Jump to content

2015 Mazda 3 SCBS - Akıllı Şehiriçi Fren Desteği Yazılım Güncelleme

bekirerdem
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar,

Mazda 3 2015  SCBS (Smart City Brake Support) sitemi 0-30 km hızlarda devreye giriyor, 2017 modellerde 0-80km hızlarda çalışıyor, önceki modellerde boyle bir yazılım güncelleme yapılabilecekmidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, bekirerdem :

selamlar,

Mazda 3 2015  SCBS (Smart City Brake Support) sitemi 0-30 km hızlarda devreye giriyor, 2017 modellerde 0-80km hızlarda çalışıyor, önceki modellerde boyle bir yazılım güncelleme yapılabilecekmidir.

Konunun sadece yazılım olduğunu düşünmediğimden yapılabileceğini çok tahmin etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben daha bunun devreye girdiğini görmedim. bi hafta önce son sürüm yüklendi bi iki yokladım yine de devreye girmedi. zaten hiç güvenmediğim bir şey ve bildiğim kadarıyla ayağınız çok hafiften frendeyse ya da gazdaysa falan devreye girmiyor.  

ama ben anladım, mazda güzel ve son teknolojileri son ayakta elinizi böğrünüzde bırakacak şekilde ekliyor arabalarına.  bu da mühendislerinin küçük sapıklıkları olsa gerek.

misal aralarında egleniyirlar mıdır bilmiyorum ama bi iki örnek vereyim;

elektrikli ayna katlama mı var? o halde bunu elinizle yapacaksınız!

dort cam otomatik mi? o halde sadece sürücü tek tuşla camlarını indirip kaldırabilir!

camın stop ettin açık mı kaldı? anahtardan kapatamazsın. 2006 model focus yapar ama 2017 mazda yapmaz

"follow me home"  ve tersi var mı? son güncellemeyle var! ama öyle far ayarı "auto"da iken çalışmayacak. far açıkta olacak!

scbs mi var?  var ama ille de işi size bırakacak ayağınız frende ise. madem bu teknoloji var, adam da hafiften daldı gibi ve carpacak  belli dur müdahale edeyim yok. çarpacağını bilse de durmaz:)

şuraya aklıma gelen üç beş bişey ekledim ama mazda'nın tuhaf gerzeklikleri saymakla bitmez...

o yüzden öyle güncelleme ile scbs mesafesi artar mı gibi bir naifliğe ahura mazda uzaktan bakıp kıs kıs gülüyordur:))

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tipik japon klasiği. sadece mazda da olsa iyi. donanım kırp, özellik azalt sonra mazallah arıza verir. yalıtımda 1 dolarlık malzemeyi koyma(  1 dolarx1 milyon araç hesabı ) ha bide biz bunları kısalım sonra makyajda ne koyacağız mantığı. sanki araç satmak istemiyorlar gibi?O0

japonları seviyorum ancak bazen adamı uyuz ederler:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katil  balina selamlar. Baya dertliymisiz. 

Ben scbs yi test ettim bi calisti bi calismadi. Bi mantigi varmi anlayamadim. 

Yazilimi guncellemeden once arastirdinizmiydi. Guncelleme yeni seylermi katar diyemi yoksa hatalari duzeltmek icinmi yaptiniz size ozel soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, bekirerdem :

Katil  balina selamlar. Baya dertliymisiz. 

Ben scbs yi test ettim bi calisti bi calismadi. Bi mantigi varmi anlayamadim. 

Yazilimi guncellemeden once arastirdinizmiydi. Guncelleme yeni seylermi katar diyemi yoksa hatalari duzeltmek icinmi yaptiniz size ozel soruyorum. 

bu dertler dert sayılmaz tabi de neredeyse maliyeti bile olmayan, yazılımla halledilecek seyler ama işte yapmamalarına anlam veremiyorum. yoksa 35 dolara alınan bir modül ile hallettik burada pek çok şeyi. normalde yapım aşamasında kodlansa sıfır maliyet olacak..

güncellemeyi herhangi bir şey icin yaptırmadim. zaten servise girerken yapıyorlar. ama guncellemeyle "follow me home"  calışmaya başlıyormuş dediler, ben de denedim çalışmadı, buradan sordum meğer ışık ayarı 'auto'da değil 'açık' konumda olmalıymış. e o zaman sormazlar mı aga neden auto ayarı var ve bunu ekstra diye satıyorsun? 

misal bende gündüz farı var çalışıyor gece olunca da otomatik açıyor ve ben bundan gayet memnunum. 

"karşılama"  için açık konuma getirecem de bilmem ne yapacam..  e ben gunduz farkar acık dolaşmiyorum ki onunla mı uğraşacam? "auto"modunun işi ne?

yani fiesta'nın yaptığını mazda 3 yapamıyor. 

bunu uzattım ama bahsini ettiğim türden pek çok salaklık mevcut.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yazılım değil 2017'lerde yeni bir kamera daha var onun sayesinde hız skalası genişledi.

katil balina'ya da katılmıyor değilim, bazı özellikler çok şarta bağlı. 

ama scbs geçenlerde beni 06 bbp 01 plakalı siyah volvo s80 e çarpmaktan son anda kurtardı. sonradan öğrendim araç bbp genel başkanının makam aracıymış bu da işin magazinsel kısmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Burak :

Power Sense e verdiğin farkı bir anda çıkarmışsın desene :) Alacağın zarsr bir kenara bir de bir dolu adam ile uğraşacaktın. Geçmiş olsun @agk

SCBS, soul haric butun donanim paketlerinde standart geliyor abi. Sense ile gelen SBS, 30-200 km/h arasi icin. SCBS aracin direksiyonu duz degilse ve fren uyguluyorsaniz calismiyor. Hiziniz 4-30 km/h olmali. Bu soylediklerim makyajsiz kasa icin. Kitapcikta acikca yaziyor hangi kosullarda devreye girip girmeyecegi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...