Jump to content
Ali

Almanya'dan Flaş Karar: Tam 5 Milyon Otomobil...

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Almanya'da emisyon skandalının ardından soruna çözüm bulmak üzere gerçekleştirilen dizel zirvesinde, 5 milyonu aşkın otomobilin geri çağrılması kararlaştırıldı. 

5981f7ad2269a21970f63deb.jpg

Başkent Berlin'de federal hükümet, eyaletler ve otomobil sektörünün önde gelenleriyle geçekleştirilen zirvede, Euro 5 ve Euro 6 normuna sahip 5 milyonu aşkın dizel otomobilin geri çağrılarak, program güncellemesi yapılması konusunda anlaşma sağlandı. Almanya'da şu anda trafiğe tescilli Euro 5 ve Euro 6 normunda 8,6 milyon aracın olduğu belirtiliyor.

YARISINI VOLKSWAGEN ÇAĞIRACAK

Geri çağrılacak otomobillerin 2,5 milyonunun güncellemesi Volkswagen tarafından yapılacak. Geri çağrılma, tüketicilere herhangi bir mali yük getirmeyecek, tüm masraflar otomobil üreticileri tarafından üstlenilecek. Güncelleme ile araçların motor gücünde bir düşüş olmayacağı, yakıt tüketimi ve aracın ömrünün de etkilenmeyeceği kaydedildi.

Yapılacak program güncellemesiyle azot oksit salınımının yüzde 25 ile 30 oranında düşürülmesi öngörülüyor.

Zirvede Volkswagen, Daimler ve BMW'nin şehirlerin havasının temiz tutulmasına yönelik oluşturulacak fona maddi yardımda bulunmayı taahhüt ettikleri de gelen haberler arasında.

Japonların neden bazı konularda halen daha ısrarla geçmediklerini artık anlaya biliyorum. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Reicht

Yakıt değişmeyecek, güç azalmayacak ama yazılım güncellemesi ile emisyonlar %25 30 düşecek. :2funny:  Emisyonu etkileyen her motor güncellemesi yakıtı, gücü vs herseyi etkiler. Milleti salak yerine koymaktan başka bir şey değil.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
vethekim

+100

devletten istedikleri hibeyi alamayınca skandalı kendileri ihbar ettiler. adamlar bildiğin kartel oluşturmuş alman savcılığı soruşturma açmış. en çok olan tüketiciye oluyor. en komiğide hala hileye devam.

sadece yazılımla işler düzelecek öyle mi?

motor nasıl güç kaybetmeyecek biri bana açıklayabilir mi acaba?

yersen...>:(:tey:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Sertang

yazılımla duzelcek bısey olduguna ınanmıyorum sadece zamanı uzatmak bıkac senedeha dızelın onunu acmak motor gucte kaybeder yakıtta cok yakar 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Madem böyle bir teknolojiye  (sadece yazılım ile emisyonu düşürüp her şeyi sabit tutma)  sahiplerdi neden daha önce uygulamadılar? 

3 farklı üretici var. Hadi diyelim biri başardı hepsi birden nasıl başardı? 

Göz boyama, fona para aktarmadan başka bir şey değil bence. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...