Jump to content
brn

2.Nesil Mazda 3 Korna Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

brn

Merhaba Arkadaslar,

 

Yaklasık 10 gündür Mazda 3 kullanıyorum. Korna sesi acayip itici ve neredeyse arabanın içinde caliyormus gibi geliyor. Sizlerde de boyle mi? İnanın bazen gerekince basmamak için elimden geleni yapıyorum. 

 

Aracım 2012 mazda 3 impr. otm. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Kornama bastığımda dünyanın en güzel sesinden, en güzel enstrümanlar eşliğinde, en güzel melodileri dinliyormuş gibi oluyorum demeyeceğim. :fiuw::D  :geyik: 

Söz konusu "Ses" olduğu için. Farklı bir durum var mı yok mu anlayabilmemiz için korna sesinizi duymamız lazım. Önceki araçlarınızla kıyasladığınız için size farklı geliyor olabilir. Yahutta gerçekten fark-problem var.. Ama dediğim gibi adını koymak için, duymak lazım. Bir ses kayıt videosu belki çekebilirsiniz..

Kornaya basmamak için zaten normal şartlarda da elinizden geleni yapmanızı tavsiye eder öneririm.

Korna yerine frene, fren yerine takip mesafesine  ve uygun hız limitlerine uyduğumuz sürece kornaya pek ihtiyaç duyulacağını düşünmüyorum. İstanbul gibi metropol bir kentte inanılmaz bir ses kirliliği var. Karınca kararınca ne katkı sağlarsak kar kardır. O0

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
brn

İlhan hocam kesinlikle katılıyorum. Ses kirliliğinden cok ciddi rahatsızlık duyuyorum bende. O yüzden sürekli camlar kapalıdır. Lakin burda durumu pekiştirmek istemiştim sadece:)

 

En kısa zamanda bir video yükleyip sizin fikirlerinizi alacagım. Normaldir belki bilemiyorum tabi. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×