Jump to content
zsvnc

3.Nesil Mazda 3 Japonca Dil Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

zsvnc

Merhabalar,

Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve 2015 model Mazda Axela aldım. Japonya'da üretilen Mazda 3'lerin ismi Axela olarak geçmektedir bu arada. Ancak şöyle bir sorunum var ki aracın tüm sistemi japonca. Bunu ingilizce olarak nasıl güncelleyebilirim. Kıbrıs'ta kime sorduysam mümkün değil diyorlar ama bu dönemde artık bu tarz elektronik sistemlerde mümkün olmayan bir şey kalmadı nerdeyse. Benim de istediğim sadece multimedya olsun menüler olsun aracın dilini japonca'dan ingilizce'ye çevirmek. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurkaygisiz

Selam gardaş, eğer istersen benimle iletişime geç halledeyim sana bende kıbrıstayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Ekran sembolü bir disli çark olan AYARLAR menüsüne giderseniz orada dili istediginiz lisana çevirebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
orcunbayram

gardaş bende kıbrıstayım nasıl yapıldığını yazarsan sevinirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Araciniz durur iken asagida fotosunu verdigim ekrana gelin.  Burada 5 adet sembol var.  Siz en sag taraftaki disli çark sembolünün üzerine tiklayin.  Bu ekranin ayarlar menüsüdür.  Araçla ilgili tüm ayarlar (lisan seçimi, birimler, vs) buradan yapilir.  Ayarlar menüsünde dil seçimi vardir, oradan lisani kendiniz ayarlayabilirsiniz.  Ancak, onunla ilgili bir foto yok, ilgili yeri sizin bulmaniz gerekiyor.

mazda-cx-9-2019-22-center-stack-display--interior.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Dennis1250
      Yazan: Dennis1250
      Herkese merhabalar .
      Mazda 3 2005 sedan model arabamiza uzaktan calistirma (start stop button) sistemi baglayacagiz .destege ihtiyacim var .mazda 3 2005 kontak calistirma kablolarinin hangisinin 
      Kontak 1 ,kontak 2 ,acc vs oldugunu nasil anlayacagiz ?orjinal renk acilimlari warmidir ?
      Simdiden cook tesekkurler
    • ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 
    • muhammet_cubuk
      Yazan: muhammet_cubuk
      Selamun aleykum. Aracimin teyp ustunde bulunan ekran zaman cogu zaman calismiyor. Bazen kontagi on konumuna getirdigimde aciliyor fakat marsa bastigimda geri gidiyor ekranda isik yaniyor. Klima calisiyor fakat muzik calmiyor. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.
    • mst1934
      Yazan: mst1934
      Merhaba
      2004 Mazda 3 sedan aracımın sağ arka kapı cam açma düğmesi arızalandı. İnternette ve AliExpress gibi sitelerde bulamadım. Onarımı yapılıyor mu ? Daha önceden bu sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa yardımını rica ederim. İsmim mesut yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...