Jump to content
yener

Mazda 323 Cam Motorundan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

yener    0
yener

Arkadaşlar merhaba 2000 model mazda 323 aracımın sağ ön kapıdan tıkır tıkır ses geliyordu kapı panzutunu söktüm cam kaldırma motorundan geliyor elimle motorun bağlandığı saca dokununca titreşim yapıyor aynı ses araç hareket halindeyken de geliyor motorun bağlantılarını kontrol ettim bi sıkıntı yok bu sesi nasıl keserim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

Eğer motorun içinden gelen bir ses varsa motoru yağlayarak bu sorunu çözebilirsin yok motorun bağlandığı elemanlardan geliyor ise gevşek bir vida veya baglantı varmı tespit etmeye çalışacaksın başka yolu yok, Tikırtı titreşimden kaynaklı ise araya titreşimi kesecek bir malzeme koyabilirsin.

Çıkan sesi duymayınca böyle uzaktan tahmin yürütmek zor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yener    0
yener

Motorun kapı sacına temas ettiğini düşünerek araya parça koyup uzaklaşmasını sağladım yine düzelmedi titreşimi engelleyemiyorum. Sol kapıyı söktüm oda titreşim yapıyor ama ses yok son çare motoru değiştirecem 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

Motoru pas sökücü yağlayıcı ile bir yağla bakalım ne olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.