Jump to content
emrek1

2.Nesil Mazda 6 Motor Performans Karakteristiği

Tavsiye Edilen Mesajlar

emrek1    0
emrek1

Merhabalar.

4 yıldır 2009 mazda 6'ya biniyorum. Aracın performansıyla ilgili rahatsız olduğum bir durum var, motorla ilgili bir problem mi yoksa bu motor veya şanzımanın karakteristiği mi çözemedim. Ustalar hep geçiştiriyor teferruat mevzuları, millet işine bakıyor.

Araç manuel, 1 ve 2. viteste ilk başta araç toplamıyor, devir düşüyor. Yavaş yavaş topluyor araç, sanki ilk başta gaz yemiyor gibi. Devrini aldıktan sonra güçlü, sorun yok. Yokuşta kalkış yaparken bariz hissettiriyor kendini. Vites değiştirirken ara gaz vermeye alıştım bu arabada eski kamyonlar gibi.

Normal kullanıcıyı belki çok rahatsız edecek bir seviyede olmayabilir ama performansa önem veren birisi olarak kalkışlarda beni çok rahatsız ediyor. Yakıt tasarrufu gibi bazı tasarımsal tercihler için aracın orjinalinde böyle tasarlanmış olabilir belki, başka manuel mazda 6 deneme imkanım olmadığı için bilemiyorum. 

Arabada tüp yok. Ayrıca aracı ilk aldığımda motor hırpalanmamış vaziyetteydi, bu problem o zaman da vardı. 

 

Sizlerde nasıl, kalkarken kavrama noktasına geldikten sonra debriyajdan ayağınızı çektiğinizde devri toparlayana kadar bir güçsüzlük hissediyormusunuz?

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emrek1    0
emrek1
Bir saat önce, M.E.G :

Daha önceki aracınız ne acaba? Neye göre kıyas yaptığınızda güçsüz kalıyor?

Daha önce 98 model vectra vardı, kısa süreli farklı araçlar da sürdüm ama mevzu normal sürüş esnasındaki güç kıyası değil, düşük viteslerde başlangıçta bir devir düşmesi var. Başka araçlarda kalkışta ve vites geçişlerinde böyle bir yetersizlik yaşamadım. Mazdada vites yükseltirken devirden düşmesin diye ara gazı vermek zorunda kalıyorum. Dediğim gibi devri topladıktan sonra araçın sürüşünde bir sıkıntı hissedilmiyor, genel olarak motorun gücüyle ilgili problem yok yani.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak    3.646
Burak
24 dakika önce, Zealot :

eski Beyaz atlet, balata spreyi, Islak mendil, 1,5 kg da fıstıklı dolama baklava alıyorsunuz, İstanbul a geliyorsunuz, expertiz yapıp muhtemelen çözüyor,  çözemezsek de nokta atışı problemin adını koyuyoruz. =) 

O geleceğine seni Ankara'ya davet etse daha ucuz olur :D 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emrek1    0
emrek1

İstanbula uğrama durumu olursa aklımda olsun konuşalım. Uygun olursa görüşürüz belki(Baklava baki).

Şu an bir aksaklık neticesi motor rektefiyede, bu usta belki halleder sorunu. Buraya durumu bildiririm. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda41    120
Mazda41
9 saat önce, Fotifoti :


Benim bile alasım geldi :)

Ah su borclar olmasa 1 dakika binmem mazda 3'e 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×