Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Montimpex

Alınık 2011 Mazda6

Tavsiye Edilen Mesajlar

Montimpex    29
Montimpex

Arkadaşlar merhaba,

Hızlı ve ani bir kararla mazdamı sattım.. ilanda 1 gün kaldı ve hemen gelip aldılar.. mazdanın hızlı satılmaması ile ilgili bu konuyu ayrıca ilerde konuşuruz..

Son anda satmamanın daha doğru olduğunu düşünüp vazgeçmek istesemde, özellikle eşim ve kızlarım hiç istemediler, çok temiz ve iyi niyetli yeni evli bir çifti kıramadım ve aracımla vedalaştım. hani eksperde sorun çıksa da hemen alıp geleyim dediğim bile olmadı değil :) Neyse değerinde ve gönül rahatlığıyla sattım en sonunda.. Aracım gerçekten sıfır ayarında ve servis bakımlı kusursuz bir araçtı.. alıcı ve satıcı kimyasıda uyuşunca satış sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşti.. Şimdi yeni araç arayışım başladı ve kafam şimdiden patlamak üzere.. Çoğunlukla aracı uzun yolda kullandığımız için ve de 2 çocuktan dolayı biraz büyük araç almanın daha doğru olacağını düşünüyorum..

2011-12 Mazda6 çok istiyorum ama bu araç hakkında pek bilgim yok, zaten satılan araçlarında fiyatları epey yüksek görünüyor.. Tüp olayının bu motorlara yüksek maliyeli kitlerle sağlandığını biliyorum.. sürüş konforu açısında sky g mi yoksa eski kasa mazda6 mı? ben bu sorunun cevabını arıyorum.. sky mazdada sürüş konforu çok mükkemmeldi..mazda6 beni hayal kırıklığına uğratır mı? bu iki modelide kullanmış dostlar bilgi verebilirse memnun olurum..

ayrıca hali hazırda 2011-12 mazda6 satan varsa 100bin km yi geçmemiş, fazla ellenmemiş, yüksek hasar kaydı olmayan araçlara talibim.. Fiyatınında fazla şişirilmemiş olmasını tercih ediyorum tabii.. gelecek yorumlara göre pozitif bir imaj olursa bütçemide zorlayabilirim..teşekkürler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.662
İlhan

2011-2012 Mazda 6 Sport piyasada sayısı oldukça az. Diğer donanımlara göre artı çoktur. 18" jantlar, spoiler, marşpiyeller, ön panjur, rvm, vs.. oldukça dolu, şık ve konforlu bir araçtır. Sizinde dediğiniz gibi bu araca "Lpg" takmak biraz zahmetli. Zahmetli olduğu gibi de muadillerine göre daha pahalı.

3.Nesil Skyactive Mazda 6'ya gelirsek..Eğer bütçeniz varsa hiç düşünmeyin Skyactive Mazda 6 alın derim. Ama arada minimum 35-40 bin lira gibi fiyat farkı var.

Mazda 3'ün sürüş konforu ve karakterini eğer beğendiyseniz. Mazda 6'nın bu karakterlerine bayılırsınız diyeyim. Mazda 6 çok daha tok, yola tutunan sürüş karakteri dinamizmi Mazda 3'ten daha yüksek bir araçtır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    29
Montimpex

teşekkürler İlhan hocam. Sky 6 bütçeyi fazlasıyla aşıyor.. Yoksa orası benim için son durak zaten.. tüp olayını eğer aracın konforundan memnun kalırsam, beklediğimden iyi çıkarsa 4-5 binlik tüplerden taktıracağım.. ben donanıma önem veriyorum.. hafızalı koltuk, anahtarsız giriş ve BOSE kırmızı çizgilerim..

tek endişem yol ve rüzgar sesi yine rahatsız derecede olması.. test sürüşü yapacak ne zamanım ne de uygun ortam var.. biraz kör alış gibi olacaktır.. o yüzden sizler gibi deneyimli insanların aktaracakları çok önemli..

alternatifler üzerindede çalışıyorum.

2011-12 audiA3, mirai, dizel impressive..özellikle mirainin fiyatı bana çok yüksek geliyor nedense..miraiciler alınmasın ama bu fiyatlara m6 satılıyor, sırf vergi avantajı içinde bu kadar para Mirai'ye verilir mi bilemiyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.662
İlhan
Bir saat önce, Montimpex :

tek endişem yol ve rüzgar sesi yine rahatsız derecede olması.. test sürüşü yapacak ne zamanım ne de uygun ortam var.. biraz kör alış gibi olacaktır.. o yüzden sizler gibi deneyimli insanların aktaracakları çok önemli..

Yol-rüzgar sesi konusunda beklentini yüksek tutma ! Bu konuda hayal kırıklığına uğrarsın aksi taktirde. :fiuw:

Hemen hemen tüm Japon otomobillerinin geleneksel hale gelmiş en çok şikayet edilen noktalarıdır bu konular.

Ses konforu konusunda 1 ve 2.Nesil Mazda 3'ten iyidir. 2.Nesil Mazda 3'le de kanımca kafa kafayadır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    154
Mazda41

Benim yaklasik 25 km filan deneyimim oldu sport mazda6 ile dizel 3 impressive aracim var yol tutusuna bayildim Mazda 6'nin. Ama ekonomik bir secenek degil. Mirai mazda3 o para verileceğine Mazda6 alinir o yuzden kafadan elemek lazim mirai donanim Mazda3'u.Size onerim dizel Mazda 3 hem ekonomik hem de performansli bir arac  ama maalesef ic hacmi biraz dar Mazda6 ya gore ve uzulerek soylemek gerekirse bose ve sunroof yok ama ses sistemi tatmin edici 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan    87
Anilcanatan
12.09.2017 at 11:35, Montimpex :

teşekkürler İlhan hocam. Sky 6 bütçeyi fazlasıyla aşıyor.. Yoksa orası benim için son durak zaten.. tüp olayını eğer aracın konforundan memnun kalırsam, beklediğimden iyi çıkarsa 4-5 binlik tüplerden taktıracağım.. ben donanıma önem veriyorum.. hafızalı koltuk, anahtarsız giriş ve BOSE kırmızı çizgilerim..

alternatifler üzerindede çalışıyorum.

2011-12 audiA3, mirai, dizel impressive..özellikle mirainin fiyatı bana çok yüksek geliyor nedense..miraiciler alınmasın ama bu fiyatlara m6 satılıyor, sırf vergi avantajı içinde bu kadar para Mirai'ye verilir mi bilemiyorum..

Sky mazda 6 yol sesi konusunda çok iyi olmasa da bir mazda için fena sayılmaz benim kullandığım en iyi mazda bu anlamda. Rüzgar sesi konusunda çok ciddi hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü 110 dan sonra gözünüzü kapatın fluence,linea,301 gibi düşünebilirsiniz ama bir çözümü var ki kesinlikle yapın.(Akvaryum hortumu diye satılan serum alıp kapı fitillerinin içerisinden geçirmek).

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.151
M.E.G
1 saat önce, Anilcanatan :

Sky mazda 6 yol sesi konusunda çok iyi olmasa da bir mazda için fena sayılmaz benim kullandığım en iyi mazda bu anlamda. Rüzgar sesi konusunda çok ciddi hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü 110 dan sonra gözünüzü kapatın fluence,linea,301 gibi düşünebilirsiniz ama bir çözümü var ki kesinlikle yapın.(Akvaryum hortumu diye satılan serum alıp kapı fitillerinin içerisinden geçirmek).

Mazda6 rüzgar sesi alıyor ne yazık ki. 2. Nesil mazda3 ten çok alıyor. Akvaryum hortumunu denediniz mi, işe yaradı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.667
Zealot

" 1. ve 2. nesil mazda 6 lar..  yani 2004-2012  arası olanlar,"   

yol sesi konusunda  sky 6 dan da,  sky 3 ten de daha sessizdir..

rüzgar sesi olarak da sky3 ten sessiz olduklarını söyleyebilirim ama sky 6 ile emin değilim.

1 ve 2. nesil mazda 6 lar   >   yine bu yalıtım konusunda  1. ve 2. nesil mazda 3 ile zaten mukayese bile edilemez...   

özelikle 2. nesil mazda 3  tam patates. 

aksini iddaa eden varsa,  desibelmetre ile  hemen ölçebiliriz. aynı yolda aynı şartlarda.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.667
Zealot
24 dakika önce, Montimpex :

"sahibinden" sitesinde bildiğiniz veya tavsiye edebileceğiniz araçlar var mı?

şu ila hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2-sahibinden-orjinal-103500km-de-full-plusfull-deri-plussunroof-otm-480117270/detay/

Güzel araba da 39 çok. Bu araç alınır mi bölümünde soruldu kendisi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    29
Montimpex

37 ye izmire gelmiş.. valla açık söylim fırsat aracıydı.. biraz üzüldüm.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan    87
Anilcanatan
15 saat önce, M.E.G :

Mazda6 rüzgar sesi alıyor ne yazık ki. 2. Nesil mazda3 ten çok alıyor. Akvaryum hortumunu denediniz mi, işe yaradı mı?

Arkadaşımın aracında denedik kesinlikle işe yarıyor ve sadece rüzgar sesi değil kapı kapanması da zengin bir his veriyor ben zaman bulamadım ilk fırsatta yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    29
Montimpex

sahibindede satılan 2009 model bir mazda6 yı önce satıcıyla görüştüm ve aracın sıkıntısı olmadığını söyledikten sonra tanıdığım bir yetkili servis ile kontrolünü yaptırdım.. Burada yazmak istemiyorum detayları merak edenler özelden ulaşsınlar lütfen.. (polemik yaratmak istemiyorum, yazmak doğru olurdu ama şimdilik bu kararı verdim)

Aracın yüksek meblağlı ciddi mekanik ve elektronik sorunları var ve en kötüsü km ile oynanmış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.667
Zealot

abi zaten hepsinin km düşürülmüş...  araç sahibini tanımadığınız sürece  baktığınız her arabanın düşürülmüş olduğunu varsayabilirsiniz..  çok basit bişey.. 50 tl ye hallediyorlar..  2 muayene arasında  düşürürseniz ve yetkili servise girmezseniz  kimse de anlayamaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.