Jump to content
Katil Balina

Bir Otomobilde Olması İstenen Özellikler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina    846
Katil Balina

çeşitli markalarda mevcut olan ya da donanıma göre eklenebilecek olan degil de hiç yapılmamış ama yapılmasını istediğiniz bir özellik var mı?

motor, yaya ya da bisikletli geçince sınırları dahilindeyse kapının açılmaması gibi mesela?

@İlhan hocam james bond aracı gibi sinyal kolu fırlatan bir mekanizma isteyebilir. ekranda işaret edilen araca kusursuz isabet edecek sekilde:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.676
Mehmet Özdemir

sadece otomobil multimedia programlamasıyla halledilebilecek bir şey değil de şu trafik ışıklarıyla haberleşse mesela; yakınlaştığımız sinyalizasyon ışığının ne kadar daha kırmızı veya yeşil yanacağı bilgisini verse bizelere.

bir de ambulans veya itfaiye  araçları belirli bir alana sinyal yaysalar da onların yakınlaşmakta olduklarını aracımızın içinden görebilsek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.878
İlhan

Evdeki TV izlerken oluşan alışkanlıktan ötürü, Radyo yayını kaydı yapabilmek isterim. Bazen güzel bir şarkı, yahut güzel bir söyleşi oluyor. O an yayını kaydetmeyi isterim. :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    2.070
Arabalar

Arkadan gelen aracın 3 adet / sn. den fazla selektör yapması durumunda yola çivi dökme mekanizması 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    772
Ali

Arabanın süspansiyon ve motor güç ayarlanmasını direk ekrandan müdahale edip kullanmak. Tabi bazı markalardaki gibi eco vs. moduna alınca arabayı komple öldürmesin diye bunu istiyorum. Bazen o kadar saçma ayarlamalar görüyorum bazı modellerde  müdahale edesim geliyor. Bmw eco modunda misal kullanınca beni ayar eden markalardan olduğundan sürekli sport moda alıyorsun :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.878
İlhan
7 dakika önce, Arabalar :

Arkadan gelen aracın 3 adet / sn. den fazla selektör yapması durumunda yola çivi dökme mekanizması 

Bir benzerini de ben istiyorum aslında. Bu makas atarak birden önüne kırıp araya girenlere. Yahutta takip mesafesine aracını sokan tiplere. Böyle aracın önünden altından çıkan bir mekanizma olacak. Lazer Pointer işaretleyip taş/bilya filan atsın. Arka stoplara denk getirip kıracaksın. :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback    149
Leanback

Bende karşıdan gelip selektör yapmama rağmen uzunlarını kapatmayan araçlar için otomatik devreye giren ön stadyum ışıkları opsiyonu isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    846
Katil Balina

arabada uyuklarken şu koltuk yatırma işine bir çare bulsunlar. bir şekilde dümdüz olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.878
İlhan
7 dakika önce, Katil Balina :

arabada uyuklarken şu koltuk yatırma işine bir çare bulsunlar. bir şekilde dümdüz olsun.

Benim eski Honda Jazz'ın koltukları neredeyse dümdüze yakın bir şekilde yatıyordu. Arka koltuk minderleri fotoğrafta görüldüğü gibi kalkıyordu. Bu sayede hem arkada çok geniş bir taşıma alanı oluşuyordu. Hemde ön koltukları yatırdığında düz bir zemin oluşuyordu.

İlgili resim 

İlgili resim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.348
Mutlu Tekir
27 dakika önce, Katil Balina :

Bazı araçlarda oluyor bu. Örneğin Rav4, ASX. Ama yine de sert zemin nedeniyle yumuşak bir altlık istiyor.

Ben de sol şerit işgalcileri için otomatik sağ şeride girme, ya da yavaş gidenler için otomatik hızlanma donanımları istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.882
Zealot

benim için  0-200 e 25 sn de çıkacak güç   ve spor süspansiyonlar bi direksiyon 3 pedal 1 vites yeter..      geri kalanları ben yaparım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    846
Katil Balina
20 dakika önce, Zealot :

benim için  0-200 e 25 sn de çıkacak güç   ve spor süspansiyonlar bi direksiyon 3 pedal 1 vites yeter..      geri kalanları ben yaparım..

mazda'da pek mümkün ol.ayan bir şey sanırım:)

2.5 böyle hızlanıyorsa bizim çok üzülmememiz gerekiyor galiba

https://youtu.be/iak5eUeWk3w

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.882
Zealot

videodaki 2.5  gayet iyi hızlanıyor. 0-150 16sn falan    1.5 skyactiv ile arasında dağlar taşlar var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    806
zoptrik

Oturaklı ve konforlu olması, sağlam olması, en önemlisi yolu panter gibi tutması. Diğerleri ikinci planda. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    846
Katil Balina
2 saat önce, Zealot :

videodaki 2.5  gayet iyi hızlanıyor. 0-150 16sn falan    1.5 skyactiv ile arasında dağlar taşlar var

arada fark olması çok normal tabi de sorun sanırım tam da 150 sonrası başlıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.