Jump to content
Ali Furkan İpek

3. Nesil Mazda3 Amerikan Park Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek

Kararsız kaldığım ama istek doğrultusunda ikna olduğum mevzuydu. Korktuğum ama kolay işçiliği olan değişimdii :)

07E3F005-9639-4EAC-B610-E6B514D3C4D3.jpeg

700E4930-AC5D-4785-98DB-AE1C290AE3FD.jpeg

24355A73-59B3-4DA5-91F1-3C1DD81F23EB.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan

Çok açıklayıcı olmuş, paylaşım için teşekkürler. Güle güle kullan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Biraz daha detay verebilirsen konuyu Mazda3 bölümüne taşıyabiliriz ;) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek
5 dakika önce, Burak :

Biraz daha detay verebilirsen konuyu Mazda3 bölümüne taşıyabiliriz ;) 

Detay derken şöyle anlatabilirim; dna marka adı altına ayarlı sigortalı modülü aldım. Yaklaşık 30 tl 

kargo ile 10 tl desek 40 tl ye patladı. Aldığım yer güvenilir olduğuna inanıyorum. İstanbul Güneşli de bir dükkan adı isim isteyen verebilirim. Kargo ücreti beni üzmüştü ama beylikdüzünde ikamet edip oraya gidip işçilikle beraber 80 tl ye anlaştıgım yere yakacağım benzinle aynı paraya denk geldi sağlık olsun :) 

işçiliği 50 tl ye anlaştığım esenyurtta bir ustanın güzel işçiliğiyle modülü takmış bulundum. :) 

Güneşli havalarda pek işe yaramıyor aslında ama akşama doğru güneşin batmasıyla dışarıdan gösterdiği görüntü tarif edilemez :) 

auto konumunda çalışmıyor gündüzleri, gündüz amerikanları açmak isterseniz parkları açık seyahat etmeni yeterli olacaktır. Akşam zaten otomatik farlar yanında direkt yanıyor amerikanlar :) şunuda ekliyim muayeneden geçmektedir. Kapatabiliyorsunuz zaten modülden, istediğiniz ışık ayarında ayarlayabilirsiniz :))) 

4373BB51-0E71-4E91-9836-DFDA8FF38828.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Bu durumda aşağıdaki ne uygulaması ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek
1 saat önce, Burak :

Bu arkadaş farın oradaki kedi gözüne kablo çekerek amerikan park havası yaratmış ama amerikan park sinyallerin fara bağlanıp sürekli yanmasını sağlayan modüldür.  Amerikan parka olmamış sadece ek kabloyla o ambiyansı yaratmış gayette şık durmuş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
1 dakika önce, Ali Furkan İpek :

Bu arkadaş farın oradaki kedi gözüne kablo çekerek amerikan park havası yaratmış ama amerikan park sinyallerin fara bağlanıp sürekli yanmasını sağlayan modüldür.  Amerikan parka olmamış sadece ek kabloyla o ambiyansı yaratmış gayette şık durmuş :)

Evet şıklığı konusunda hem fikiriz. Ben de Amerikan Parkı sinyal ile olur biliyordum bunu bulunca bu uygulamanın adı mı farklı acaba dedim ;)  Bir de aslında o lamba sarı değil @amesfa nın aracında görmüştüm. Ampul de değiştirilip sarıya çevirmişler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek
2 dakika önce, Burak :

Evet şıklığı konusunda hem fikiriz. Ben de Amerikan Parkı sinyal ile olur biliyordum bunu bulunca bu uygulamanın adı mı farklı acaba dedim ;)  Bir de aslında o lamba sarı değil @amesfa nın aracında görmüştüm. Ampul de değiştirilip sarıya çevirmişler.

RENklerini değiştirebilir zaten turuncu sarı vs. BENde sinyalleri şuan turuncu led yapmayı düşünüyorum :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
7 dakika önce, Ali Furkan İpek :

RENklerini değiştirebilir zaten turuncu sarı vs. BENde sinyalleri şuan turuncu led yapmayı düşünüyorum :) 

LED işi biraz farklı. Sadece ampül değiştirmek olmuyor dirençleri farklı olduğu için LED + Rezistör yapmak gerekiyor ;) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek
Şimdi, Burak :

LED işi biraz farklı. Sadece ampül değiştirmek olmuyor dirençleri farklı olduğu için LED + Rezistör yapmak gerekiyor ;) 

Gereken neyse yapılır ;) şık ve karizmatik olsun yeter :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07    14
ediz07
4 saat önce, Burak :

Bu uygulamada yapan arkadaş turuncu renkli t10 mu takmış yada altta olan sinyal kablusunu üste cekip mi amerikan park uygulaması mı yapmış anlamadım.

6 saat önce, Ali Furkan İpek :

Kararsız kaldığım ama istek doğrultusunda ikna olduğum mevzuydu. Korktuğum ama kolay işçiliği olan değişimdii :)

07E3F005-9639-4EAC-B610-E6B514D3C4D3.jpeg

700E4930-AC5D-4785-98DB-AE1C290AE3FD.jpeg

24355A73-59B3-4DA5-91F1-3C1DD81F23EB.jpeg

Uygulamanız hayırlı olsun. Ben park yerine takılan uygulamasını daha cok begendim. Aliexpresten baktım t10 olarak turuncu renk veren ledler varmış onlardan sipariş verip park lambası yerine denemek istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek    27
Ali Furkan İpek
2 dakika önce, ediz07 :

Bu uygulamada yapan arkadaş turuncu renkli t10 mu takmış yada altta olan sinyal kablusunu üste cekip mi amerikan park uygulaması mı yapmış anlamadım.

Uygulamanız hayırlı olsun. Ben park yerine takılan uygulamasını daha cok begendim. Aliexpresten baktım t10 olarak turuncu renk veren ledler varmış onlardan sipariş verip park lambası yerine denemek istiyorum.

Kedi gözüne kablo çekip yapmış büyük ihtimal. Teşekkür ederimm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.