Jump to content
emrek1

2.Nesil Mazda 6, Eksantrik Zincir Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

emrek1    0
emrek1

Merhabalar.

Motor rektefiyeyle ilgili yaşadığım sıkıntıları burada yazmıştım. Rektefiye oldu ama eksantrik zincirinden çok fena ses geliyor, 3bin devri geçtiğimde ekstra bir zırıltı başlıyor. Usta eksantrik zincir seti de değişecek dedi, orjinal parça baktık bir süre. Servis dışında bulamadım, orada da fiyat 2700 dediler. Yan sanayi KSC diye bir marka buldum 450'ye. Adam motor numarasından baktı uyumlu dedi ama fiyat farkı da garip geldi bana. Fiyatlar yüksek olunca rahat şekilde ne gerekiyorsa yap diyemiyorsun, ustanın işçiliğinden de şüpheliyim zaten, zincirde sıkıntı yoktu, sökülüp takınca sıkıntı oldu... neyse.

Motor parça değişiminde ne yapacağımı bilemiyorum, bu araca kesinlikle yan sanayi takılmaz gibi bir yaklaşım sergilemeye gerek var mı? KSC nasıl markadır, biliyor musunuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.231
M.E.G

Ben çok anlamam da @Zealot  ufuk bu konuda kitap yazabilir. Kendi aracının motorunda ne sıkıntı varsa kendi çözdü. Hangi marka, ne kadar iyidir ona danışmak lazım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    800
zoptrik

@Zealot un motoru sizinkiyle aynı. Bu konuda baya bilgi ve deneyim sahibidir kendisi. Bakalım ne diyecek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrek1    0
emrek1

Onla da yazıştık özelden. Birşeyler söyledi sağolsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrek1    0
emrek1
Bir saat önce, orcunorcun :

aracın km kaç binde??

200bin. ama tamirden önce zincirde ses yoktu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.868
İlhan

Kapatmak lazım şu özel mesajlaşmaları. :fiuw:

Çözümün daha çok kişiye ulaşıp fayda sağlaması açısından burada paylaşılması daha faydalı olacaktır.

Yarın bir gün bir başka Mazda 6 kullanıcısı aynı sorunu yaşayıp. Bu başlık sayesinde sorununu çözerse,  onun hayır dualarını alırsınız. :dua:  :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.