Jump to content

Vitara İçin Evden Çıkıp Mazda İle Dönmek :)

Can kocak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabanız hayırlı olsun. Vitara yerine bence güzel bir tercih yaptığınızı belirteyim. Yakın arkadaşımda vitara var diğerinde leon çok fazla arabaları kıyaslarız şu böyle bunun burası dandik vs. diye o bile mazda3 daha çok beğeniyor.  :) Vitaranın Ekranı on numara ben çok beğeniyorum resmen tablet koymuş adamlar. Bizim ekranlara göre biraz daha detaycı davranmış vw grubu gibi. Fakat direksiyona geçip sürdüğünüzde aradaki fark çok belli oluyor. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir solukta okudum resmen.

baştan fiyatı yüksek tutup milleti showrooma bile gelmeden  nasıl kaçırırız diye düşünüyorlar herhalde. Bayi satış temsilcilerini pek sevmem. adamların işi satmak. heleki sizde bir ışık görmesinler. işini layıki ile yapana değil lafım. bayilerin ne kadar kurumsal kimliğide olsa sahibi ve bayi içinde çalışan personelin kalitesi her şeyi değiştiriyor. neyse bayi mevzu uzun sabaha kadar konussak gene bitmez.:tey:

mazda 3 ile eve gelince ev halkı ne hissetti acaba? suv bir araçla almak üzere yola cıkıp mazda3 ile eve donmek...O0

bir maşallah diyelim. :nazar:uzun süre sorunsuz kullanmak için güzel bir araç. dizaynı, kalitesi, donanımı ortada. uzun dönem kullanmayı düşünen bir kullanıcı araçı ilk çıktığında değil de makyajlı olanını tercih etmesi daha isabetli. makyajda bir çok kullanıcı sikayeti gideriliyor.

benimde baya uzun bir süredir mazda alma niyetim  vardı. honda ile mazda arasında git gel yaptım. mazdada dediğiniz gibi bayi kaynaklı bir anlaşmazlık-yanlış anlama , turbo motor ve genişlik artısı nedeniyle honda aldım. ilk üretim araclarda yaşanan ufak tefek sıkıntılar var bir kısmını hallettiler biraz daha işi var. ama hondadan mennunum açıkcası. mazda ile bir baska bahara artık (skyaktif-x çıkınca bakarız yada elektrikli):rolleyes:

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Can tekrar hayırlı uğurlu olsun yeni aracın. Kazasız belasız güvenli sürüşler diliyorum. :nazar:  :dua: 

Her işte vardır bir hayır, her şey nasip kısmet meselesi. Bende geçmiş zaman aklımda Ford Focus almak varken, gittim Mazda 3 aldım. İyiki de almışım,  2011-Ekim'den bu güne kullanıyorum, bir kez bile pişman olmadım. 

Mazda'nın en kötü tarafı bir kez Mazda sahibi olduğunda. Aracı değiştirmek istediğinde, diğer markalardan araç beğenemiyorsun. Bunun temel sebebi Mazda modellerinin tasarımları. Akabinde sunmuş olduğu standart donanım seçenekleri...

Aileye hoş geldin...:tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Yazınızı okurken sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım diyebilirim, güzel bir yazı olmuş. Otomobil alırken araştırıp fiyat alma aşamasında benzer durumları herkesin yaşadığına eminim.

Genel anlamda bayiler liste fiyatı üzerinden 10 bin tl ye varan indirimler sunabiliyor, fakat 20 bin tl lik indirim ilk defa duydum :tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, M.E.G :

Hayırlı olsun. Aracınız 2017 makyajlı kasa mı? 

Benimde fiyatı görünce aklıma makyajsız kasa fiyatımı diye bir geldi ama çabuk geçti. Makyajsız kasaların hepsi 2016 olması lazım, 2017 yok diyebiliyorum. Yapılan pazarlıkta makyajlı kasa olduğunun bir işareti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim arkadaşlar dediğim gibi hiç hesapta olmayan bir durumda çünkü borç harç olmadan almaya çalışıyordum o yüzden 140 gibi rakamların yanına dahi yanaşmıyordum :) ama 121 i duyunca kaçırmak da istemedim açıkçası. Suv beklerken mazda 3 ü görenler şaşırdı elbette :) bir gün arayla iki defa hayırlı olsun dediler önce cx3 ardından mazda 3 olunca :)

Aslında aklımda honda da vardı ama lpg ile ilgili yaşadığım sıkıntılardan sonra ya az yakacak bir benzinli yada dizel almaktı amacım. vitaraya yönelmemin bir yanı da araştırmama göre az tüketimiydi. Ama nasip işte vitara derken mazda 3 sahibi olduk :) vitaranın donanımları da çok üst seviyede ama mazdaya bindikten sonra içime sinmedi diyebilirim.

10 dakika önce, M.E.G :

Hayırlı olsun. Aracınız 2017 makyajlı kasa mı? 

Evet hocam 2017 makyajlı kasa eylül ayında gelmiş bayiye. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Can kocak :

Çok teşekkür ederim arkadaşlar dediğim gibi hiç hesapta olmayan bir durumda çünkü borç harç olmadan almaya çalışıyordum o yüzden 140 gibi rakamların yanına dahi yanaşmıyordum :) ama 121 i duyunca kaçırmak da istemedim açıkçası. Suv beklerken mazda 3 ü görenler şaşırdı elbette :) bir gün arayla iki defa hayırlı olsun dediler önce cx3 ardından mazda 3 olunca :)

Aslında aklımda honda da vardı ama lpg ile ilgili yaşadığım sıkıntılardan sonra ya az yakacak bir benzinli yada dizel almaktı amacım. vitaraya yönelmemin bir yanı da araştırmama göre az tüketimiydi. Ama nasip işte vitara derken mazda 3 sahibi olduk :) vitaranın donanımları da çok üst seviyede ama mazdaya bindikten sonra içime sinmedi diyebilirim.

Evet hocam 2017 makyajlı kasa eylül ayında gelmiş bayiye. 

Tekrar hayırlı olsun. Makyajlı kasa ise çok güzel fiyat. 120 bin tl ye makyajsız olanları veriyorlardı. Yanlış birşey olmasın diye sorayım dedim. El freni elektrikli değil mi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, M.E.G :

Tekrar hayırlı olsun. Makyajlı kasa ise çok güzel fiyat. 120 bin tl ye makyajsız olanları veriyorlardı. Yanlış birşey olmasın diye sorayım dedim. El freni elektrikli değil mi :) 

Aynen hocam el freni elektrikli :) bende emin olmak için herşeyine bakmaya çalıştım açıkçası makyajsız olmasın diye. Makyajsız-makyajlı arasındaki farklar tam olarak neler? yine kontrol edeyim tam emin olmak için :) şasi numarası da JMZBN ile başlıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Ali :

Arabanız hayırlı olsun. Vitara yerine bence güzel bir tercih yaptığınızı belirteyim. Yakın arkadaşımda vitara var diğerinde leon çok fazla arabaları kıyaslarız şu böyle bunun burası dandik vs. diye o bile mazda3 daha çok beğeniyor.  :) Vitaranın Ekranı on numara ben çok beğeniyorum resmen tablet koymuş adamlar. Bizim ekranlara göre biraz daha detaycı davranmış vw grubu gibi. Fakat direksiyona geçip sürdüğünüzde aradaki fark çok belli oluyor. 

Yeni Vitara'nın en çok beğenilen ve bir o kadar eleştirilen özelliği-donanımı o tablet şeklindeki ekranı. Suzuki-Vitara grubuna üyeyim, o kadar çok şikayet varki o ekranla-multi media ile. Çok sık donma-takılma oluyor-hiç bir düğme fonksiyonu çalışmıyor. Adamların çoğu arabada kürdan taşıyor. Kürdanı bu arada diş karıştırmak için değil, sistemi resetleyebilmek için. :fiuw:

Çünkü başka hiç bir türlü düzelmiyor.. Bir süre sonra aynı donma-takılma olayı tekrarlıyor. Suzuki buna çözüm buluncaya kadar millet bu şekilde idarediyor. Ekranın kararması-sesin kesilmesi-bluetoth sağlıklı çalışmaması vs..yığınla sıkıntısı var. Özellikle GooglePlay'den bir şey yüklendiği anda başlıyor kasmaya diyorlar. İnsanlar uygulama yüklemeye korkuyorlar.. Belliki bir sorun var..Suzuki çözüm buluncaya kadar kullanıcıların sinirleri bozulmaya devam edecek..

Bu arada Suzuki kullanıcılarının ortak görüşü bu ekran-multi media sistem Vitara'nın en büyük "+" Artısı iken. Bunu aracın en büyük "-" Eksisine çevirdiler şeklinde hemfikirler..

Ama bir gerçek varki Doğan grubu çatısı altına girince. Adamlar sağlam Suzuki satmaya başladılar..

2017-Ekim sonu itibariyle sattığı araç sayısı 3.106.-Adet. Mazda 1.067 adet, Subaru ise 1.195.-Adet satabilmişler...

Suzuki her ay üzerine koyarak devam ediyor. Şu an yapması gereken ilk hamle bayi ve servis sayısını arttırmak olması lazım. Aksi taktirde Skoda'nın düştüğü duruma düşer. Skoda peynir ekmek gibi araç sattı satmaya da halen devam ediyor. Normal periyodik bakım için 1 ay sonraya randevu alabiliyorsunuz. Bu duruma düşmemeli Suzuki..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Can kocak :

Aynen hocam el freni elektrikli :) bende emin olmak için herşeyine bakmaya çalıştım açıkçası makyajsız olmasın diye. Makyajsız-makyajlı arasındaki farklar tam olarak neler? yine kontrol edeyim tam emin olmak için :) şasi numarası da JMZBN ile başlıyor

El freni elektrikli ise tamamdır, gerisini boşverin hocam makyajlı kasa :) 

28 dakika önce, İlhan :

Yeni Vitara'nın en çok beğenilen ve bir o kadar eleştirilen özelliği-donanımı o tablet şeklindeki ekranı. Suzuki-Vitara grubuna üyeyim, o kadar çok şikayet varki o ekranla-multi media ile. Çok sık donma-takılma oluyor-hiç bir düğme fonksiyonu çalışmıyor. Adamların çoğu arabada kürdan taşıyor. Kürdanı bu arada diş karıştırmak için değil, sistemi resetleyebilmek için. :fiuw:

Çünkü başka hiç bir türlü düzelmiyor.. Bir süre sonra aynı donma-takılma olayı tekrarlıyor. Suzuki buna çözüm buluncaya kadar millet bu şekilde idarediyor. Ekranın kararması-sesin kesilmesi-bluetoth sağlıklı çalışmaması vs..yığınla sıkıntısı var. Özellikle GooglePlay'den bir şey yüklendiği anda başlıyor kasmaya diyorlar. İnsanlar uygulama yüklemeye korkuyorlar.. Belliki bir sorun var..Suzuki çözüm buluncaya kadar kullanıcıların sinirleri bozulmaya devam edecek..

Bu arada Suzuki kullanıcılarının ortak görüşü bu ekran-multi media sistem Vitara'nın en büyük "+" Artısı iken. Bunu aracın en büyük "-" Eksisine çevirdiler şeklinde hemfikirler..

Ama bir gerçek varki Doğan grubu çatısı altına girince. Adamlar sağlam Suzuki satmaya başladılar..

2017-Ekim sonu itibariyle sattığı araç sayısı 3.106.-Adet. Mazda 1.067 adet, Subaru ise 1.195.-Adet satabilmişler...

Suzuki her ay üzerine koyarak devam ediyor. Şu an yapması gereken ilk hamle bayi ve servis sayısını arttırmak olması lazım. Aksi taktirde Skoda'nın düştüğü duruma düşer. Skoda peynir ekmek gibi araç sattı satmaya da halen devam ediyor. Normal periyodik bakım için 1 ay sonraya randevu alabiliyorsunuz. Bu duruma düşmemeli Suzuki..

Suzuki Türkiye, dünya genelinde suzuki satışlarında en fazla artış gösteren ülke olarak ödül aldı abi. 

Mazda bu modellerle bile 1067 sattıysa vay anam vay. ( cx3-mazda3- mazda6-cx5 toplam satış adeti mi bu? )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, İlhan :

Benim arkadaşımın aracında her hangi bir sıkıntı yok ama ileride olursa onu bilemem. Tek sıkıntı şu leonda olduğu gibi tirim sesleri mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Suzuki dünyanin en iyi motosiklet markalarindan biridir.  Eger bir motosiklet almak isteseniz Suzuki gayet iyi bir seçimdir ama maalesef otomobil konusunda o denli iyi degiller.  Hem Mazda 3 viraj yetenegi konusunda Suzuki SUV'den daha iyidir (agirlik merkezinin yüksekligi meselesi).  Güle güle kullanin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, AKayhan :

Suzuki dünyanin en iyi motosiklet markalarindan biridir.  Eger bir motosiklet almak isteseniz Suzuki gayet iyi bir seçimdir ama maalesef otomobil konusunda o denli iyi degiller.  Hem Mazda 3 viraj yetenegi konusunda Suzuki SUV'den daha iyidir (agirlik merkezinin yüksekligi meselesi).  Güle güle kullanin.

Teşekkür ederim hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Can kocak :

+El freni elektirkli

+Infotainment ekranı biraz farklı

+DashBoard biraz farklı

+G-Vectoring var

+Kol dayama farklı

+Direksiyon simidi ve kontroller farklı

+Yanlış hatırlamıyorsam Sport tuşu var Otm. viteslerde

+Otomatik ayna kapama var. (Bundan emin değilim tam, eskiden sonradan takılan bir aksesuardı)

+Geri görüş kamerası var. (Bu da eskiden opsiyoneldi)

+Kapı açma yuvalarının etrafında kromaj bir kaplama var.

+Otomatik kapı kilidi var.

+Tüm camlar tek tuş kapatma ve artık ışıklı.

+Tüm farlar artık led (konfigürasyona göre değişiyor sanırım, bu söylediklerim Power için)

+SBS sensörleri farklı ve artık Şehir içi limit 40 değil 80 km

+Deri koltuk opsiyonu var.

Benim aklıma gelenler bunlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Felixus :

+El freni elektirkli

+Infotainment ekranı biraz farklı

+DashBoard biraz farklı

+G-Vectoring var

+Kol dayama farklı

+Direksiyon simidi ve kontroller farklı

+Yanlış hatırlamıyorsam Sport tuşu var Otm. viteslerde

+Otomatik ayna kapama var. (Bundan emin değilim tam, eskiden sonradan takılan bir aksesuardı)

+Geri görüş kamerası var. (Bu da eskiden opsiyoneldi)

+Kapı açma yuvalarının etrafında kromaj bir kaplama var.

+Otomatik kapı kilidi var.

+Tüm camlar tek tuş kapatma ve artık ışıklı.

+Tüm farlar artık led (konfigürasyona göre değişiyor sanırım, bu söylediklerim Power için)

+SBS sensörleri farklı ve artık Şehir içi limit 40 değil 80 km

+Deri koltuk opsiyonu var.

Benim aklıma gelenler bunlar.

Teşekkürler hocam sport tuşu sanırım benzinlilerde var, sanıyorum diğerlerinin hepsi araçta mevcut

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. 

Benzer şekilde bizimde eşimle aklımızda SUV araç vardı. Piyasadaki SUV' ların bir kısmıyla test sürüşü yaptım. Nissan Qashqai, Suzuki Vitara, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Mitsubishi ASX, Honda HRV. Hiçbir sedan otomobili test etmedim. Taaki bigün CX-3 için Mazda Bayii' ine gidip, Mazda 3'ü görene kadar. Sonuç; Mazda 3 aldık :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni aldığınız aracınız hayırlı uğurlu olsun, isabetli davranmışsınız. Küçültülmüş, ucuzlatılmış, kalite açısından bayağı aşağıya çekilmiş (pazarlama politikası) yeni suzuki suv aracı almaktan vazgeçmeniz size kazandırmış, yoksa çok hayal kırıklığı ve pişmanlık yaşayabilirdiniz.  Doğan holding'in Mazda ile distiribitörlük anlaşması yapmasını isterdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...