Jump to content

Frene basınca REAR lambası yanıyor.


rido_35
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

netten baktığımda arka stop lambalarından birisinde problem olabilir yanıtı yazıyo. ama baktığımda sorun olmadığını gördüm. başka bi problem var galiba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

kadranur7.jpg

sinyal lambalarından biri kesilirse/yanmazsa o tarafa sinyal verdiğinde konsoldaki sinyal lambası daha hızlı yanıp söner.

sağtarafta görülen ışıklardan breake ışığı haricindeki 3 ışığın yanması demek aracın şarjı kestiği anlamına geliyor, şarj dinamon sizlere ömür. arada sırada kızarıp sönmesi ise ya yakında dinamonun gidecektir ya da sağlam bir su birikintisinden geçmişsindir o yüzden geçici bir sorun olabilir.

frene bastığında breake ışığının yanması yanması, balatanın bittiğini gösterir.

frene basmadan normal seyir halinde braeke ışığı yanıp sönüyorsa hidrolik eksilmiştir devamlı yanıyorsa hidrolik tamamen eksilmiştir acilen tamamla.

frene bastığında rear ışığı yanıyorsa, arka stoplardan biri yanmıyordur. ampul kesik olabilir veya kabloda temassızlık olabilir. bunlar sağlam ve tüm stopların yanıyorsa, o zaman stop ampulleri olması gereken watta değildir, değiştir. yanlış hatırlamıyorsam büyüklerin 11watt lık küçüklerin 5 wattlık ampul olması lazım.

umarım işinize yarar bu bilgiler. olaki zaman aşımından dolayı yanlış hatırladıklarım varsa şimdiden özür. O0

bunlar 626 için de geçerli mi emin değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...