Jump to content
Tical

Mazda 3 merakı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tical    5
Tical

Herkese merhabalar,

Foruma bugun kaydoldum.Sormak istediklerim var,cevaplarsanız sevinirim.

İlk aracım Peugeot 206 1.4 benzin+lpg idi.2 sene kullandım ve toplamda 15 bin km yol yaptım.Aracımı sattım ve yaklaşık 6 aydır araç almadım.

Bu aralar Mazda 3 hakkında bilgiler edinmeye çalışıyorum.K.pederimde 2009 model Toyota Corolla 1.4 d-dizel araç var.Benim Peugeottan sonra çok hoşuma gitmeye başladı.Ancak görünüm olarak pek begenmiyorum.Bu araçta hosuma giden yormayan direksiyonu ve kolay kullanımı oldu.Ancak Mazda 3 tip olarak çok beğendiğim bir araç ama kullanma fırsatını bir türlü bulamadım ve cok merak ediyorum.Toyota ile kıyaslayabilecek olan varsa aranızda sevinirim.Bursadan aranıza katıldım.Benimle temasa geçebilecek olan varsa görüşebiliriz.2010-2011 model bir mazda 3 dusunuyorum.Otomatik yada manuelde olabilir.İnternette çok fazla ilan var ve hangisini baz alacağım konusunda sıkıntım var ve bu konudada sizlerden destek istiyorum.Boya takıntım yok uygun fiyata aldıktan sonra.Ama benim için en önemlisi Mazda koltuğuna oturup sürüş yapabilmek.

Önerileriniz ne olur,yardımlarınızı bekliyorum.İyi günler dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir
41 dakika önce, Tical :

Herkese merhabalar,

İlk aracım Peugeot 206 1.4 benzin+lpg idi.2 sene kullandım ve toplamda 15 bin km yol yaptım.Aracımı sattım ve yaklaşık 6 aydır araç almadım.

Bu aralar Mazda 3 hakkında bilgiler edinmeye çalışıyorum.K.pederimde 2009 model Toyota Corolla 1.4 d-dizel araç var.Benim Peugeottan sonra çok hoşuma gitmeye başladı.Ancak görünüm olarak pek begenmiyorum.Bu araçta hosuma giden yormayan direksiyonu ve kolay kullanımı oldu.Ancak Mazda 3 tip olarak çok beğendiğim bir araç ama kullanma fırsatını bir türlü bulamadım ve cok merak ediyorum.Toyota ile kıyaslayabilecek olan varsa aranızda sevinirim.Bursadan aranıza katıldım.Benimle temasa geçebilecek olan varsa görüşebiliriz.2010-2011 model bir mazda 3 dusunuyorum.Otomatik yada manuelde olabilir.İnternette çok fazla ilan var ve hangisini baz alacağım konusunda sıkıntım var ve bu konudada sizlerden destek istiyorum.Boya takıntım yok uygun fiyata aldıktan sonra.Ama benim için en önemlisi Mazda koltuğuna oturup sürüş yapabilmek.

Yarisle karşılaştırmıştım. Hoşçakal yaris, merhaba mazda 3 konumu okuyabilirsiniz. 

Corolla ile kıyaslarsak dizel sonrası mazdanın yakıt tüketimi üzebilir. Dizel mazda 3 almazsanız turbo eksikliği size performanssız gibi gelmesine neden olabilir. Corolla daha konforludur. mazda daha güzel bir dış ve iç tasarıma sahip. Plastik kalitesi çok daha iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan    83
Anilcanatan
3 saat önce, Tical :

Herkese merhabalar,

2 yıl kadar kullandım 2011 1.6 impressive otomatik benzinli modelini. Aracın önce eksilerini söyleyeyim;

-Yakıt tüketimi çok  yüksek 9lt civarında şehir içerisinde 

-Ses yalıtımı gibi konfor unsurları kötü 

-performansı çok tatminkar değil özellikle ilk hızlanma ve yokuşlarda 

Bunların haricinde donanım olsun fiyat/performans olsun sürüş zevki gibi araç için önemli olan bütün kriterlerde ortalamanın üzerinde bir arabadır. 

Bu arada corolla da  mazdanin kötü olan taraflarının bazılarını bünyesinde barındırıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tical    5
Tical
05.08.2017 at 20:10, Anilcanatan :

2 yıl kadar kullandım 2011 1.6 impressive otomatik benzinli modelini. Aracın önce eksilerini söyleyeyim;

-Yakıt tüketimi çok  yüksek 9lt civarında şehir içerisinde 

-Ses yalıtımı gibi konfor unsurları kötü 

-performansı çok tatminkar değil özellikle ilk hızlanma ve yokuşlarda 

Bunların haricinde donanım olsun fiyat/performans olsun sürüş zevki gibi araç için önemli olan bütün kriterlerde ortalamanın üzerinde bir arabadır. 

Bu arada corolla da  mazdanin kötü olan taraflarının bazılarını bünyesinde barındırıyor 

Manuel vites düsünüyorum.Yakit tuketimi ne olur s.icinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan    83
Anilcanatan
20.08.2017 at 14:40, Tical :

Manuel vites düsünüyorum.Yakit tuketimi ne olur s.icinde.

8.0-8.5 lt/100km diye tahmin ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    746
Ali
05.08.2017 at 17:39, Mutlu Tekir :

Yarisle karşılaştırmıştım. Hoşçakal yaris, merhaba mazda 3 konumu okuyabilirsiniz. 

Corolla ile kıyaslarsak dizel sonrası mazdanın yakıt tüketimi üzebilir. Dizel mazda 3 almazsanız turbo eksikliği size performanssız gibi gelmesine neden olabilir. Corolla daha konforludur. mazda daha güzel bir dış ve iç tasarıma sahip. Plastik kalitesi çok daha iyi.

1.4 dizel toyota 2ci nesil mazda3' den beter. Arkadaşımla geçen rampadan çıkalım dedik araba ıkınıyor resmen. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999    1.591
Arman-1999

Yakıt tüketiminin kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. Bunda en büyük etken, agresif sürüş tarzıdır. Hiç bir zaman 8 veya 9 rakamını görmedim Elbette Bursa coğrafi koşulları nedeniyle benzin sarfiyatına olumsuz katkı yapacaktır ama yine de yakıt tüketiminin kişi bazlı olduğu konusunda ısrarcıyım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.568
Zealot

@Mazda_Ozan  a bakmanı öneririm. elinde sana uygun bir araç yoksa bile  haber bırakırsın. gelince bilgi verir.

kendileri bu piyasada yıllardır dürüstlük ve güvenilirlik konusunda  örnek olacak nitelikteler..

Ben dahil bir çok kişi, mazda_ozan 'a kefil olur .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tical    5
Tical
10 saat önce, Arman-1999 :

Yakıt tüketiminin kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. Bunda en büyük etken, agresif sürüş tarzıdır. Hiç bir zaman 8 veya 9 rakamını görmedim Elbette Bursa coğrafi koşulları nedeniyle benzin sarfiyatına olumsuz katkı yapacaktır ama yine de yakıt tüketiminin kişi bazlı olduğu konusunda ısrarcıyım :) 

Merhaba,

Arac kullanmaya baslayali 2 sene oldu.Oldukca sakin bir surucuyum.Bu nedenle size katiliyorum.

11 saat önce, Ali :

1.4 dizel toyota 2ci nesil mazda3' den beter. Arkadaşımla geçen rampadan çıkalım dedik araba ıkınıyor resmen. 

Merhaba,

Toyota ilk kalkista guzel ve seri geldi bana.Ancak sonrasinda biraz hantal kaliyor ancak sakin kullanicilara uygun bence.Bayir yukari kullanmadim, o yuzden yorum yapamayacagim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    746
Ali
29.08.2017 at 00:21, Tical :

Merhaba,

Arac kullanmaya baslayali 2 sene oldu.Oldukca sakin bir surucuyum.Bu nedenle size katiliyorum.

Merhaba,

Toyota ilk kalkista guzel ve seri geldi bana.Ancak sonrasinda biraz hantal kaliyor ancak sakin kullanicilara uygun bence.Bayir yukari kullanmadim, o yuzden yorum yapamayacagim.

İlk kalkışta torkun patlaması vs. derken seri gelip sonrasında hantal kalıyor. Ama şu var ben uzun yolda kullandım ritim tutunca güzel gidiyor ve yüksek hızlarda kullanmama rağmen bu araç kadar az yakan dizel çok görmedim. Düzenli olarak yağ eklenmesi gerekiyor belli kilometrelerden sonra. Çünkü araç yağ yakıyor. Ben yolda alıp ekleme yapmıştım. Rampa yukarı yollarda misal dört kişi gidiyorsanız biraz can sıkıyor. Topladıktan sonra sıkıntı yok ama sakin sürüyorsanız bunu takmazsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.