi yazilimla suan herkese kafa tutuyorum 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Mazda41 Standart fabrika verisi ile alakalı ben yorum yaptım. Kendi arabana yazılım yapıp bence ileride oluşacak sorunları göz önüne alınca riske atma kardeşim. Çünkü keyif için güzel ama sıkıntı açınca can sıkar. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Mazda41 :

Kaç bg? 138 civarı mı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Ali :

@Mazda41 Standart fabrika verisi ile alakalı ben yorum yaptım. Kendi arabana yazılım yapıp bence ileride oluşacak sorunları göz önüne alınca riske atma kardeşim. Çünkü keyif için güzel ama sıkıntı açınca can sıkar. :) 

Abi eskiden aklimda aracimi degistirmek vardi hatta baktigim bir kac modelde vardi leon tucson avensis gibi ama sonra mazda agir bastı mazda 6 baktim butce el vermedi bende performans artirma yonune gittim bakalim suan sikinti yokta ben turbo ve enjektorlerden korkmuyor değilim

40 dakika önce, M.E.G :

Kaç bg? 138 civarı mı? 

Abi 140 hp 330 nm tork

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaçıncı nesile yazılım ? 140'da iyiymiş
bozkurt358 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mazda41 :

Abi eskiden aklimda aracimi degistirmek vardi hatta baktigim bir kac modelde vardi leon tucson avensis gibi ama sonra mazda agir bastı mazda 6 baktim butce el vermedi bende performans artirma yonune gittim bakalim suan sikinti yokta ben turbo ve enjektorlerden korkmuyor değilim

Abi 140 hp 330 nm tork

Sürekli gazlama, yağı 6-7 bin civarı değiş bişe olmaz. 

Yağ olarak motul veya liqui moly' nin özel yağlarını kullanırsan daha iyi soğutma yapar. 

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, M.E.G :

Sürekli gazlama, yağı 6-7 bin civarı değiş bişe olmaz. 

Yağ olarak motul veya liqui moly' nin özel yağlarını kullanırsan daha iyi soğutma yapar. 

Abi isin gerçeği yazilimdan oncede hep tapagaz gidiyordum bu dedigin yaglar nasil yetkili servise gitmicem burda Kahveci oto var Mazda ozel servisi oraya gitmeyi dusunuyorum aracim suan 90.000 oldu nerdeyse pek anlamam kusura bakma disardan mi temin etmemiz gerekiyor nelere dikkat etmem gerekir

1 saat önce, Fotifoti :

Kaçıncı nesile yazılım ? 140'da iyiymiş

Abi 2.nesil makyajli dizel 3 6 ileri mt orjinal 115hp 270 nm

Fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Mazda41 :

Abi isin gerçeği yazilimdan oncede hep tapagaz gidiyordum bu dedigin yaglar nasil yetkili servise gitmicem burda Kahveci oto var Mazda ozel servisi oraya gitmeyi dusunuyorum aracim suan 90.000 oldu nerdeyse pek anlamam kusura bakma disardan mi temin etmemiz gerekiyor nelere dikkat etmem gerekir

Abi 2.nesil makyajli dizel 3 6 ileri mt orjinal 115hp 270 nm

Liqui Moly Mos2 5-30 kullanabilirsin. Tam sentetik. Çoğu yağ satan yerde vardır, değiştirirler kendileri zaten. Yağ filitresini ve hava filitrelerini orjinal kullan derim. Yağcı hiç bi farkı yok dese de orjinal yağ filitresi daha iyidir. Hava filitresi de bütcen yetiyorsa, alabiliyorsan K&N al. 5000 km de bir çıkar temizle, ömür boyu kullan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

K&N nasil oluyor abi km omru yok mu her 10.000 kmde bir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önceki Mazda 6da mps vardı, Mazda 3 Mps'ler vardı, bu kasalar neden böyle yavaş demeye getirmiş Amerikalı vatandaş, zira onlarda 2.5 184hp orta sınıf araba eh işte, şükür ayağımızı yerden kesiyor kıvamında oluyor. Hele ki Mazda 6 gibi böyle sportif görünen, yol tutuşu çok güzel bir araçta. Bizim halimizi görseler oturur çocuk gibi ağlarlar heralde.

Mazda harika bir model gamı yaptı ama sportif modelleri geliştirmeye ayıracak kuruş bütçeleri yok. Parayı yatırımın karşılığını görebilecekleri yerlere aktarıyorlar.

Mutlu Tekir ve Fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.