Jump to content
Gökhanbilge

3.Nesil Mazda 3 Yolcu Airbag Yeri İzi Normal mi?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gökhanbilge    33
Gökhanbilge

Fotograftaki airbag izi normal mi?her binenin dikkatini çekiyor.sizin araçlarda da var mı acaba?

5E1EB747-5475-4FBF-8E03-FA3239A5FEB8.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge

Sıkıntı yok o zaman.Ama saçma olmuş tabi o iz.

birde arka camda mavi renkte bir çok nokta mevcut.üretim hatası olabilir mi sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    839
Katil Balina

evet sıkıntı yok.

arka cam bende fabrikasyon karartmalı. nokta fark etmedim hiç. bilemedim. rezistanslı camdan siz ediyorsunuz değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge
7 dakika önce, Katil Balina :

evet sıkıntı yok.

arka cam bende fabrikasyon karartmalı. nokta fark etmedim hiç. bilemedim. rezistanslı camdan siz ediyorsunuz değil mi?

Evet karartmalı benimkide.fotograf ekleyemedim belli olmuyor çünkü.

birşey daha merak ediyorum.araç 121 km hızda 2250 devirde hafif bir ötme sesi geliyor.inilti tarzında.tam bu hız ve devirde.üstünde ve altında yok.forumda bu durumu yaşayan var mıdır?aradım pek bulamadım birşey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.868
İlhan
18 dakika önce, gökhanbilge :

birde arka camda mavi renkte bir çok nokta mevcut.üretim hatası olabilir mi sizce?

Nasıl bir mavi nokta ? Çil, çil ufak ufak mı sıçrama şeklinde noktalar mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge
9 dakika önce, İlhan :

Nasıl bir mavi nokta ? Çil, çil ufak ufak mı sıçrama şeklinde noktalar mı ?

Aynen öyle.sıçrama şeklinde.yıkarken farkettim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.868
İlhan
1 dakika önce, gökhanbilge :

Aynen öyle.sıçrama şeklinde.yıkarken farkettim

Aracınızda hiç kaporta hasarı filan oldu mu ? 

Bundan ötürü yahutta bakım vs için hiç servise verdiniz mi aracınızı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge
1 dakika önce, İlhan :

Aracınızda hiç kaporta hasarı filan oldu mu ? 

Bundan ötürü yahutta bakım vs için hiç servise verdiniz mi aracınızı ?

1 haftalık araç.hiç gitmedim

4 dakika önce, Gökhanbilge :

Tahmininiz ne?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.868
İlhan
1 dakika önce, Gökhanbilge :

Şüphelendiğim şey , boya sıçramış olma ihtimali. Daha önce Honda aracımda başıma gelmişti bu durum. Sürücü mahali yan camım bu şekilde çil-çil nokta nokta boya vardı. Tinerli bezle çıkarmıştım..

Aracın kaporta yüzeyini de kontrol edin bence. Elinizle yüzeyi bir kontrol edin pütür geliyor mu ?

Park etmiş olduğunuz bir yerde bina dış cephe boyası vs yapıldıysa sıçramış olma ihtimali olabilir..

Siz öncelikli olarak camdaki bu lekeleri bir çıkarmayı deneyin.. Bakalım çıkıyor mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge
4 dakika önce, İlhan :

Şüphelendiğim şey , boya sıçramış olma ihtimali. Daha önce Honda aracımda başıma gelmişti bu durum. Sürücü mahali yan camım bu şekilde çil-çil nokta nokta boya vardı. Tinerli bezle çıkarmıştım..

Aracın kaporta yüzeyini de kontrol edin bence. Elinizle yüzeyi bir kontrol edin pütür geliyor mu ?

Park etmiş olduğunuz bir yerde bina dış cephe boyası vs yapıldıysa sıçramış olma ihtimali olabilir..

Siz öncelikli olarak camdaki bu lekeleri bir çıkarmayı deneyin.. Bakalım çıkıyor mu ?

Hocam o şekilde bir boya değil.çil çil sanki karartma bozulması gibi.camdan ayrı bir leke değil.bakım vakti gelmeden göstermem gerekecek galiba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    839
Katil Balina

2 saat önce, Gökhanbilge :

Evet karartmalı benimkide.fotograf ekleyemedim belli olmuyor çünkü.

birşey daha merak ediyorum.araç 121 km hızda 2250 devirde hafif bir ötme sesi geliyor.inilti tarzında.tam bu hız ve devirde.üstünde ve altında yok.forumda bu durumu yaşayan var mıdır?aradım pek bulamadım birşey

bunu da fark etmedim. manuelde ya da otomatikte iken fark ediyor mu bi deneyin bence. şanzımandan gelen normal bir ses olabilir?

birazdan kullanacam arabayı nokta meselesine bi dikkat edeyim

-----

edit efendi: bi renk ya da  nokta gibi bir şey göremedim. belli açilarda güneşte vs çıkıyorsa normal diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Axela3   
Guest Axela3

Bu airbag izi kendi aracımda ki göğüslük problemini yaşamaya başladıktan sonra iyice dikkatimi çeken bir şeydi. Mazda showroomda birçok araçta da mevcuttu. Satış temsilcisi arkadaş bana her araçta olduğunu ve normal olduğunu söyleyince kendisine de söyledim. Ben bir araca neredeyse 130-140 bin lira vereceğim ve bana araç teslim edildiğinde göğüsünde örümcek izine benzer bir iz olacak. Kesinlikle böyle bir aracı teslim almam. Özellikle kendi aracımla yaşadığım sorunlardan sonra. Bugün birçok markanın showroomunu gezdiğinizde ki bunların içerisinde her daim dalga konusu olan veya kalitesizlikleri ile ün yapmış markalarda var. Böyle bir airbag izi göremezsiniz. Belki yıllar içerisinde ortaya çıkabilir ancak 0 araçta böyle bir iz normal kabul edilmemeli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.189
Burak

Benzer iz bende de var. Hatta onun sayesinde oğluma hava yastığının nasıl çalıştığını nereden çıktığını gösterdim geçen gün. Bana normal göründü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge    33
Gökhanbilge
2 saat önce, Axela3 :

Bu airbag izi kendi aracımda ki göğüslük problemini yaşamaya başladıktan sonra iyice dikkatimi çeken bir şeydi. Mazda showroomda birçok araçta da mevcuttu. Satış temsilcisi arkadaş bana her araçta olduğunu ve normal olduğunu söyleyince kendisine de söyledim. Ben bir araca neredeyse 130-140 bin lira vereceğim ve bana araç teslim edildiğinde göğüsünde örümcek izine benzer bir iz olacak. Kesinlikle böyle bir aracı teslim almam. Özellikle kendi aracımla yaşadığım sorunlardan sonra. Bugün birçok markanın showroomunu gezdiğinizde ki bunların içerisinde her daim dalga konusu olan veya kalitesizlikleri ile ün yapmış markalarda var. Böyle bir airbag izi göremezsiniz. Belki yıllar içerisinde ortaya çıkabilir ancak 0 araçta böyle bir iz normal kabul edilmemeli. 

Sıkıntı birazda orada zaten.bu iz güneş yedikçe ve yıllar geçtikce ne olur?6 yıl sonra 2.nesildeki gibi göğüs değişimine gider mi?gidebilir.

dediğiniz gibi renonun dacianin becerdiği işi sen niye beceremezsin.

Enteresan işçiliklerde görüyorum.göğüsün camla birleştiği sol köşede ince bir sünger var mesela.bildiğiniz şaşmaz sanayide ahmet ustaya trim sorunu için gidilmişte çözülmüş gibi.ucu dışarda duruyor öylece sünger:))

yada torpido plastiği.kaporta bu kadar kolay çizilmez bunun yanında.abartmıyorum torpidonun sağ dış plastiğini tırnağınızla harita gibi çizebilirsiniz.

sonuç olarak kanaatim şu ki ortası yok bu aracın.ya çok iyi malzeme kullanmışlar kimi yerde.yada dandik denecek seviyede feci kötü malzeme

not:trim sesi yerine razımıyım o sırıtan süngere.evet razıyım:))

3 saat önce, Katil Balina :

bunu da fark etmedim. manuelde ya da otomatikte iken fark ediyor mu bi deneyin bence. şanzımandan gelen normal bir ses olabilir?

birazdan kullanacam arabayı nokta meselesine bi dikkat edeyim

-----

edit efendi: bi renk ya da  nokta gibi bir şey göremedim. belli açilarda güneşte vs çıkıyorsa normal diye düşünüyorum. 

Manuelde ve otomatikte denedim 400 km boyunca.ses var.tam 121. Km hızda.düşünmemeye ve takmamaya çalışıyorum.şimdi ustayla çıksak yola hani ses ben duymuyorum olacak.duyunca da normal abi o ses diyecek:))artan veya devam eden bir ses olmadıgı için şanzımana yormadım pek.motordan gibi.dediğim gibi sadece tek hızda duyulduğu için hızlanma ve o hızı geçiş durumlarında duyulmuyor.cc 121 e sabitlenince çok net duyuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.333
Mutlu Tekir

Yurtdışında da araca bulunan tek kusurlar bunlar zaten. Malzeme kalitesinin kötü olduğu yerlerde çok kötü olduğundan şikayetçi çoğu kimse. 

Bu durum benim de dikkatimi çekti ve yadırgadım açıkçası. 2.nesil aracımda böyle bir sorun yokken 3.  Nesilde olması sıkıntı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.